Egy kicsit nagyon bizalmatlan

Helló ! Sourcemorról szeretnék rendelni .Fizetésnél kéri az E-csatornám jelszavát vagyis a netbankom belépési jelszavát . Oszt itt fagytam le .Lehet ilyen ? Valaki felvilágosítást ? Kőszi !

Szia,

Én bankkártyával vásároltam, az otp oldalára vitt, hogy hagyjam jóvá az appban, jóváhgyatam ment. :thinking:

Köszi a választ . A jelszó megadása után akkor az ERSTE /ez van / oldalára visz és ott kell jóváhagyni a fizetést ?

Ilyet nem kérhet, mellőzd!

Igazad lehet ,nincs nagy bizalmam ha már ilyet kér .

Nálam otp van, vásárláskor elvisz egy oldalra, ami az optjé, valami ilyesmi

image

Ekkor a smart bank app már üzen is, hogy vásárlást kezdeményztem, hagyjam jóvá. Ha jóváhagytam, akkor megtörténik a vásárlás.

Ez a két lépcsős azonosítás. A jóváhagyás mindig a bankod felületén történik, ez minden banknál másképp megy picit, erstet nem ismerem.

1 kedvelés

Az a gond, hogy az adatokkal kereskedni lehet. Az egyik lányom így fizetett egy francia szállodába előleget, utána 2 hét múlva lenyúlták az összes pénzét. Ez általában úgy történik, hogy a világ minden táján rövid idő alatt “vásárol” 5 USD, vagy az alatti összegekért.

Köszönöm figyelmedet ,válaszodat .Nem igazán nem nyugodtam meg .inkább a feleségem kártyájával rendelek :grinning:

A netes világ ilyen…sourcemoreon rengetegszer vettem már (5 éve először), meg úgy mindenhol euban, eun kívül, egyszer húztak le 30k-t valami online fogadó oldalon keresztül, ahol nem is vagyok regisztrálva. Jeleztem a banknak, visszarakták a pénzt. Ha valaki nem szeret veszélyesen élni csináljon egyszer használatos virtuális kártyát, én lusta vagyok hozzá.

1 kedvelés

A főkártyámhoz van rendelve virtuális kártya ,ezzel szoktam fizetni de a netbank belépés egy jelszó alatt műkődik

De most hol kéri a netbank jelszót? A sourcemore oldalán? Vagy elvisz a bank oldalára?

Erste App van telepitve? Nalam sourcemore-on nem ker ilyet csak kartyaadatokat. aztan az appban kell jovahagyni.

Otpnél ugyanez…

sourcemore oldalán

1 kedvelés

Én a következők híve vagyok, prioritási sorrendben:

  1. Utánvétel, fizetés az áru átvételekor
  2. PayPal
  3. Banki átutalás

Ha ezek a lehetőségek nincsenek, elgondolkodom rajta, mi is lehet az oka? Mindig oda jutok, hogy felejtős a bolt.

2 kedvelés

Fényképezd már be…elvileg meg kell adni a kártya adatokat és utána már a bank oldalára kell vinnie…

Ez a ketfaktoros azonositas miatt van kuld majd sms-t szerintem de ez a lepes kimarad ha van app telepitve.

Utánvét macera, sosincs kp-m, rádásul a fél világ kiesik (kp kezelés nehézkes, pénzbe kerül a boltnak), pp-t szoktam, ha csak az van, de ritka szarul vált.

Én meg a kártyás fizetést, esetleg utalást preferálom. Mindkettőt revoluttal oldom meg, amin mindig csak annyi pénz van amennyi éppen kell a tranzakcióhoz.

Nálam kéri a 3 számot a kártya hátoldalán és azonnal átugrik az erste engedélyakármire :grin:elutal,vár,megjön,boldogság :smiling_face: