By-ka és egyéb tankok - kibeszélő

Nekem is van már jó pár tankom itthon de mint sokkan mondják ez mindig szubjektív . Elég ha egy tekeréssel többet raksz és rögtön más lesz az egész :slight_smile:

6 kedvelés

Így van​:+1:

(Ha lenne szerkesztett aláírásom, kb. az lenne “az én álláspontom vagy véleményem szerint…” :grin:
A v1 Dvarwom elválaszthatatlabbá vált a Tabak Royal Gold levesemtől. Nincs rá magyarázat. Ő a Royal tank. Slussz. Megvattázom, feltöltöm, és hozza amit vártam. Ugyanebben a tankban volt a legjobb az egyébként közepes Big Mouth Caramel Machiato is…

1 kedvelés

Aki nem szereti a clapton huzalt, az így jár. Nem igaz, hogy claptonnal forróbb. Szerintem tévhit. A Ni80 claptont minél többször égetem, annál jobb. Ugyanez szálhuzalnál fordítva igaz. Az SS huzal minden égetés után romlik. Kanthal meg pláne.

1 kedvelés

Vettem, lesz próba, csak pont jókor rottyanok le…
Ss valóban nem bír sokat annyira.
Kíváncsi lettem. :+1: Főleg dohányos vonalon.

Semmit sem égetek,mindent cserélek a tekerés alkalmával,ezen nem spórolok​:blush:

5 kedvelés

Én ezt pont fordítva tapasztaltam :melting_face:

2 kedvelés

Maradjunk annál, hogy minden szubjektív!

4 kedvelés

Én szoktam. De nem spórból. Van 1 évnyi huzalom. Első tekerést is égetem kicsit. Bejáratás, tisztítás célból.
Mostanában a behúzott száraz vattara is rányomok egy pillanatnyi hevítést. Csak hogy szokja :grin:

1 kedvelés

Én elsőnek leizzítom :blush:utána ha nem kerek az íz,akkor kuka​:grin:azt hiszem van pár spulni huzalom nekem is​:rofl::rofl::rofl:

5 kedvelés

Kis sörtés fémszálas kefével le is szoktam kefézni finoman. 3 izzítás, azaz kb. 2 hét után én is cserélem. Hacsak nem indokolt hamarabb.

Régen használtam :grin:ha tompul az íz akkor csere,erre háklis vagyok :rofl::rofl:

5 kedvelés

Én amúgy egy ízvak és th-hiányos egyed vagyok, most betegen pláne.
Szóval örülök, hogyha sikerélményem van.
Még kismillió dolgot ki se próbáltam…

(Tudnám, miért vettem elöre az Mtájpot… :joy:)

1 kedvelés

4-5 tankot használok napi szinten ebből 3at melóba is 2szer tekerem komplett a 3mat naponta a másik 2db-ot minden második nap…huzal vatta kuka…

5 kedvelés

Még az elején nagy hévvel keféltem​:rofl:mára már rájöttem ezzel nem spórolok mert nem olyan íze van utána,na meg így lehet tanulni tekergetni is :stuck_out_tongue_winking_eye:

8 kedvelés

Igen ezt én is teljesen igy láttom :rofl: :ok_hand:

4 kedvelés

Én megkefélem párszor :rofl:még bejáródik (sokszor finomabbnak tűnik a bejáratott tekercs :roll_eyes:) aztán ha már leéltnek látszik, dobom, és teszek újat.
Szerintem 1-2 leizzítás után fémíz sincs, stabilizálódik az anyag, a felület meg kicsit megnövekszik a tekercsszálon.

Tényleg jobb ízt kaptam 1-2 izzítás után.

5 kedvelés

Ezért jó a tapasztalat csere :blush:

6 kedvelés

Szerintem viszont az ízintenzitás rovására megy a leégetés. 1x oxidálás, elhasználódáskor leégetés, és ennyi. Személy szerint ennyit érdemes tenni. Viszont a huzal, mint fűtőszálat 4-5 leégetésig lehet nyüstölni. De ezt értsétek úgy, hogy a második leégetéskor (ebbe beletartozik a leoxidálás) még nem károsodik a huzal szerkezete, onnantól viszont igen, ami élményvesztéssel járhat. De ez szigorúan saját vélemény, és nem véletlen nem írtam bele egy cikkbe sem, mert sokan nyakra mennek… :grin:

9 kedvelés

Csak a saját tapasztalatom írtam le a kevés vape pályafutásom alatt​:grin:

5 kedvelés

Én is, csak megfigyeltem, és erre a következtetésre jutottam. :blush:

6 kedvelés