Dead Rabbit R 500 puffs égett

Sziasztok,

Dead Rabbit R tank-om 500 puffs körül többségben égett gőz jön valamikor meg nem égett. Eddig tökéletesen működött de az utóbbi 2-3 építésemnél ez a hiba jelentkezett előtte 1800 puffs-ig tökéletesen működött.

Szia. Eltelt egy év, de nekem ez most jött elő. Nekem 2 van ebből. Mindkettőnél egyszerre jelentkezett. Liquidek lecserélve, modból is próbáltam másikat. Új csomag vatta/meshlap sem segített.
Úgyhogy kb kifogytam az ötletekből.
Neked megoldódott?

sajna nem oldódott meg, eladtam :face_with_diagonal_mouth:

Szia, nekem volt ilyen gondom, azóta alapból minden új tekerésnél egy tűvel megszurkálom két helyen:

  1. felülről a lapok közé óvatosan, hogy ne nyomja nagyon a mesh a “falhoz” a vattát
  2. oldaról ahonnan kapja a folyadékot megszúrkálom két helyen /lyuk (óvatosan nem átszúrva a vattalapot)

Ezek megoldották a problémát, amúgy a túlzott VG alapú folyadékot nem szereti.
Ha problémás és magadnak állítod a PG/VG-t, akkor lehet több PG is megoldja a dolgot. (nekem 70Vg 30Pg-vel volt gond, 60/40-nél már nem, de úgy ne szeretem, ezért kapja a szúrit :slight_smile: )

3 kedvelés

Még egy észrevétel, pont most jött elő, így hátha aki olvassa jól jöhet ötletnek.

Szóval megtekerve, megszúrkálva is elkezdett égetni a nyuszi, ezért rögtön szét is kaptam, mert nem szabad neki ilyet csinálnia.

A hiba az volt, hogy le szoktam tűvel jól nyomkodni azon az oldalon, ahol levágom a vattát, hogy nehogy folyjon egy pici lyuk miatt.

Viszont ezzel túl meghúztam lefelé a vattát, és a mesh kicsit (még egy milli sem volt) túlért a vattán, és azonnal megégett ott a “hűtés” hiánya miatt.

Finoman feljebb toltam a vattát minden oldalról, illetve a csavarokat meglazítva lejjebb toltam az egész tekerést.

Az égett íz megszűnt, minden tökéletes lett.

2 kedvelés