Az első MTL RTA tank kiválasztása

Furcsa, mert két vadiúj aksival próbáltam, aztán egyszer csak jó lett. :man_shrugging:t2:

DNA klikkekre nem kapcsol be meg ki!

Szia ezeket a sima nik80 és fused clapton építést próbálom a Pandora 2 Ben viszont olyan szinten nincs íze hogy az hihetetlen, mit ronthatok el? Vatta nem szárad ki de nem is tocsog, bp mods és cotton clouds próbáltam. 60vg40pg. Esetleg az epitésről raknal fel képet ha tudsz. Köszönöm

Megjött nekem is a Pandora V2 :slight_smile:

Kis segítséget szeretnék kérni, ha szabad.

30GA (0.25mm) Ni80 huzalt sikerült szerezni.
3 egész és 2 fél karikát tekertem, 3-as magon. 1.18 ohm-ot mér a mod. A karikák lefelé indulnak. Ugyan nem lett a legszebb, de majd…

A th rendben van, nagyon szuper. Az íze viiszont kanyarban sincs a Dead Rabbit M-hez képest.

Mit csináljak máshogy?

Szerk: kazánlemez bent van, 60vg/40pg a liquid (a nik-en húztam picit 100-assal, ezt leszámítva ugyanezt raktam a nyusziba is)

Jól látom lefelé néz a tekerés? Nem ismerem a tankot de én mindig fentre rakom a tekerést, legalább is eddig minden mtl tankomba így volt.

3-as mag mtl-re szerintem sok, 2 vagy 2.5, de inkább 2.

Ni-ből meg inkább 2-es mag 4-5 tekerés.

Kanthálból használok most 3 egész meg lábakat, 2-es magon az köbö 0.8 ohm, 12.5 watton, 1.5-1.8-as levegővel. Ez inkább az mtl teteje levegőben.

2-es levegővel vagy felette már inkább tág mtl vagy szűk dl, de oda már szokott kelleni a 3-as mag és nem is elég a sima szálhuzal.

1 kedvelés

Két építős videót néztem, mindkettőnek lefelé állt, ezért gondoltam megpróbálom így.
A 3-as mag azért lett, mert 3-as vattám van.

De akkor megpróbálom 2-es maggal, és felfelé, a vattából meg picit veszek el.

Köszönöm! :slight_smile:

1 kedvelés

Szia! Úgy a tuti ahogy István írta. Tekerést lehetőleg alsó befogatással(pocakkal felfele) tesszük be. Ebbe a kazántérbe felesleges 2-es magnál nagyobb tekerés. Csak ízvesztésed lesz!

Mert gondolom valami claptont raktak bele 3-as magra és nem férne el felfelé helyezve. De ez már ilyen tákolt mtl, sima szálhuzallal max 2.5-es mag és akkor befér a tekerés a chimneybe. A vatta végeit meg beleigazítod az etető vájukba szépen, elég sztenderd decknek néz ki.

Ezek mindegyike majdnem így van építve, 2-es magra, hasonló deckre. A dvarw a kakukktojás egyedül…

7 kedvelés

Mizu pappa unatkozol?

Itt talán jobban látszik a lényeg. Ennek a pandorának elég bazinagy harangja van, ahogy nézem, felesleges lefelé építeni, egyébként a neten én is ilyen képeket találtam, nem is értem. :man_shrugging:

5 kedvelés

Megakottam, 2-es mag, 1.2ohm. Hát nagy difit nem érzek. Kb ugyanolyan. Lehet a vatta a ludas? Cotton clouds. Vagy keverjek 50/50-et?
Vagy a Dead Rabbit M olyan jó hogy magasra tette a lécet?





Jól néz ki, milyen levegő beállítással használod mennyi watton?

1 kedvelés

Alul két furat nyitva, a tekerős 1.0.
10-12W próbáltam

És ha megküldöd 14-15 watton? Mondjuk nem ismerem a tank képességeit, szóval csak találgatok.

Én 1.2-1.5 levegővel, 1.2 ohmot 14 watt alatt nem használok.

1 kedvelés

Picit több a gőz, több th, íz ugyanaz.

Letelt a munkaidőm, visszarakom a nyuszit. Holnap majd még küzdök vele.

Köszönöm a supportot! :slight_smile:

1-2 karikával kevesebbet tekernék 12-15 watt ha ott sincs akkor ez nem a Te RTA-d lesz! Nem kell túl spilázni.

1 kedvelés

Még annyit érdemes kipróbálnod, hogy teljesen össze nyomod a tekerést. Hátha microcoilt jobban kezeli mint a hézagos tekerést.

2 kedvelés

Oh, az kár lenne, mert amúgy tetszik nagyon…
Tudom nem feltétlen ennek kellene a prionak lennie, dehát na.

Ja meg most gyümis hűsítős liquiddel próbáltam (a&l oni green), de mintha azt olvastam volna az mtl jobban adja a dohányosokat. Kollégámtól kérek majd egy fél tanknyit, meg megpróbálom másik vattával.

Olyan könnyen azért nem adom fel :slight_smile:

Ha semmi sem jön be esetleg egy mtl fused claptont meg lehet próbálni benne, nem minden tankban működik a sima szálhúzal egy picit több levegővel.

Én pl mtl-ben alig éreztem az ízeket… Ahogy átálltam rdl-re, egyből megjöttek az ízek. Ez van, nekem nem való az mtl… A dwarv is 2x2mm levegőzéssel szalad nálam 18 watton.