Dohánykeverék házilag

Nekem a széna feeling a probléma.De ezt a latakia kiüti.Az édességével nincs bajom.Remélem a burley,ami elvileg egy száraz cucc,szintén jó hatással lesz rá!

1 kedvelés

Sima Burley-t még én nem próbáltam eddig…de a Virginiánál csak jobb lehet.
:grin:

2 kedvelés

Meglátjuk.


Ez egyébként teljesen jó volt. Csak egy kicsit az ára sok nekem. Bár meg tudom érteni. Dohánykivonat, az elkészítése, meg a szűrögetés, meg a cég haszna. Idézek a Vape42 -től, bár ott csak a Latakiát találtam meg ebből, de amit írnak, az mindre is érvényes: https://vape42.hu/kategoria/angolo_della_guancia.html

Olasz kivonatok. 10-15% a gyártó által javasolt mixelési arány. Egy nap érlelés mindenképp szükséges. A mikrofilteres eljárásnak köszönhetően kb. 15ml után szükséges a vatta-, porlasztócsere.

Bár én próbálom elhúzni a vattacserét 1 hétig, de még úgy sem megy, hogy 3 kazánt használok felváltva. A Dvarw - nál bevállaltam a Latakiáknál az akár minden feltöltés előtti vattacserét, mert azt szétszedni könnyű, de a legkevesebb is fér bele. A By-kát teljesen ki kell üríteni, mert csak felülről lehet szétszedni, a Galaxies meg hosszú vattát kér, mert lelógatós, meg fél óra tűvel böködést, mert különben dryhitel. Szóval azokból soha nem lesz kóstoló kazán, csak a Dvarw jó erre.

3 kedvelés

Na nekem ezért ez a kedvenc RTA-ám.Kivonatokhoz ideális,de egyébként is szuper.Az eredeti sajnos nagyon drága nekem(230 Euro),de az YFTK ,SXK klónok jók.28.23-tól látszik,hogy miért is jó a kivonatokhoz :blush:

1 kedvelés

Az hogy drága,az relatív.Alapból 10.9 Euro.Az kb. 2.5 doboz cigi ára.Mondjuk én akkor veszem,ha valamilyen akció van.Úgy a szállítás ingyen van kb.Mostanság innen szoktam rendelni (https://emporiopan.it/) ott szinte minden hétvégén van 20% kedvezmény.

2 kedvelés

Nem pont csak ezért, de ezért is szoktam át pipára. A “rendszerváltozás” utáni vágtató infláció nem kedvezett a cigarettásoknak. Ami tegnap 10 Forint volt, a kilencvenes években száz, ma meg már nem is ezer, hanem másfél, vagy talán kettő? Egy csomag pipadohány eleinte egy hétig elég volt, ott nem az árat emelték eleinte, hanem a porciót csökkentették 50 grammról 40 -re. Nem véletlen az sem, hogy mára már szinte mindenki áttért a cigaretta sodrásra, mint az őskorban, mert a gyárit nem lehet megfizetni.
Más: Én nem a cigarettáéhoz hasonlítom az árát, hanem az 1 -2,5 százalékban hígítandó Journey aromákkal szemben nincs annyiszor jobb, mint amennyivel drágább az az olasz kivonatos prémium aroma, mint a horvát műdohány.
Értsd: Kétszer annyi pénzért csak egy decit keversz belőle, miközben amabból egy litert.

1 kedvelés

Látod látod …hitetlenkedtél eleinte a keverési százalékon :stuck_out_tongue_winking_eye:ezek szerint bevált az aroma amit ajánlgattunk sokáig neked :blush:

2 kedvelés

Ahogy érzed Feri!Azt szívd,ami neked jó!Én kóstóltam vagy 4-5 féle Journey-t.Nem rossz,de nagyjából mindegyiknek ugyan olyan íze van.

2 kedvelés

Egy olyan Latakia, amelynek 5% körül keverve már érzik az íze, rajta van a bakancslistán. Szerintem az fogja eldönteni, hogy mit, hogy ahonnan épp rendelek majd, ott mit kapni? A Vape42-őn például Azhad’s van, amit még nem kóstoltam, de ha Blendfeelt találok valahol, és nem sokkal haladja meg a 3 ezret, akkor akár azt. Azért egy 4400 Ft -os árral egy 10 milliliteresért még nem barátkoztam meg.

2 kedvelés

Lehet van benne valami amit írsz @Janchee ,de én úgy látom itt nem a "pénz"a lényeg hanem
“Mennyi jön ki az aromából” :stuck_out_tongue_winking_eye::fist_right::fist_left:

1 kedvelés

Ha már fizetek, akkor érezzem is az ízén, hogy megérte.

1 kedvelés

A Vape42-őt javaslom.Ott még régebbi beszerzés lehet,mert egy ezressel olcsóbb mint máshol.Rendeltem is a héten egy contrapunto-t​:grin:

3 kedvelés

Vágom én!:grin:

2 kedvelés

Akkor egyre gondoltunk szerintem​:stuck_out_tongue_winking_eye:

Nem akarom leugatni a Journey-t, de (tudom egyéni szoc problem)1.: mindegyik dohány jellegű longfilljének/aromájának van egy alap kukoricaíze+még valami aktuális katyvasz hozzákeverve.
2.: Pár hónaposan elmegy az íze, pl az 5 hónapos Parliamentre rá se ismerek lassan, illetve a rohadt nehezen fogyó kékvillamos desszertnek sincs mar 5 hónaposan olyan íze.
Van egy Parliament aromám, de ha rá is fanyalodok, úgy látom, kár bekeverni 30 ml-nél többet egyszerre.
Hogy van ez, nem tudom… :thinking:
Mondjuk mióta a dohánykivonatokat szívom, el is ment a kedvem az összes “utánzattól”.
(Rájöttem hogy több ilyen “dohányimitáció” is van, ami dohánynak elég desszertes, desszertnek viszont überfos :joy:)

Nem is nyúlok mashoz a polcon, csak az az 5-6 kivonat… bár nalam nem túl gazdaságosak. Viszont jobb, mint valami undokságot szívni :+1:

2 kedvelés

Ry4 ízlett? Lehet igazad a Horvátok nagy kukorica termelők…

1 kedvelés

Szerintem mindegyikben ugyan azt az alap dohány ízt használják.De ez szerintem általános,mert pl. az AlCarlo-knak is ugyan olyan alap íze van,csak plusszban jön még valami hozzá

1 kedvelés

A ry4 többnyire finom. Nálad Journeyt kóstoltam? Mert akkor az idő mondja meg, hogy öregszik… Nekem TPA RY4 van, azt hiszem :slightly_smiling_face:

Amúgy tényleg értetlenül állok, miért megy el 3 tökmás Journey longfillem íze, légkondis szobában, polcon 5 hónap alatt.:thinking: Más cuccaim meg mellettük köszi, tök jól vannak.
Lehetne az us egy helyes válasz, hogy érleljem 4-6 hétig, majd szívjam is el 2 hét alatt. De az én kollekciómmal és szokásaimmal ez nem fog menni.
(Gondoltam egyedi hibára is, na de 3 különböző longfill?)

5 kedvelés

Nálam most a Tribeca íze ment el. Meg is döbbentem, mert olyan volt már, hogy 2 éves liquid íze nem volt olyan, de ez tavalyi.

1 kedvelés