Atomizer Short

Értem. Ha esetleg mégis van kedved babrálni vele, akkor alant írok néhány tippet.

A kited fő részei: mod, tank, porlasztó. Először is jó lenne behatárolni, hogy hol lehet a gond.

Az első és legkritikusabb: a mod. Ebben lehet, hogy meghibásodott a Chip, ekkor nincs mit tenni. A másik lehetséges ok, hogy az 510 pozitív csatlakozójának a szigetelése rossz, és nyomás hatására zárlatol a negatív pólussal.

Ezek viszonylag könnyen tesztelhetők. Leveszed a modrol a tankot és tüzelsz. Az a jó, ha a “No atomizer” üzenetet kapod. A Rigel 510 csatlakozója rugós kiépítésű. Egy kis fadarabbal meg kellene nyomni a központi (sárgás réz) részét, például hurkapálcikával, de lehet egy műanyag darabbal. Lényeg, hogy szigetelőanyag legyen, ne vezesse az áramot. Hogy érdekesebb legyen, közben tüzelni is kellene. Ha mindvégig a “No atomizer” üzenetet küldi, akkor elvileg jó. (Az esetleges chip hibával most nem foglalkozunk). Ha viszont a mod így tank nélkül is “short”-ozik, akkor hibás. Nem javasolom, hogy ne szerelgesd, marad a csere. Nálam (jól működő Rigelnél) a tank nélküli tüzelésnél amikor eltűnik a “No atomizer” üzenet, akkor a mod 0,00 ohm-ot ír ki az ellenállás értékére.

Amit most fogok írni azt nem javasolom, hogy megcsináld garanciás készüléknél (én megpróbáltam, leteszteltem): ha zárlatba teszem (egy fém darabbal összekötöm a csatlakozó középső részét a szélével), akkor a tüzelési próbálkozásaimra az “ohms too low” üzenetet küldi. Csak a legelső tüzelésnél “short”-ot, ekkor egy kicsit szikrázik is, ekkor méri be az ellenállás értékét.

Vegyük úgy, hogy a mod eddig ok. Jön a tank. Szét kellene szedni, a porlasztót is kivenni belőle és alaposan megtörölgetni. Ezután kizárólag a decket (csak az alját porlasztó nélkül) rátekerni a Rigelre. Tüzelésnél szintén a “No atomizer” üzenetet kell, hogy küldje. Ha “short”-ozik, akkor a deckben rossz a pozitív és negatív pólusok közötti szigetelés. Babrálható, de ha csak pár napos a készülék, akkor jobb cseréltetni. Ha viszont ekkor is a “No atomizer” üzenet jön, akkor eddig jó.

Most a modon minimumra kellene állítani a teljesítményt, majd a rajta levő deckbe bele kellene tekerni a porlasztót (nem kell rá a tank felső része, sem az üvegpalást). Csak a deck és beletekerve a porlasztó. Ha így már “short”-tol, akkor vagy nagyon kicsi a coil ellenállása, vagy hibás az összeszerelése és zárlatos a porlasztó. Mint már írták is, sajnos vannak gyári hibás porlasztók. Még lehet finomítani a tesztelést: először nagyon finomkodva beletekerni a porlasztót a deckbe. Utána pedig izomból beletekerni. Ha az egyik megoldással működik, akkor jó.

Aporlasztó alján látható egy sárga “keresztvas”. Ez lenne a pozitív érintkező, ha ez rosszul van beépítve, akkor is okozhat problémát (mozgatással megszüntethető).

Itt található a tárgyban néhány információ:

Mindezt elég ijesztő lehet elolvasni, de az olvasásnál rövidebb ideig tart végigcsinálni.

És még egy záró gondolat. Sajnos jómagam is jártam úgy (igaz más típusú készülékkel), hogy az agya (elektronikája) ideiglenesen megzakkant. Még annyit rá lehet próbálni, hogy levenni a tankot, kivenni az akkumulátorokat (így is tüzelni), majd vissza az akkumulátorokat, tüzelni, rátenni a tankot a porlasztóval és így felismertetni az ellenállás értékét. Kicsi a valószínűség a jó működésre, de ez nem kerül semmibe.

További szép napot, kellemes gőzölést!

9 kedvelés