Dohánykeverék házilag


Már egy ideje foglalkoztat a gondolat,hogy kipróbáljam a különböző dohányok keverését…Most eljött az alkalom,mégpedig azért,mert a virginia magában nem igazán ízlett.Ezért 50/50 arányban bekevertem latakiával.Az eredmény igen finom lett​:blush:Eltűnt a virginia nedves széna íze,csak az édeskés dohány íz maradt,ami nagyon jól harmonizál a latakia füstösségével.Már érik egy burley is,a következő egy burley+virginia kombó lesz.Esetleg még latakiát is dobok hozzá.Ti szoktatok kutyulni?

9 kedvelés

Kentucky 80+Latakia 20
Iw Old Gold 80+Latakia 20
Journey Parliament 85+Latakia 15
Iw Symphony 75+Latakia 25.
(Arányok)

Így hirtelen :slightly_smiling_face::+1:
Kicsit megfüstölni, megfűszerezni a dolgokat, szoktam használni.

(Érik egy Virginia Red, na arra kíváncsi leszek, azt is meg kell-e Latakiázni :roll_eyes::grin:)

Ui: A sima Virginia nekem is egy jellegtelen, édes valami…bár most kaptam ajándékba pont egy Journey Longfillt…

4 kedvelés

Én is azt hiszem,hogy egy kis latakia mindennek jót tesz(analógosit :grin:).Bár én magában is szeretem.

3 kedvelés

Latakiás cuccot én is csináltam már, de eluralkodott az egészen. Azóta még nem próbálkoztam, de @Zoli76 20%-os keverése jónak tűnik :smiley:

3 kedvelés

Nekem ez nem akkora probléma,mert magában is szeretem.Most kész liquideket kevertem össze,de legközelebb a koncentrátumokat fogom bekeverni,és együtt érlelni.Kiváncsi leszek,hogy mennyivel lesz másabb.

3 kedvelés

Azóta csínján vagyok, 5-20 százalékok elegek “megbolondításhoz” :slightly_smiling_face:

És, gyümibe, desszertbe nem teszek :joy:

4 kedvelés

A kávéval jól harmonizál!

2 kedvelés

A következő lépcsőfok,ezek kipróbálása lesz majd dohánnyal keverve:
https://emporiopan.it/basic-flavour-single-taste-2530

Gondolom, kicsi arányban, és nem tejes-cukros csemege kv :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Csak natúr kávé.

Persze, én is, mindent, mindennel. Az M-type eredeti ízére már nem is emlékszem. Lehet, hogy újra kellene kóstolni valami üres tankkal. Más: pont e célból, hogy ízesítsem a műdohányokat, tervbe van véve, rendelek plusz még valami latakiásat is talán mindig. Legújabban már csak a készre kevert beérlelteket kevergetem más - más arányban a tankjaimba, ha valamit elrontok, ne azt kelljen hetekig szívni. Régen az aromákat csurgattam különböző arányban az alapba bekeverés előtt, de ésszerűbb a készre keverteket keverni, mert ha netán nem jó, akkor többé olyat nem keverek.

9 kedvelés

Rosszat nem fog tenni :wink:

4 kedvelés

Ez egy ritka áldás :joy:

(Rajongóktól bocs​:wink:)

1 kedvelés

Egyébként volt különbség ízben,a kész liquid és az aroma keverésénél?Amúgy bevallom öszintén,hogy a pipás oldalakat böngészem most.Jó sok féle keveréket találtam ott.Kiindulási alapnak jó lesz szerintem.

4 kedvelés

Az M -type erős fenyő, és keserű makk íz 10 % -ban bekeverve és frissen volt. Azt hiszem, érlelés után az is szelídül. Ráadásul a nagyon édes törökméz hozzá adva kiüti a keserű ízeket, olyan, mint amikor a kávét cukorral iszod. Az volt nekem az első benyomásom, persze jó erős volt, hogy ez keserű, mint a kinin. Az erős gyógyszer íz miatt volt tőle neked is hányingered. Óvatosan adagolva, és nála édesebbekkel keverve még egész jó lehet. A Cubano azért is nagy csalódás nekem, bár a teljes neve annak is: Cubano - type, mert az M -type makk és kinin íze van csak benne, de sokkal hígabb valami, 5 % -ban szinte semmi íz, erősebbre keverve csak a gyógyszeres makk fenyő nélkül.

3 kedvelés

Nem igazán tudom, mert amikor még az aromákat kevergettem előre, íztelenebb, eliquidvg -s aromáim voltak, főleg ry4, Rotterdam, néha djarum black, a mostaniak főleg a vape42 -ről vannak, meg amiket küldtél, töményebbek, többféle van, ezért az érlelési időt is jobban ki tudom várni. A készekkel a tankba töltés után keverednek, gyorsabban bírsz korrigálni, ha valami szerinted kevés. Ha valamit előre bekeversz, abba is lehet valamelyik összetevőt még utólag csepegtetni, csak az előre kevert összetevők utólag már szétválaszthatatlanok.

5 kedvelés

Velem is baj van, mert én éreztem nagyon kellemetlen mindenféle rossz ízt. Így fel is adtam a dolgot hamar. Nem láttam értelmét semmivel elegyíteni.

Viszont a Latakia használata finom arányban, illetve a kivonatok elegyítése jó ötlet (néha).

Nem tudok rákívánkozni semmi dohány-utánzatra. Csak a kivonatosak, meg desszert, és gyümölcs, 3-4 íz.

1 kedvelés

Erre én is rájöttem, amikor olyan pipadohányt vettem, amiben Virginia volt. Sötétebb, füstösebbekkel keverve lehet csak rajta javítani. Előtte nem tudtam, mi az a Virginia. Csak miután vettem, látom, hogy az a nagyon sápadt, sárga széna ízű dohány. A sötétebbeknek több, és teltebb íze van. A Kentucky az például burley dohány. A Latakia meg füstön szárított. Ezt meg csak mostanában olvastam, eddig ezt se tudtam.

3 kedvelés

Jó pap,holtig tanul. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Ez volt vele a “bajom” régen is. Most is.
Olyan se íze, se bűze. Nem is veszek szólóban már. Sem olyat, ami ezt tartalmaz főként. Mert meg lesz latakiázva kíméletlenül :slightly_smiling_face:

(Viszont az se tökéletes megoldás).

4 kedvelés