Bázis kémhatás

Felmerült bennem egy olyan kérdés, hogy a Vg ill. Pg milyen kémhatással bír a szervezetre. Értem ez alatt, hogy savas vagy lúgos befolyással bír az emberi szervezetre ? Nem találtam számottevő magyarázatot. Legalábbis magyar oldalakon. Eddigi tapasztalataim alapján szerintem savas irányba tereli a szervezet kémia hatásait, mivel mindkét összetevő alkohol származék. Azért is fordulok hozzátok, mert sehol nem találtam hasonló bejegyzést. Vagy, hogy foglalkozott volna bárki is a témával, ami szerintem egyébként egyáltalán nem mindegy, azon kívül hogy mondjuk dehidratációt okozhat, (meg úgy a savas közeg a rák melegágya, ilyesmik ). Úgy gondolom, itt az ideje és a helye, hogy ezt a témát is helyre pofozzuk a Vaperina közösség segítségével.

2 kedvelés

És talán mi lennénk az elsők akik ezzel a témával is foglalkoznak…

1 kedvelés

Nézz utána a ph eur 9 az az europai gyógyszer könyv 9. kiadásban . Talán ott meg lesz a válasz .

Igen, köszi Tamás. Csak úgy gondoltam megosztjuk a tapasztalatokat, információkat, gondolatokat a témáról. Ne érts félre, köszönöm a gyors reakciót és segítséget. Hiszen minden egyes reakció csak előbbre viszi a kérdést. Biztos sokan hülyének néznek, hogy mit foglalkozom én ezzel hiszen mindenhol használják az élelmiszeripartól, a gyógyszeriparon át a kozmetikumokig. Oké. Ez rendben van. De te letüdőzöd aztán lekerül a gyomorba végül kifújod.

A dohányosok meg ………

1 kedvelés

Hát nem egészen így… :grinning:

Úgy tudom csak a PG tartozik az alkoholok csoportjába. Komolyabb infót nem találtam, pedig jó sokszor kerestem már. Csak annyi elérhető a neten, hogy a VG-nek nincs mennyiségi korlátozása, a PG-nek van ugyan, 25mg/kg, de ez az élelmiszeripari felhasználására vonatkozik. Gőzként nyilván sokkal kevesebbet veszünk magunkhoz. Nekem a vegyészmérnök unokatesóm egyszer azt mondta, hogy napi több litert kéne meginni mindegyikből, hogy valami bajunk legyen tőle. De ezt inkább egy biokémikus tudná megválaszolni, hogy hogyan hat ránk. Egy biztos, sok élelmiszerben ott vannak ezek az anyagok, gyógyszerekben is, szépségápoló szerekben is, sőt, a popsitörlő a PG miatt marad nedves. Szóval esszük-isszuk sokkal régebb óta mint az e-cigit, és bajunk ezektől még nem volt.

7 kedvelés

Érdekes kérdés, de szerintem ez inkább aromafüggő.
Vannak olyan ízeim amit nagyon szeretek, de ha sokat szívok belőle utána fáj a gyomrom.
Mivel nem mindtől így úgy gondolom inkább az aroma a ludas.

3 kedvelés

Freebase nikotin lúgos, ezért is kapsz TH-át,
és ebből logikusan az következne
(mondjuk a kémia nem logikus számomra :slight_smile: )
mivel marad a TH a kész liquidet sem húzza
még középre sem, nem hogy a másik irányba.

De mondom én “antikémikus” vagyok :slight_smile:

Egyet értek @Zolika val akár mi is,
még mindig kevésbé ártalmas mint a dohányzás.

Én saját részről nem szeretném megfejteni, csak élvezni :slight_smile:
Elengedtem ezt a témát,
mert kiderülne rólam (is),
hogy a hülye okoskodik :slight_smile:

Tisztelettel

6 kedvelés

Ez a vízre is igaz, 5-10 liter megivása megölhet :roll_eyes::slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Szerintem a vape nem egészséges.
Nem hinném hogy bármi az lenne a tiszta erdei levegőn kívül.
Szerintem a vape egészségessebb a dohányzásnál.
Mivel a fügfőségem miatt valami kell, a vape-t választom. Lehet itt kémiázni meg ártalmazni meg ph. Tudom hogy mit jelent letenni a napi 2 doboz sodrott cigit 12mg-os levesre. Érzem a különbséget 8hónap nem dohányzás után. Nekem ez elég :wink:
Aki a vape ártalmai miatt nem szokik át az meg egy isten barma :saluting_face:

2 kedvelés

Ámen! :slight_smile:

Tisztelettel

Már a hegyi levegő sem az igazi.
Ott vannak pl. azok a lila tehenek, ki tudja mit eregetnek ki magukból.
Egyébként, ha egészség, ha nem, én is jobban érzem magam mióta a dohányt letettem.
És az ízek, amiket kaptam, na arról külön lehetne ódákat írni.

2 kedvelés

De az is az, aki azért szokik rá a vapelésre, hogy valami káros szenvedély legyen (de előtte nem cigizett, pipázott stb.)

1 kedvelés

Például, engem néha megtréfál a reflux, lefekvés után marja a sav a torkomat, de csak akkor, ha késő este még irgalmatlanul bekajálok. Viszont mióta vépelek bő két éve…

…azóta is, :grin: de nem gyakrabban​:point_up:és ez megnyugtató érzés számomra. :kissing_smiling_eyes::dash::dash::dash:

1 kedvelés

Emiatt szoktam át a 18h után nem eszek “rendeset” c. történetre (és nem sokat annyira) :slightly_smiling_face: azóta 0 a reflux.

2 kedvelés

Nálam az is előfordult,hogy arra ébredtem.
Akkoriban,nagyon sok kék kupakos ásványvizet fogyasztottam.Aztán,egy hirtelen gondolattól vezérelve,kipróbáltam,az enyhébb zöld kupakost.Nem mondom,hogy egyszerű volt megszoknom,de mióta azt iszom,nincs ilyen problémám. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Mindkettő glikol, vagyis alkohol származék, ill. ún. többértékű alkohol. Szerintem ebből első lépésben aldehid, majd sav keletkezik, vagyis savasít. Ez azonban csekély pH csökkenéssel fog járni, mert ezek a viszonylag nagy molekulájú savak gyenge savas karakterrel rendelkeznek. Ez az etanolhoz képest nagy valószínűséggel sokkal lassúbb bomlási folyamat, az is lehet, hogy a bevitt glikol jelentős része változatlanul ürül ki. Emlékeim szerint pl. a glicerin nagyobb adagban hashajtó hatású. Nem hinném, hogy pl. a tejsavnál jelentősebb hatással lenne, ami pl. a kefír, joghurt és a tejföl savasságát, de a kovászos uborka savasságát is adja.

4 kedvelés

Tutira, főleg ha nálunk délebbre fekvő területeken iszod.

1 kedvelés