Flesh-e vapor 4,5S+ építés

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni.
Rendeltem egy flash-e vapor v4,5s+ kazánt.
Rengeteg videót néztem meg hogy hogyan kell megtekerni.
Ezzel nincs is gond csak a videók többsegében 2,5mm-es magon tekerik meg.
Én mindíg 2mm-es magon tekerek mert úgy vettem észre hogy gyorsabban hül a tekerés és talán intenzívebbek az ízek.
A flesinek elég nagy a kazán tere és gondolom talán azért jobb a 2,5-ös mag illetve nagyobb vatta pamacsot lehet hagyni a csepegtetö csapoknak.
Rendeltem hozzá kazántér szűkítőt oda szerintem jó lesz a 2mm-es mag de a hagyományos kazánterűbe működőképes e a 2mm-es magátmérő.
Elég e az a vatta mennyiség amit a 2mm-es magátmérőjű tekerés befogad.
Előre is köszönöm a segítséget.

Külön a lényilások alá lehetne tenni vatta darabokat én úgy gondolom…bár én 2.5magon használom.Vagy csak hosszúra vágod és felhajtod duplázod 2es magon.

Köszönöm.
És 2,5-ös magon gondolom nem nagyon kell trükközni.

Ott nem nagyon de ha te 2magon használod ennyit megér,hogy felhajtod a vattát

Ha szépen felborzolod a vattát akkor elboldogul a kettes maggal is.(olyan kis pillangót csinálj neki :grin:)

1 kedvelés

Köszönöm szépen.
És ez akkor is működik ha a tekerést elhúzom az afc-elé? ( eltolt tekerés).

Egy rakat hely van abban a fevben, hagyjad hosszabbra a vatta végét és eltolva, persze, fevet úgy használunk, 1 blind levegőzővel, a tekerést a másik elé húzva. A vatta meg a másik oldalon pihen, mint egy kígyó.

Igazából nem eggyértelmű hogy a csepektető csapoknak hoztá kell e érni a vatta pamacsokhoz.
Gondolom igen mert az szívja a levest a csepegtető csapokon át.
2-es magon láttam a videokban hogy nem eltolt tekerést használtak hanem csak a két bekötő oszlop közé magasan nem lelógó hanem (pillangó)
Vattázást csináltak. Csak egyszerűen felborzolták.
Egy videóban láttam 2-es magon eltol tekerést de sajnos olaszúl bedzél.
Nem értem.
Igazából magyar videót nem láttam róla csak a flesh-e rda-ról.

Köszönöm szépen a segítséget.
Ki kisérletezem :+1:

Nem kell hozzáérnie, csak csöpög, mint a csap.

Na megint okosabb lettem .
Teljes más mint amiket eddig èpítettem.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Ha meg érkezik és elakadok ujra feldobom ezt a kérdést.

Kicsit félek hogy megfolyik
Pedig gondoltam hogy viszem magammal.
Utazós tanknak szántam.
Az ataman v3-at nem szivesen viszem magammal ha útra kelek.
Nem folyás biztos.
Inkább a lé kontrolos tankokat hadználom.
Byka vagy kayfun prime.

Jó rég volt FEV-em, már eladtam mire tudomást szereztem ezekről a bizbaszokról amikkel könnyebben kap liquidet a vatta. Ezzel elvileg a megfolyás is elkerülhető.

Avagy a régi módszer, hogy fémszövetet teszel a lyukba, csak előtte le kell égetni. Mindkét megoldás örök élet plusz 1 nap.

Én anno a lehető legközelebb toltam a tekerést a levegőzőhöz és egy fémszövet darab csepegtette rá a liquidet. Nem folyt meg, csak számomra nem volt íze. Megjegyzem klón volt, nem tudom melyik gyártó gyártotta.

1 kedvelés

Tisvapo-ról rendeltem.
YFTK KLÓN de már adnak hozzá ilyen csepegtető csövet.
csak fura hogy ez csak csepegteti a levest akkor is ha nem szivom.
Nem értem.
Na de majd a gyakorlatban kiderul.

Azért rendeltem hozzád ss316 400-as mesh lapot.
Hátha… :blush:

Ha szorosan van a végénél a vatta akkor nem folyik meg, illetve a vatta, ha tele van nem sem fog ereszteni. Úgy emlékszem muji vattával vattáztam akkoriban, azzal nem volt gond ilyen téren.

Jó ötlet. :slightly_smiling_face: Így majd kitapasztalod melyik adja jobban. A fémszövet annyiból jobb, hogy a belső keresztmetszeten tudsz “állítani”, ha esetleg nem felelne meg a liquidnek.

Így működik:

1 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm.
Nagyon sokat segítettetek. Valószínűleg nem fog elsőre úgy sikerülni ahogy szeretném de akkor ismét hozzátok fogok fordulni.
Köszönöm szépen :+1: :v:

2 kedvelés

Feltűnt a videokban hogy a flesh-e építésénél kantal A1 27ga huzalt használnak.
Mekkora a különbség ez között izben vagy kezelhetőségben mint a NI80 28GA .?