Egy magasabb szint: Clapton Coil

Köszi szépen ezt a nagyszerű írást @Vaperina_Kinga ! :kissing_heart::heart_eyes: Nagyon jó írás lett, és úgy gondom, hatalmas segítség a kezdők/haladók számára! Nekem is voltak benne új információk. Köszönöm! :kissing_heart:

Kettő olyan dolog volt számomra benne, amivel nem teljesen értek egyet.

Az első, az ízvisszaadás.

Nagyon sok féle különböző huzalt próbáltam már ki, különböző teljesítmény tartományokban, single/dual/mesh építésekben, és többnyire DL felhasználásra. Az íz érzékelés relatív, és szerintem egy bizonyos szint után már nem kapunk jobb ízeket. Nagyobb teljesítményen nagyobb/melegebb gőzt igen, de több ízt már szerintem nem. Lehet, hogy én vagyok energia-spúr, de nekem ez a tapasztalatom. Szinte az összes tankokban jól működik/működött a fused clapton valamely típusa, és akiknek adtam belőle teszt huzalt/tekerést, nekik is. :slightly_smiling_face:

Ezen kívül a fused claptont követő kategóriákkal jócskán vannak negatív tapasztalataim/infoim. Minél több szálból áll egy tekerés/huzal, általában annál nehezebben melegszik/hül, és annál nagyobb légrések lesznek a szálak között (persze sok függ attól is, milyen vastag szálak alkotják; nyugodtan cáfoljatok meg, ha nem így gondoljátok). A nagyobb légrés a hosszabb rámpa idő mellett még két problémát fel tud vetni, mégpedig a “fröcsögést és pattogást”. A liquid a légréseken be tud szivárogni, és mivel a huzal egyes pontjai máshogy melegszenek/hűlnek, ezért léphet fel ez a két jelenség is.

A második MTL/DL huzal közti különbség.

Szerintem egy különbség van, a felhasználó. A Dl és az MTL felhasználás között hol van a határ? Van olyan ismerősöm, aki DL porlasztós podot MTL-ben, és van olyan is, aki MTL huzalt DL-ben használ. :slightly_smiling_face:
Úgy gondolom, hogy egy huzal attól MTL/DL huzal, hogy hogyan használják. Nyilván vannak szélsőségek, de egyszer az egyik ismerősöm mutatott egy kézi gyártású tekerést, ami 0.15 Ohm körüli ellenállású volt, és 15watt volt a javasolt teljesítmény, amivel már elvileg jó ízeket ad hosszú távon. :slightly_smiling_face:

A cikk nagyon tetszett, és itt is szeretném megköszönni azt, hogy így össze szedted nekünk ezeket @Vaperina_Kinga !

Amiket írtam gondolatébresztőnek szántam, és senkit nem szeretnék megbántani a véleményemmel!

További szép napot mindenkinek! :kissing_heart:

Vapeltessék! :slightly_smiling_face:

8 kedvelés