Első DL szetthez szeretnék segítséget kérni

Sziasztok! Csak eljutottam oda pár hét alatt, hogy nem biztos, hogy az MTL az én utam (kipróbáltam kolega szettjét, és sokkal jobban éreztem az ízeket, plusz bírtam is a nagy slukkokat, tetszett is). Rendelnék kínából egy szettet, max eladom ha nem jön be. A sok olvasgatás alapján a választottak (kolega szettje is ez ha minden igaz):

GeekVape L200 (Aegis Legend 2) Kit + GeekVape ZX RTA

Megfelelő lehet kezdésnek? Ha igen, egy kis segítséget kérnék, mert a tekerés/vattázás-ban full vakon vagyok.

Tudnátok esetleg nekem linkelni sourcemore-ról huzalt/vattát/szerszámot amire szükségem lesz és megfelelhet a Zeuszhoz? Illetve még 1-2 csomag előre elkészített tekerést is rendelnék (ehez is megköszönnék linket :slight_smile:) , hogy ameddig tanulgatom a “szakmát” is legyen mivel használni ! :slight_smile:
Akkai/töltő majd itthonról. ! :slight_smile:

Szia. A legend 2 nagyon jó kis gép én is szívesen használnám csak a párom beleszeretett és úgy néz ki végérvényesen berabolta. :laughing:
A két kazánról nem tudok véleményt mondani mert nem ismerem, a ZX rta build deck nagyon hajaz a Z rda build deck-re ami személy szerint nem a kedvencem, de az igazából az én bajom. :laughing:

Vatta:

Ezt preferáljuk első sorba

Ez lóvéba megérősebb, és nem rossz, de ki kell tapasztalni hogy neked melyik felel meg jobban.

Szerszám:

Ez volt az első építő készletünk, nincs benne felesleges dolog, kezdésnek szerintem tökéletes, bár a csípőfogó nem egy milwaukee minőség, és azok a csavarhúzókkal ki lehet kergetni a világból. (ugyan olyan szarokat adnak általában az építős kazánokhoz is.)

Ez a másik készletünk, a csípőfogó nagyon jó cserébe az olló nálunk egyből kuka. ebbe már vannak olyan dolgok amik feleslegesek lehetnek, én a tekerő segéd miatt vettem… ha ráérzel egy klasszikus fúrószár is bőven megteszi. (kíváncsi voltam na. :laughing:. egyébként sokat használom, nem annyira haszontalan mint elsőre gondolnák, de nem is annyira hasznos.)

Ezt reklámozták, nem tűnik rossznak és lesz egy faja multi fogód… hogy az minek van benne majd a tőlem okosabbak elmondják, én nem jöttem ár.

3 kedvelés

Ugyan azt írtad hogy töltőt itthonról veszed, de egy javaslat:

Mi ezt használjuk, amióta az Opus bt 3100 elkezdett rosszalkodni és teljesen elégedettek vagyunk vele. :wink:

3 kedvelés

+1 pont. BP mods-os vattának :wink:
És szerintem 24GA drótot keress hozzá.
Hogy melyik fajtát (NI80, SS316) azt majd a te ízlésed megmondja :smiley:

1 kedvelés

Igazából még fogalmam sincs mi az ízlésem :slight_smile: , egyelőre egy Ursa nano pro-t használok, plusz úton van egy Luxe XR Max (valószínű ez lesz a hordozós az Ursa helyett, a mod+tank meg itthonra)

Gondolom a vatta vastagság a tekeréstől függ majd és ki kell tapasztalni melyik tetszik. Bár nem drága, lehet rendelek majd mindkét méretből. :slight_smile: köszönöm a tippeket. :slight_smile:

BP mods-os vattából azt hiszem van 2,5 meg 3-as is…
A kazánt meg próbálgasd, tekerj 3-mas magra 5-6 menetet és próbáld ki singleben
Tekerj 2,5 magra is és próbáld ki dualban, előbb utóbb meglesz a megfelelő :wink:
Jó kis móka ez a kisérletezgetés, kicsit több cucc fogy ilyenkor de megéri.
Aztán majd idővel jöhet a mesh lapos “tekerés”
Sok sikert és majd mond el hogy alakult a dolog :smiley:

4 kedvelés

Mindenképp :slight_smile: dualban jól sejtem, hogy a liquid is majdnem kétszer annyi fogy? :smiley: probálnék a költséghatékonyságra rámenni (még ha így 3-4 hét után bele is megy lassan 100k ,de ebből majd a podok eladása azért visszahoz valamennyit), az élvezet csak másodlagos. :smiley:

Személy szerint nem szeretem a BP mods vattát, használtam a Zeus X-et sokáig és a Firefly vatta jött be vele a legjobban. Az előre elkészített tekerések között van a Wotofonak is olyanja amiben több féle van egy csomagban csak ki kell választani, hogy SS vagy Ni80 vagy a Coiology tekerés szett. Én SS-t használtam és nagyon bejött olyan 0,15 körül vannak a tekerések benne de nem kértek el 60-80 Wattnál többet.