Black Note prémium kivonatos aromák


Sziasztok.
Még a karácsonyi csomagban érkezett hozzám ez a sorozat.
Nem tudom, kinek köszönhetem. Úgy érzem, itt az idő egy kis értékelést írni róluk. Black Note egy máltai cég, valódi dohánykivonatos aromákat készít. Még honlapjuk is van: https://www.blacknote.com/

Magyarországon az aromaparadise.hu oldalon találtam rájuk, “Vaporificio” kiegészítő megnevezéssel. (Ha valaki tud erről valamit kiegészíteni, szívesen fogadom.) A termékek ára a hazánkban kapható hasonló termékekéhez képest elfogadható, sőt az aromaparadise 15 ezer Ft ingyenes szállítási határát nézve még jobb.

Ezekből a Virginia, az American Blend eredeti, bontatlan csomagolásban, a Havana, Latakia, és Perique készre keverve érkezett hozzám. Szinte mind kiváló, egész nap szívható prémium aroma.

A Virginia elfogyott, már csak az emlékeim alapján tudom leírni. Vagy inkább idézek:
Az Aromaparadise oldalon található értékelésekből a számomra leg - relevánsabbat:
-“Valódi dohánylevélből készült kivonatból ilyen jót még nem ízleletem :slight_smile:
Nekem az édesebb dohányok jönnek be, és a Virginia kitűnő választás volt,
meg kell, hogy mondjam. Lágy, de mégis pipás-dohányos, emellett mégis édeskés
ízvilág, pont az ízlelőbimbóimnak megfelelően!
Édeskés - de természetesen édeskés, ez az, ami meglepő!
Nem hiába: egy igazi legenda!
Még a Cavendish izgat nagyon és a Burley, mivel még azok az édeskésebb vonulat.
Ajánlom figyelmetekbe Silvius B. Dabis, azaz a Gőzlérparaszt 2 részes remek kóstoló tesztjét,
ott mindent megtudtok ezen kiváló aromákról, kivéve a Virginiát :-))
Még egy: ez kokszol, ez van! Napi vattacsere, de az íz kárpótol. Ha drippeled,
akkor könnyebb az élet, gyorsabb a csere :slight_smile:
Nagy ajánlás!”
Másik általam bekevert az American Blend volt. Erről már nem olvasni annyira sok
pozitív véleményt. Igazi cigaretta dohány íz, kicsikét csikktálas, pipához, szivarhoz szokott embernek kissé száraz, jellegtelen, (A mű dohányok között a Symphony -hoz hasonló) de mégis valódi dohány, én akkor találtam meg az igazi örömet benne, amikor keverni kezdtem a Black Note Perique aromával, fele -fele arányban. Azóta lett újabb kedvenc nálam ezek keveréke. Amúgy javíthatatlan kevergető vagyok.
A Perique, ami mert előzőleg megemlítettem, önálló elemzése kimaradt, pótlólag ideírom: Valódi dohány íz, barackos, gyümölcsös jelleggel, ami nem tolakodó.

-Havana: Számomra meglepően a többi cég által kínált mű dohány Havannák és Cubanákhoz képest nem érzek diós, vagy mogyorós, esetleg kesernyés mellékízt, hanem valódi szivaros dohány íz.
Egy idézet erről is az Aromaparadise oldalról: -“Kiváló dohányos íz, nem tolakodó, nem hamutál, de rendkívüli, finom egész nap szívható! A vanília és a fahéj nem tolakodó, inkább kiegészítő ízeket rejt, viszont kell neki a hosszú érlelési idő, amely min. 21 nap.”

És végül a Latakia, amely számomra a Blendfeel Latakiához képest ízetlen jellegtelen, bár hozza a füstös ízt, ami általában a Latakia kivonatokra jellemző, egy vélemény, ami az enyémmel szinte egyezik:
-“Más gyártó Latakiája után többre számítottam. 1 hónapos érés után még nem igazán nyújtja az elvárt élményt. Volt egyéb gyártótól olyan aromám, aminek 2 hónap kellett, talán itt is bejön….”
Én ezt úgy kezeltem, hogy az Azhad’s Elixirs pipás aromáival kevertem, ami által azok íze füstösebb, a Latakiából meg ami eddig hiányzott, amazok pótolták. (Old Times, Signature 1000)

Végül a Black Note weboldaláról egy kis leírás a gyártási folyamatokról,magyarra fordítva:

Black Note aromák: -“A világ legmegbízhatóbb dohány aroma termékei.
A termés helyétől a szárítási és pácolási folyamatig számos tényező javíthatja
vagy tönkreteheti a dohány ízét. A Black Note mindegyikre odafigyel, és gondosan elvetett, termesztett, pácolt, nedvesített, érlelt, kevert, természetes módon extrahált, szűrt, palackozott és csomagolt dohánykeverékeket állít elő.”

