Barátnőmnek nem kell szenvednie a passzív dohányzástól

Itt olvashatod Dani, sikeres átszokását cigarettáról, elektromos cigarettára. Az e-cigi képes jobbá tenni az ember egészségi állapotát, mivel köztudottan 95% -kal kevésbé káros a dohányzással szemben! Ha Te is érintett vagy, küld be a történeted az oldal alján látható űrlap kitöltésével vagy az oldalon található :heart: Jobban vagyok! gombra kattintva! Ha csupán érdeklődő vagy akkor ez segíteni fog a tisztánlátásban. Ha teheted oszd meg, hogy felnyissuk az emberek szemét, miszerint az ellenség nem az elektromos cigaretta! A történeteket érkezési sorrendben osztom majd meg veletek minden kedden, pénteken és szombaton 18:00 -kor.

A történetem 3,5 évvel ezelőtt indult amikor az egyetemi tanulmányaim elején rászoktam a cigarettára. Jó érzés volt az a kicsit szédítő, zsibbasztó érzés és itt indult meg egy lavina. A dupla pattintós cigaretták jöttek be nekem és az ízesítettek. 2017-ben rá egy évre betiltották őket és mentolos kék Chesterfield-et szívtam onnantól 2019 októberéig. Voltak kísérleteim az e-cigarettával és az átszokással 2017 második felében, de sajnos nem tájékozódtam eléggé és nem sikerült véglegesen átszokni. Egyre többet és többet szívtam. 3 nap alatti egy dobozról napi egy dobozra emelkedett az elszívott cigaretták száma és amellett, hogy a pénztárcám bánta leromlott az egészségem igen rendesen. Idén októberben lebetegedtem és egy elég komoly légcső megfázásom volt, amikor mondtam hogy elég volt ebből a rosszból. Jó néhány magyar csatorna (Gőzlérparaszt, Fehér Tamás) eléggé meggyőzött engem az áttérésről. Nem is voltam rest és rendeltem magamnak egy készüléket hozzá liquid készítéshez szükséges alaplevekkel. Elszívtam az utolsó cigarettát 2019 Október 2 -án és azóta a mai napig nem gyújtottam rá egy szálra.

Hogy mi történt velem? Bármennyire hihetetlen csökkentettem a bevitt nikotin mennyiségét 6mg-ra és a tervem hogy 0-ra vigyem le a jövőben, szép fokozatosan. Megszűntek továbbá a reggeli köhögések, krákogások és levegőt is rendesen kapok. Tudok normálisan sportolni azóta, és minden héten járok futni és 1,5 óra foci a haverokkal hetente fulladás mentesen (elején ez nehéz volt az áttérésnél). Barátnőmnek nem kell szenvednie a passzív dohányzástól és a büdös szagom miatt többet. Visszatért az ízlésem és a szaglásom, amit nem gondoltam elveszettnek. Amióta e-cigizek nem érzem stresszes időszakban a rágyújtás vágyát és nem pöfékelek többet az e-cigimből sem ideges pillanataimban. A bőröm hidratáltabb és több pénz marad a zsebemben mivel az e-cigire ritkán kell kevesebbet költenem így van egy kis megtakarításom is.

Mindenkinek ajánlanám az átszokást, de ahhoz bizony rendes szabályozás kellene, kevesebb megadóztatás itthon és rendes oktatás. Ugyanis szerintem az emberek nagyon keveset tudnak erről és emiatt térnek át kevesebben rá.

Ennyi lett volna az én kis történetem az e-cigarettára való áttérésemről. Én egy egészségesebb embernek érzem magamat azóta ráadásul nem kell egy egész cigit elszívnom amikor megyek valahova és a buszt/vonatot várom éppen.

Üdvözlettel:
Dani

A történetet beküldte :

Fazekas Dániel


Borítókép: vaping360.com

2 kedvelés