Claptont a claptongyárból!

Ez a cikk már tavaly óta íródik. Ugyanis kaptam Sókitól egy kis ízelítőt a webshopjának kínálatából, mire lepróbáltuk mindegyiket az sok idő volt. Nagyon brutális claptonokat vásárolhattok a Clapton Factory – től! Bizony!

Nagyon nehezen akartak elhasználódni, persze az én felhasználásom mellett. Szeretem az édes, csokis, cukorban úszó cuccokat. Ezekból kaptak is rendesen. De biztos vagyok abban is, hogy lehetett volna még nyúzni őket.

A legtovább a DL claptonok bírták. TFV12-ben és Fatality-ben voltak használta. Coil Master Pro Cotton vattával. (A vattát nem taglalnám, mert az ízlésfüggő, nekem ez jött be.) 8 féle előretekert DL clapton-t kaptam. A ráírt ohm érték közelében maradt mindegyik coil. Leégetni kötelező, egyrészt a kosz/zsírréteg miatt, másrészt mert mivel ezek valóban kézműves cuccok ezért hébe-hóba hotspot-olnak. De egy kerámiacsipesszel megkapirgálva orvosolható. Persze van ajánlás mindegyikhez, hogy mennyi watt között lehet játszogatni vele, de nekem kivétel nélkül mindegyik a maximális ajánlással (vagy pár wattal felette) adta a legjobb ízeket. SS304 és Ni80 coil-ok ezek, kivétel nélkül megfelelően melegszik és hül!


Nem térek ki külön-külön mindegyikre, mert általában ugyanúgy viselkednek használat közben, de jobbak, mint egy átlag clapton. Csak annyi a különbség, hogy ez nem egy neves külföldi gyártó terméke, de van olyan jó! Sőt, ezek tovább bírják, 2-3 héttel, vagy akár többel. A Vandy Vape clapton-jaimat hetente cserélem, ezeket 1-1.5 hónap után azért szedtem ki, hogy egy másikat próbálhassak. Az ízeket egész idő alatt hibátlanul adták át. Az elején kell 10-15 slukk, hogy bekopjon a coil. De amint ez megtörtént olyan nagy és sűrű gőzöket lehet vele fújni, amire nem mindegyik huzal képes. Személy szerint jó levegős DL tankba ajánlanám ezeket, hogy ki tudd használni azt, amire valójában képesek!

Az a háromféle MTL clapton valamivel rövidebb ideig bírták nálam. Olyan 4-5 hétig, de ez szerintem azért volt, mert ütköztek az átlagos felhasználási szokásaimmal. Szeretem a levegős MTL tankokat, amikben ezek nekem túl melegnek bizonyultak. De amint beletettem egy fél DL tankba, azonnal hozták a vártat! Csak úgy tudtam hasznukat venni ha fél DL-ben, Fresia-ban használtam az MTL claptonokat. De a Fresia-ban is inkább DL setup-ban voltak, csak MTL drip tipel. De így hültek rendesen.


Bár ugyanúgy viselkedett az összes coil, 10-15 slukk után bekoptak, jó ízt adtak (de ez vattafüggő is), bitang gőzöket produkáltak, de mégis azt vettem észre, hogy ahány tank itt annyi féle coil van. Akkor tudod ezekből kihozni a legjobbat ha kísérletezel a Sóki által készített clapton-okkal, hogy melyik tankba melyik illik. Lehet válogatni, hogy hány huzalból tevődik össze, milyen vastag huzalok fonódnak össze, hányas magra van tekerve, meg ugye, hogy dual tank vagy single. Mindegyik DL tankban helyt fognak állni, ebben 100%-ig biztos vagyok, de ahhoz, hogy kihozd a coil-okból a legtöbbet, ahhoz elengedhetetlen, hogy kísérletezz velük egy kicsit.

Nekem bejött mindegyik, rosszat nem tudok rájuk mondani. A hotspot-olás fura volt kicsit, mert amihez vagyok szokva az nem csinál ilyet, de bőven megéri azt a 2 perc simogatást.

Ha nem hiszed, járj utána! Katt IDE, és nézz szét!

10 kedvelés

En most rendeltem kivancsi leszek milyen lesz
Fused clapton 2*28/38 ss 304

2 kedvelés

Biztos, hogy jó :slightly_smiling_face:

4 kedvelés