Tank hiba?

Sziasztok!
Körülbelül 2 éve használok Mod-ot vapeléshez és közben édesanyám is rákapott :grin:
De ő egy kisebb beépített akkus ( én csak úgy hívom eldobható) ecigit használt ami sűrűn tönkrement és füstje se sok volt és szülinapjára megleptem egy Geekvape Mod-al.
Én ezt használom már nagyon rég, elégedett vagyok vele. Majdnem minden ugyanaz az újba mint az enyémbe de azért nem ugyanaz. Nekem egy Aegis 2 Legendem van amit 2 akku hajt (2600 mah 25A)
Az övé egy Aegis Max 2 amit egy (21700 3800mah 40A) hajt.
A problémám amire nem tudok magyarázatot az az hogy amikor az övén mennek le az akku csíkok ( merül magyarul, ami azt jelenti hogy az 5 csíkból 2 maradt) akkor elkezdi kidobálni az atomizer short hibát.
Ha az én akkumat belerakom akkor semmi baja ( azon kívül hogy gyorsabban lemerül) illetve ha az övét teljesen feltöltjük akkor annak sincs semmi baja.
Viszont így az övé semmilyen módon nem bír ki egy napot míg az enyém 4 napig is bírja… okozhatja-e ezt a hibát az akku? Illetve hogy lehetne elérni hogy egy napot kibírjon legalább?
Ugyanannyit füstölünk kb. Az akksija is új. Tudom valószínűleg egy új akksi lesz a megoldás de akkor esetleg tippetek lenne-e hogy milyen kapacitású, amperes stb vegyek.
Köszönöm a segítségeteket illetve tanácsotokat!
És köszi hogy elolvastad! :blush:

Ha gyorsabban merül az ő módjában a Te akkud akkor az baj. Hacsak nem DL-t használ. Milyen tank, milyen tekerés/porlasztó és persze pontosan milyen akkukról is van szó?

Mindkettőnké Dl, Zeusz tank van benne 0.4-es ellenállással és az enyémben 18600 as Sony 2600 mah-as van 2, az övé az egy 21700 Listman 3800 mah ugyanolyan tank és porlasztó

Az akkufólia nem sérült esetleg? Vagy nem esett le a készülék? Úgy emlékszem hajlamos a felső lap (amin az 510 és a tank is van) fellazulni, vagy eltörni belül, ahol nem látod, így zárlatolhat.

Nem sérült, vadiúj, leejtve se volt… Mindketten vigyázós típusok vagyunk ( inkább túlságosan is :grin:)
Tényleg az az érdekes hogy csak akkor dobálja az üzit mikor már merülőben van és csak az ő akkujával… az összessel amivel próbáltam azzal semmi baja! Az ő akkuja is csak kizárólag mikor merül… Érdekes tudom :joy:

Hát, eléggé. :thinking: Porlasztó lett cserélve mostanában? Lehet az a rossz.

Vadiúj a porlasztó, de másikat is próbáltam benne és mindegyikkel tökéletesen működik addig míg ( most is szívkálta anyum :joy:)
nem kezd merülni ami azt jelenti hogy 2 csíkot mutat az 5 ből…
Valami áram hiba szerintem hogy az akksi nem bír valamit leadni vagy kihajtani vagy nem tudom de az áramhoz megmondom őszíntén nem értek :grin:

Azért fura ez, mert az atomizer short az rövidzárlatot jelent, ami porlasztó hibára utal. Vagy valami letestel a ketyerében, ezért is kérdeztem, hogy nem e esett le, mert sokszor olvasom, hogy esés után bereped a felső lemez, ami később hozzáér bent valamihez ami az 510-hez kapcsolódik, így a mod azt érzékeli, mintha a porlasztó szállt volna el. Vagyis pontosabban a benne lévő huzal. Ha az akku a ludas az nagyobb baj, persze amíg nem lesz másik, így nem biztonságos használni. Én azt javaslom első körben teszteljétek le a Te akkudddal, ha azzal valóban minden okéa akkor vegyetek új akkut. Még ami eszembe jutott, hogy tiaztítsátok meg az érintkezőket. Alkohol lenne a legjobb, csepentesz egy fülpiszkálóra, az beér a modba az éeintkezőhöz. De semmiképp se legyen száraz, mert akkor ott hagyhat pár szálat magából ami meg rossz akkuval akár tüzet is foghat. Igyekszem nem Túl gondolni… :grin: Meg persze az akkut is töröljétek át. Ha semmi nem használ akkor cseréljetek akkut, de sokáig így be használja! Ha pedig így sem szűnik meg a hiba akkor a mod zárlatos belül.

1 kedvelés

Megtisztítottam alkohollal, minden egyéb akkuval működik rendesen úgyhogy szerintem akkor veszek egy újat…
Én azt tapasztaltam hogy a nagy amperes akksikkal csinálja ezt a 30-35 amperesekkel semmi baja…
:grin:emlékezetes készülék lesz azt gondolom

3 kedvelés