Építési nehézségek

Sziasztok! Túl alacsony ellenállás mitől keletkezhet építésnél? Jól van rögzítve a coil mindent ugyan úgy csináltam mint előtte. Ma akartam újraépíteni a kazánom Fat rabbit 2 rta, bepozícionálom a coilokat aztán 0.7 az ellenállása a 2 nek pedig 0.28 as coilokst használok és nem is engedett tüzelni sem kivettem levágtam a másik 2 coilt azokkal is ugyan ez a probléma. A régit engedte visszaépíteni csak ott megvolt rendesen a stabil 0.12 ohm… valakinek ötlet?

Szia László!

Ha jól értelmezem, a két egyenként 0,28 Ohm-os ellenálásodnak (coil-odnak) az eredő ellenállását a mod kb 0,7 Ohm-nak méri, mintha sorba lenne kötve és nem párhuzamosan, ahogy gyárilag kellene? Talán zárlat miatt, amit folyadék vagy hosszan hagyott coil lábak okozhatnak…

…szétszedném, kitakarítanám, szárazra törölném és vagy ellenőrizném nem-e érnek össze az új coilok vagy lógnak rá oda, ahová nem kéne pl egy hosszúra hagyott tekerés végződés miatt. Talán a régi coil-oknak rövidebbre volt hagyva a lába.

…csak egy ötlet.:thinking:

5 kedvelés

Vagy véletlenül elforgattad 90 fokkal a coilokat, és rövidre zártad a témát.

2 kedvelés

Azt azért nem gondolom mert alaphelyzetben bele sem tudod úgy tenni a coilokat, akkor szét kell hajlítani a lábakat hogy rosszul tedd bele

3 kedvelés

Hát az a helyzet hogy úgy kezdtem, szétszedtem kimostam meg os törölgettem és azután kezdtem az építést. Kétszer egymás után magyarul 4 coilnál volt ilyen probléma
Visszatettem az előzőt azzal meg működik

4 kedvelés

Pls. Egy fénykép az építésről nagy segítség ilyenkor.(egy Fat Rabbit felhasználó/lelkes ámátőr) :saluting_face: :thinking:

5 kedvelés

Szia! Ugyanabból a készletből van a régi coil mint amiből az újakat próbálod és nem jók?

5 kedvelés

Igen!

1 kedvelés



Ugyan az a probléma…

https://www.reddit.com/r/Vaping/comments/1dbnqcy/low_resistance_on_my_armour_max/

Utána jártam és sajnos ismert hibáról van szó. 5 menet helyet tegyél rá még egy karikát vagy más magasabb ellenállású huzalt kell sajnos használnod​:face_with_diagonal_mouth: 0.1 Ohm alatt nem müködik a gép.

2 kedvelés

A régit visszarakom igyan úgy működik
Ugyan abból a coilból 6 db ot peóbáltam mindegyikkel az van ami az előző képeken



Én picit vágnék a coil lábaiból. :thinking: Egyébként meg nem mindig pontos a dobozra írt érték, illetve össze is cserelhették. Lehet ez 0.2 ohm-os valójában, nem pedig 0.28, ami szintén alacsony nagyon, de legalább a védelem működik a modban. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés


Iyet használok

Csak az az érdekes hogy előtte meg működött kétszeri építésnél hiba mentesen most ahogy visszarakom a régit ugyan úgy megy

3 kedvelés

Szerintem egyszerűen csak belekevertek pár db 0.2 ohm-osat is. Ne aggódd túl. Én örülök, hogy a mod vigyázott Rád. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Hát sajnos ez ilyen. Szoftveres tiltás miatt nem engedi az izzítást.

4 kedvelés

Köszi a válaszokat! Rendelek majd nagyobb ellenállású Coilokat :slight_smile:

5 kedvelés