-A dohány kiválasztása

Hihetetlenül sok tényező befolyásolja a dohányaromák ízét és harmóniáját.
Ide tartozik a vetőmag fajta, a termesztés helye és módja, a szárítási és pácolási
folyamat és még sok más. Mivel minden a vetőmaggal kezdődik, a Black Note csak
a GMO-mentes dohánymagvakat választja ki, majd egy évvel azelőtt időt szán
a dohánymagvak nemesítésére és keresztezésére, hogy még a termést is megtermeljük,
hogy csak a legegészségesebb keresztezett dohányfajtákat állítsák elő.

-A dohánytermesztés

A „természet és nevelés” kifejezés a mai értelmében az ember veleszületett tulajdonságainak környezetéhez és neveléséhez viszonyított befolyására vonatkozik.
A világ nagy zongoristáinak, csellósainak, sőt karmestereinek születéséhez és fejlődéséhez hasonlóan a „természet és nevelés” központi szerepet játszik a Black Note dohányízű e-folyadék elkészítésében. Az igazi minőség nem csak a legjobb vetőmag kiválasztását követeli meg, hanem termékeny talajt, pontos termesztési feltételeket és sok odafigyelést is. Nagy gondot fordítunk arra, hogy optimális feltételeket teremtsünk: A megfelelő elhelyezkedést, a talaj helyzetét és a talaj előkészítését a növények számára. Vigyázunk a palánták szoptatására, az üvegházból
a szántóföldre való átültetésére, és csak akkor szüreteljük be növényeinket, amikor már teljesen beérnek és készen állnak.

-A levél szárítása

Az érlelés után a leveleket gondosan betakarítják, majd fokozatosan kikeményítik
és speciálisan kialakított istállókban szárítják. A dohány fajtájától és jellemzőitől függően a leveleket tovább érlelik és szárítják napon, levegőn, füstölésben vagy tűzben szárítással. A leveleket folyamatosan felügyelik, hogy garantáljuk a minőséget,
és hogy soha ne üssünk savanyúságot a dohány ízébe.

-Nedvesítés és csupaszítás

Miután a levelek teljesen megszáradtak, meg kell nedvesíteni őket. A szárított levelek törékenyek és kényesek, ezért nedvesítő kamrákban kell kondicionálni, hogy megóvják a kezelés közbeni eltöréstől. Miután megnedvesítették, a leveleket lecsupaszítják, és minőség, szín és méret alapján osztályokba sorolják. Csak az összes levél felső 50%-át választjuk ki folyamatunk következő lépéséhez.

-Kondicionálás és érlelés

Ezután kondicionáljuk és öregítjük leveleinket, hogy fokozzuk ízüket. Ez magában foglalja a levelek levegővel történő teljes szárítását, majd egyenletes mennyiségű nedvesség hozzáadását. Miután elértük az optimális nedvességszintet, a dohányt hosszabb ideig érlelik, ami lehetővé teszi az íz- és aromajegyek teljes skáláját.

-A dohány keverése

Egyetlen szólóban játszott hangszer nagyon szép lehet, de csak sokféle hangszer kombinálásával lehet értékelni az igazi zenei pompát. Hiszünk abban, hogy a dohányzás nem más. Gondosan válogatjuk ki a leveleket a különböző termőhelyekről, valamint az éghajlati zónákról és a szár helyzetéről. Ezeket összekeverve egyedi keverékeket hoznak létre, amelyek mindegyike saját ízjegyeket és egyéniséget
hordoz magában. És ha kíváncsi arra, hogyan készítjük el az egyes keverékeket, ez egy családi titok, amelyet generációk tapasztalatai érlelnek.

-Természetes kivonás

Mielőtt létrehozhatnánk a folyékony harmóniát, ami a Black Note, ki kell vonnunk az egyes keverékek esszenciáját. Ezt természetes dohánymacerációs eljárással érjük el. Hat-nyolc hetes áztatással kezdődik, hogy a legfinomabb dohányízt hozza létre, ami lágyabb, árnyaltabb kivonatot eredményez, amely jobban megőrzi minden keverékünk jellegzetes ízjegyeit. A hideg extrakció megvéd a keserűségtől és a keménységtől, és sima gőzt biztosít, durva torokütés nélkül. Az extrakciós folyamat befejezése után már
csak a hamisítatlan, kiváló minőségű dohány tiszta íze marad.

