Olajos a liquidem :(

Sziasztok

Bőven lejárati időn belüli pg és vg van a beépitett szekrényben. Kb tavaly télen bontottam fel őket, de nem hogy természetes, de még mesterséges fény sem éri szinte, csak amikor gyorsan kimérem az adagokat a keveréshez.
Viszont az utóbbi 2-3 keverésemnél olajos mellékillatot érzek, az egyiknek az állagán is megfigyelhető, látni a tankban, ahogy olajosan csúszkál, valamint a liquideknek is kis mellékizük van. Ha a pg-be és a vg-be beleszagolok, semmi kellemetlent nem érzek.
Na ez mitől? :frowning:
Nem tetszenek igy a likvidek, nem is szivesen szivom őket.

4 kedvelés

A legutóbbi egy Witchcraft Emerald keverés, ami igazán nem rossz minőség.

3 kedvelés

Nem lehet, hogy az aroma olyan? Nekem is volt hasonló, kicsit tovább kellett érlelnem :thinking:

3 kedvelés

Az izre vagy az állagra gondolsz? Vagy mindkettö előfordulhat?
Ha a vg vagy pg “beteg” lenne, azt megérezném már a saját flakonjában ugye? Itt a pinkman és nem merem bekeverni :confused:
Azért fogtam gyanút, mert pont az utolsó 2-3 keverésem enyhén szólva is nemfinom

2 kedvelés

Szerintem nem biztos, hogy érezni. Elvileg baktérium, gomba nem tud megtelepedni benne, szóval nem biztos, hogy van mit érezni. Én is inkább az aromára gyanakodnék.

4 kedvelés

Aromák bontatlanok voltak, szintén fénymentes, hűvös helyen tárolva, és szavidőn belül.
El vagyok keseredve :frowning:

2 kedvelés

Az aromákat és az alapot is gyanús esetekben kézfejről kóstolom. Az ízből sok minden kiderülhet.

4 kedvelés

Mit kell éreznem? Az alapra gondolok
A bontatlan, tömény aromáknál is érezni lehet ha rosszak? Milyen izre kell olyankor szamitani kóstolásnál?

2 kedvelés

Én a vonatsínre illesztem a fülem és ha hallom a bölények patáinak dobogását akkor kidobom az egészet :crazy_face:
Komolyra fordítva: milyen ízű a rossz alap? Err kíváncsi vagyok.

2 kedvelés

Ha azt a bizonyos likvidben tapasztalt mellékízt érzed bármiben, akkor az éppen kóstolt cucc ki is van szűrve.

2 kedvelés

Miután egy olajos és fura mellékízt keres Edina, így az talán kiérezhető így is.

Milyen a rossz alap? Pl erőteljes “műanyag illetve büdös hal aromájú”. :wink: Mindkettőhöz volt szerencsém.

2 kedvelés

Honnan veszitek az alaplevet?
Nekem Floravitás van.
Lehet jobban járnék alapból összekevert alappal? Kisebb mennyiségben, hogy nehogy rám rohadjon. Kizárólag nullás érdekel.

2 kedvelés

Én mostanában a Liquid City-n veszem, régebben a Liquid Hall-ról szereztem be. Nekem egyikkel sem volt semmi gondom.

6 kedvelés

Én LH-ról veszem a 0-ás alapot évek óta, meg most már külön a boostert is, eddig nem volt rá panaszom.

Régebben még próbáltam az agyonhájpolt pinkmule alapot is, de nem éreztem különbséget, cserébe drágább volt.

Sőt nekem elég sokat szoktak állni is, mert lassan fogy, 1 litert rendelek, az kb. 1 év, fél literes palackban jön, szóval ami nincsen kibontva azért én a biztonság kedvéért be szoktam dobni a fagyóba, de bontott is ott szokott a kamrába állni hónapokig, eddig még nem romlott meg soha. Kop-kop-kop.

5 kedvelés

Én illetve mi innen:
http://eliquidvg.eu/
Panasz nincs rá, hozza amit kell.

7 kedvelés

én is innen szoktam rendelni igaz nikotinos alapot de van ott 0 is eddig bajom nem volt vele soha.:slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Megtörtént a kézfejről kóstolás.

A Glicerin kifejezetten édes, kellemetlen izt egyáltalán nem érzek.

A Pg keserű.

Ilyennek kell lenniük? :pleading_face:

A glicerin a sűrűség miatt tűnik olajosnak a flakonban?

Itt a második képen normális jelenség, hogy egy párszor megdöntögettem a flakont és utána habos a teteje?

4 kedvelés

Az alap ha megrázom szinte átláthatatlan, annyira bubis meg zavaros lesz. A teteje nekem is kissé habos. Szerintem ezek ilyenek. :slightly_smiling_face: A PG az alkoholok csoportjába tartozik, ezért lehet keserű. Én most megkóstoltam, és nekem is kissé kesernyés. Olyan íze van, mint mikor kórházban jársz és azt mondod “kórházszag” van. :sweat_smile: A liquidek viszont érési időszak után már teljesen ki vannak tisztulva.

Szerk.: Ízre a liquidek tökéletesek. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Így van. :slightly_smiling_face: Ez az “olajosság” filmréteg (vagy zsírréteg) formájában lerakodik a lakásban, lakkozott bútorokra illetve üvegfelületre. Engem a TV bosszant, onnan le sem akar jönni, ha letakarítom az majdnem 1 órát vesz igénybe, mert a rátapadt VG miatt mindig csíkos lesz. :pensive:

5 kedvelés

Köszönöm szépen :slight_smile: :kissing_heart:
Tehát igy elmondhatom, hogy az alapok teljesen rendben vannak.
Mondjuk a pg kesernyés ize sokáig a számban maradt, erősen keserű…
De a bekevert liquidben, amire panaszkodtam, nem a keserű iz volt a baj, hanem teljesen más iz, amit viszont az alapokban nem érzek.
Furcsa, hogy három aroma is rossz lett volna? Bontatlanok, jó szavidővel…

1 kedvelés