Élelmiszer aroma vapeléshez?

Sziasztok!
A minap beszélgettem ismerősömmel az aromákról.
Felmerült az élelmiszer aromák használata vapeléshez.
Eddig nem találtam semmit ebben a témában, van esetleg valakinek ötlete, vagy valami infója erről ?

2 kedvelés

Szia Tibor! Valami konkrét aromáról is szó esett vagy csak elméleti síkon beszélgettetek róla!

1 kedvelés

Én is beszélgettem egy a témához nálam sokkal jobban értő emberrel.
Az élelmiszer aromák nem arra vannak kitalálva, hogy elporlasszák őket, ezért erre nem is vizsgálták, és nagy valószínűséggel nem is igazán adnának olyan élményt, mint a direkt erre kifejlesztett aromák. :slightly_smiling_face:

Ezen kívül ami számomra érdekes volt, hogy az aromáknál ugyanolyan besorolást alkalmaznak, mint Pl a háztartási eszközök esetében. Pl egy Big Mouth aroma C besorolású, a GBC pedig A++. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Hát szerintem ezt nem kell túl gondolni Zoli! Ami a piacon van azt is nehéz lenne egy életen át végigkóstolgatni! Azért is kérdezem direktbe hátha valami olyan különleges íz ami kellene!

1 kedvelés

Inkább csak elméletben, arról volt szó hogy el lehetne-e szívni

3 kedvelés

Szerintem nem érdemes!

2 kedvelés

Én is maradok jól bevált vape aromáknál, pusztán csak a a kíváncsiság

5 kedvelés

Régebben úgy tartották, és én a mai napig hiszem is, hogy a kimondottan élelmiszeraromák amit a boltban veszünk (Dr. Eötker stb…) az hő hatására letapad. Ahogy beeszi magát a süteménybe, ételekbe úgy szerintem a tüdőben is képes letapadni. Ezt csupán abból gondolom, hogy ha valamibe teszek élelmiszeraromát akkor annak az aromának az íze meg is marad az ételben, ergo letapadt, beletapadt, beivódott, kinek melyik kifejezés tetszik jobban. :slightly_smiling_face: Ha kiforr akkor az ízt is viszi, szerintem. :thinking: De semmiképp sem marad intenzív az íz.

És ha már általános élelmiszer adalékokról folyik a szó, akkor szeretném leirni, hogy történt egy eset 2016 őszén egy kis baráti társasággal iszogattunk egy beülős helyen, amikor is megjelent egy ismerősünk haverja (az ismerőseim közül mindenki vaper volt már akkor is), büszkén mutogatja a királykék liquidjét. Mesélte nagy hévvel, hogy mivel kék a modja, csinált ételszínezékkel kék liquidet is. Illik a modhoz jajj de jó… Áááh, mondom neki: ez még figyeld meg vissza fog köszönni. Eltelt 2 óra, emberünk már köhécselt. Teltek múltak az órák, amikor is azt mondta fáj a köhögés. Huuu, már majdnem rákiáltottam a gyerekre hogy “ÉN ÚÚÚÚGY TUDTAM!!” Amikor is közölte velünk, hogy szarul van… A mondat végét már elharapta, ugyanis mint mondottam a cucc visszaköszönt, róka formátumban.

Én azért ezeknek tudatában nem igazán próbálkoznék élelmiszeraromával, nincs konkrét bizonyíték arra, hogy megfelel e vapelésre vagy sem. Csak arra tudunk támaszkodni, hogy eredetileg sem arra készült. Ne feledjük el, hogy ezek általános élelmiszer adalékok! :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Vettem már olyan aromát vape shopban amire rá volt írva hogy food aroma. Az összetevőket érdemes megnézni és ha nincs benne pl alkohol, meg úgy egyébként 10 féle összetevő akkor akár jó is lehet.

Van egy ilyen aromacsalád, sőt… Tudomásom szerint 2 is van, ha nem több, az egyik a TPA, az 100%,a másik nem jut eszembe, de a Vape42 is árulja. De az megint más, olyat a Spárban nem veszel. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Nem mondtam, hogy rossz. :sweat_smile:

3 kedvelés

Lehet hogy az volt, ritkán rendelek a 42 ből. De arra emlékszem, hogy gyári csomagolása volt.

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.