-Szűrés

Miután kivontuk az egyes keverékek finom esszenciáját, mikroszűrjük, hogy eltávolítsuk az összes szennyeződést, így a piacon a legtisztább folyadékot hagyjuk hátra, amely mentes a szennyeződésektől és törmelékektől. Korszerű laboratóriumunkban, ahol a macerálás, extrahálás, mikroszűrés, keverés és minőségellenőrzés történik, házon belüli szakértő vegyészek felügyelik a legmagasabb minőségi és tisztasági előírásokat. Hiszünk abban, hogy a rendelkezésre álló legfinomabb e-juice ízeket kínáljuk mesterséges aromák, színezékek, édesítőszerek, színezékek vagy kémiai adalékanyagok nélkül.

-Palackozás és csomagolás

A Black Note-nál hiszünk abban, hogy a jó dolgok azokhoz jutnak, akik türelmesek. Ezért lassabban üzemeltetjük gépeinket, soha nem áldozva fel a minőséget a mennyiségért. Hiszünk abban is, hogy megvédjük a késztermék minőségét, amint az elhagyja a kezünket – kivételes csomagolásunk tökéletesen kiegészíti az egyes palackokban található ízjegyeket. Tiszta üvegpalackokat használunk annak biztosítására, hogy a folyadék ne kerüljön semmilyen mellékjegybe, majd minden palackot egy másodlagos csomagolásba zárunk, hogy megvédjük a fénytől és a fizikai
sérülésektől. A teljes palackozásunk és csomagolásunk az Egyesült Államokban történik.

Elkötelezettségünk az eredeti dohánytermékek iránt A világ legautentikusabb ízű dohány e-liquidjének megalkotására tett utunk akkor kezdődött, amikor rájöttünk, hogy sok úgynevezett „dohány” e-liquid a piacon egyáltalán nem olyan ízű, mint a dohány.
Ez a felismerés arra inspirált bennünket, hogy egy másik megközelítést alkalmazzunk, amely összhangban van alapelvünkkel: a valódi dohánypárlat folyadékot
kompromisszumok nélkül kell elkészíteni.

Annak ellenére, hogy utunk azzal a felismeréssel kezdődött,hogy a legtöbb e-folyadék nem olyan ízű, mint a dohány, dohányörökségünk jóval régebbi időkre nyúlik vissza. Dohányszakértők hosszú sorából származunk, akik generációk óta tökéletesítik a dohánytermesztés és -feldolgozás művészetét.

-A termékkínálati űr kitöltése
A gőzölés egyre népszerűbb volt, de az iparból hiányzott egy olyan gőzölő folyadék,
amely valójában dohány ízű volt. A Black Note azért született, hogy kitöltse ezt az űrt,
egy dohányszakértőkből, agronómusokból, tudósokból és érzékszervi szakértőkből álló csapattal.

7 kedvelés

Szegedi vagyok én is, szívesen adok 10 ml black cavendish kivonatos aromát, ha nem baj hogy már be van keverve.
La tabaccheria 4pod sorozat, és csak 0.5 a nic benne de elég intenzív az íze ahhoz hogy a 100-as nicből lehessen még adagolni bele.

5 kedvelés

Ez egy idézet egy vásárló véleményéből, ő írta, hogy kíváncsi a Black Cavendish - re, nekem egyébként van abból, amit @Janchee küldött, csak az nem Black Note, hanem Azhad’s. Érdekes módon nem ízlett annyira, mint az AdG Virginiája. Egyébként annyi mindent kaptam, hogy még az sem tisztult le bennem, hogy legközelebb mit is szeretnék? Amúgy ezekből az 1 dl-es flakonokból én is tudok, amíg még van, 10 ml-es kóstolókat adni, ha valamelyik érdekel. Egyedül a Virginia fogyott el. Annak a flakonjában az aromamester Camelo van, mert valakitől olyat is kaptam. Melóba eddig nem hordtam nagyon kivonatost,mert féltem, hogy annyira kokszolnak. De ezek a Black Note -k szűrtek, körülbelül 3x annyi ideig bírják, mint az Azhad’s -ok. Szóval csereberélhetünk is egyszer. Érdekes módon az én véleményem is 90% -ban megegyezik az aromaparadise -n beírt vásárlói véleményekkel, azért oly sok az idézet a tulajdonképpen saját véleményeim helyett.

