Ez a kezdet, vagy itt a Vape vég?

Ausztráliai szabályozás tervezet… :person_shrugging:

Nem potyára jöttem onnan vissza…a világon mindenhol egyre szarabb, de ott tényleg a legdurvábban csorbítják a jogainkat. :cry:

Sajnos a “fucking” -on kívül szinte semmit sem értek angolul. De azt sem értem, hogy az angolok egykori börtönszigete miért gondolkodik vagy intézkedik ellenkezőleg, mint az angolok. Amúgy gondolom, az ottani dohánylobbi nem akarja elereszteni az analógot. Egyébként, ha írva lenne 90 %-ban érteném. Mert a szoftvereket főleg olvasni kell, és leírni, olyasmiket, amiket helyesen kiejteni nem is tudok. De a gyors beszéd megértéshez túl lassú vagyok.

Van egy fordító opciós beállítás ott lent magyar nyelvre úgy könnyebb értelmezni.

2 kedvelés

Dióhéjban az Ausztrál törvénytervezet az illegális import termékekre hivatkozva:

  • A nikotinos vaping termékeket átminősítenék vényköteles termékeknek, amit csak orvos írhat fel
  • Betiltanák az ízesített likvideket, aromákat, mert ‘vonzóvá’ teszi azt a fiatalkorúaknak, bla-bla
  • Egységes sima csomagolás
  • Figyelmeztető feliratok feltüntetése, mint egyéb dohánytermékeknél (húdekáros, jólmeghalsz…)
  • Eldobható vape tilalom
  • Nikotin koncentráció maximalizálása

Magyarán dohánylobbi csipás szemét csípi a kiesett bevétel, mert egyre többen térnek át a kevésbé káros (95%-al kevésbé) gőzölésre, aztán gyorsan nyomást kell a kormányra gyakorolni. Same old story… Mondjuk vannak ennél súlyosabban szankcionált heylek a világon, van ahol börtön is jár érte, pld Hong Kong-ban fél évet kap aki: importálja, promotálja, gyártja, értékesíti vagy kereskedelmi célú birtoklása tilos, és 50 000 HK$ pénzbírsággal és 6 hónapig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

1 kedvelés

A szöveges hozzászólásokat be tudom illeszteni a google fordítóba. Egyébként meg “Nem áll rendelkezésre felirat” szöveg jön csak be. Te mire gondoltál?

2 kedvelés

Az első pont annyiban új, hogy eddig az import vásárlás volt recepttel kötelezve. Ez és a 2. az igazán durva változás. Az analóg már 12 éve 10x drágább volt mint itthon. Mikor egyszer onnan hazajöttem akkor szoktam rá a vape-re…Gibraltárban :smiley:

1 kedvelés

Bizonyos videókat enged magyarra fordítani csak erre gondoltam és azokat amit enged,csak azt tudod olvasni .

Nekem működik a fordító

1 kedvelés

Egy ismerősöm lánya Ausztráliában él, ismerősöm nem vihette ki az ecigijét mikor meglatogatta a lányát, mert a lánya szerint azt is büntetik aki az utcán vépel. Ez már 5 éves sztori, szóval… Én nem vagyok meglepve.

2 kedvelés

Az ám a durva, hogy Ausztráliában ha nem gyártanak helyben nikotint akkor szigorú vámon megy át az árú…szóval nem egy EU-n belüli szállítós sztori.

3 kedvelés

Én kitöltöttem az online kérdőívet, hátha segít. :innocent:

4 kedvelés

Fiam több mint 10 éve él ott, aki a vape miatt jön haza az vagy hülye vagy hazudik. Mellesleg szinte senki nem dohányzik/vapel az utcán láthatólag.

1 kedvelés

Igazat adok, de ezt biztos nekem szántad? :slightly_smiling_face:

Igazad van,Zsolt68-nak ment. Volna,ha jóra böktem volna :slight_smile:

30 éve senki nem kunyerált már itthon tőlem szál cigit az utcán…Ausztráliában mindennapos volt ott ahol fiatalok verődtek össze. Viszont tényleg szinte már ciki dohányozni a 20-40 évesek körében…és mocskos drága is.