2 kedvelés

És,hogy ízlik a Camelo?

2 kedvelés

Az a helyzet, hogy cigarettában soha nem volt alkalmam megkóstolni a tevéset. Ez az aroma, hasonlít arra az ízvilágra, amit vártam. Egyiptomi cigi Simon Arzt volt nálam egyszer régen ifjúkoromban. A Camelo is valami hasonló, csak van egy kis mű ízű felhangja, olyasmi, mint amikor a málnaszörp helyett málna ízű szörpöt iszol. Hasonlóan nem 100 % dohány feeling, de néha elmennek nálam a Dark Vaper, és az Ultimate Reborn is, az Aromamestertől. A kék villamost is el fogom szívni, csak a feleségemnek büdös, nekem olyan konyakmeggyes kocsmaszag, még azokból az időkből, amikor azokon a helyeken anno vágni lehetett a füstöt.

2 kedvelés

A Black Note -k igazi előnye, hogy nem mű egyik sem, ráadásul szűrt aromák. Érdekes a beszámolójuk arról, hogy hogyan készítik őket. Elnézést, nem írtam, de használtam Google fordítót. De az olvasott szöveget formáztam, javítottam, szerkesztettem. Csak egy kis kedvcsinálóként azoknak, akik még nem találtak rá az oldalukra.

2 kedvelés

Én tőlük a kentuckyt próbáltam ami nekem bejött, de az Azhad’s jobb. Nyilván ez az én meglátásom.

5 kedvelés

A Kentucky igen jó…6-8 hét múlva! Plusz én egy részét kicsit “felütöttem” pici Latakiával.
1 hónaposan is gyengyusz volt még.

2 kedvelés

Az Azhad’s is gyárt mindenfélét, kíváncsi lennék a Virginiájukra, és Latakiára onnan is. Ezek a pipásak is jó feketék, kokszolnak, viszont jó ízűek, de még nem ismerem az egész szériát. Majd idővel elválik, miből fogok rendelni. Lehet, hogy egyszer az aromaparadise - ról a Black Note sorozat öt tagját, máskor meg a vape42 -ről Azhad’s Journey és TPA-kat. @Zoli76 Kenuckyt egyelőre csak a TNT -től kaptam kóstolóba tavaly. Ha jól emlékszem, az is jó volt. Mű ízű izéket meg az aromamestertől. Mindenkitől mindent úgysem fogok tudni megkóstolni, egyre jobban érik bennem, hogy a Black Note sorozatot pótoljam elsőre, ha ezek elfogynak, amik vannak nálam.

1 kedvelés

A Black Note-nál én karakteresebbnek érzem az Azhad’s leveseit, kicsit harapósabbak. Mindkét gyártó jól teljesít. :+1::slightly_smiling_face: Nálam mostmar TVGC kóstolás következik majd.

2 kedvelés

Ja, majd nagyon lassan, de megjegyzem: az AdG aromái azok, amikre rá van írva: “HYBRID”. Most már tudom, hogy a Black Note aromák is szűrtek. Ezért drágábbak, és kissé visszafogottabb ízűek, mint a szűretlenek. Kicsit többet kellett kóstolnom belőlük, mint egy-egy 10 ml - es kóstoló. Most már jobban megértem, miért is jók? Csupán 800 Ft-tal drágábbak, mint az Azhad’s. Igaz az is, az Azhad’s-hoz gorilla flakont nem adnak.

1 kedvelés

Persze, mondtam hogy mind jó. Itteni pontszerű pályafutásom alatt annyit nem rejtettem véka ala, hogy bejön a jó TH. Ezért én így rangsorolok.
Virginia például ezért nem hoz lázba egyik gyártótól sem.
(Ok, a Red Virginia az már mas tészta, az van a Tabacchifico nevű gyártótól…Na, az karakteres! Azt ajánlom is. A Red az tényleg valami középerős, meleg, telt dolgot jelent. Nem szalma, mint a sima. Mint a Multifilter kontra Pécsi barna Szofi. :slightly_smiling_face:)

2 kedvelés

Ajánlanám még figyelmetekbe a La tabaccheria kivonatos aromákat. Nekem eddig azok vannak a toppon.

2 kedvelés

Van 2 féle, nem rossz :+1: