Aspire Zelos Nano meleg gőz probléma

Sziasztok!

Beüzemeltem a nemrég érkezett Aspire Zelos Nanomat.
50/50 niksós levest tettem bele, 10 mg nikotinost.
Sima nikotinos levestől régebben mindig köhögtem, ez jónak tűnik.
Porlasztó 1 ohmos, a légbeömlő nyílást a legnagyobbra vettem.
Watton csak keveset lehet állítani, a legalacsonyabbnál tuti nem jó, mert szörcsög és megfulladok tőle. Nagyon nem erőltettem, nehogy elégessem a porlasztót.
A közepes és magas teljesítményen sem az igazi, túl meleg a gőz, ami kijön és kissé zúg az egész szerkezet.:sleepy:
Kérlek segítsetek, mit tudnék másképp csinálni?

Szia!
A kis beépített akksis gépeknél a zúgás nem egyedi jelenség, de nem is kell tőle általában megijedni.
Ha a levegőzéssel már játszottál, akkor esetleg még a drip tipet lehet érdemes megpróbálni lecserélni másmilyenre (gondolom, szabvány 510-es va n rajta). Hosszabbra, más anyagúra, hűtőbordásra, ilyesmi.

3 kedvelés

Akkor a porlasztóval nem érdemes variálni?
Igazából ez a gőz melegedés zavar a legjobban, gondolom nem tud kellően visszahűlni…
Meg így nem is kellemes élmény.

De, határozottan érdemes. Én még egy kört futnék egy másik porival, hátha ez csak szimplán szar, de ha az is ilyen, akkor inkább az 1.6-ost próbáld ki, mert ez mesh, lehet azért lesz meleg, az 1.6 a legkisebb beállítással lehet jó lesz már. Illetve ha köhögtet, akkor lehet sok a nikotin, bár ez a melegtől vagy túl sok gőztől is lehet.

Ha mindent kipróbáltál és még mindig szar, akkor meg én elengedném, de reméljük az 1.6-os hoz javulást.

3 kedvelés

Variálni mindig mindennel érdemes. Szerintem nincs itt 2 egyforma emberke. :slightly_smiling_face:
10-es nikotinhoz lehet, hogy talán jobban is passzol az 1.6-os pori. Kisebb az esélye, hogy túlszipákolja magát vele az ember.

2 kedvelés

Köszönöm a válaszokat!:slightly_smiling_face:Jelenleg 1.8as pori van csak tartalékban, azzal milyen lehet?

Furcsállnám ha akkora ellenállással is meleg gőzöket produkálna a tank. Annyi biztos, hogy hatalmas gőzfelhőket nem fogsz vele eregetni. :grinning:

2 kedvelés

Újra én​:joy:
Egészen bevált a szerzeményem, csak kicsit köhögök tőle, így keresgéltem pori ügyben.
Kb a hajam kihullott, nem értek én ehhez.:rofl:
Szeretnék kipróbálni 1.2eset és a fent említett 1.6osat, de tartalékba azért vennék a benne lévő 1.0 mesht is, ha a többi nem válna be.
Mondanom se kell, ahol lehet kapbi az egyiket, a másik fajtát tuti nem, vagy csak 5 dbos kiszerelésben…
Ezek vajon kompatibilisek a Zelos Nanoval?:thinking:


Ilyenkor mindig a gyártónál kell megnézni mit ír, ezek jók bele:

1 kedvelés

itt van egy pár fajta:
Aspire Nautilus BVC coils (Pack of 5) (calumette.com)

Jaj remélem nem rongállak Titeket egy darabig, de mindig van valami és kezdőként elkel a segìtség.:pleading_face:
Jelenleg az a problémám, hogy a driptip falán látom a liquidet (?), és elég durván belekerül a számba is, olyan mintha cukorkát szopogatnék…
Elég zavaró…
Próbáltam kitörölni a szipkát többször is, de 1-2 slukk után megint olyan.
MTL szívom, izzítás után még szívom egy kicsit, 1.0 mesh coil van benne, 50/50 leves.
Pori kb 1.5 hetes, égett ìze nincs.
Dinner Lady nic salt van benne, ezt hígabbnak láttam az előző liquidnél (Just Juice), pedig mind2 50/50.
Ötlet valakinek? :pray: Mit csinálok rosszul?:woozy_face:

Valószínűleg mindent jól csinálsz.

1,5 hét után egyre inkább kokszosabb lehet a tekerés (v a coilban a tekerés) kevésbé porlaszthat, gőzösíthet a készülék. A kokszosodás liquvid (és felhasználó függő is). 1nap-2hét-1hónap…kinek mi.
Dohánykivonatok és édes ízesítések gyorsítják a folyamatot.

A fröcskölés-pattogás az elégtelen porlasztást jelzi, rossz hatásfokkal képződik a gőz, köpködhet a pori. Magasabb teljesítmény használata segíthet, de előbb utóbb égett ízt fog adni a porlasztó, inkább coil csere lesz majd a megoldás. Szvsz.

2 kedvelés

Nem derült ki, milyen tank, de az is igaz, hogy egyes túl rövid drip tipeknél még tökéletesnek látszó tekerésnél is “felköphet” a leves…mert rövidebb az útja.
A PG többlet is hajlamosít erre a jelenségre.
Amúgy @Balazs_Samu_Nagy tökéletesen vázolta a dolgot​:+1:

4 kedvelés

Nagyon köszönöm ismét.
Aspire Zelos Nano tankom van.
Amúgy én is erre gondoltam, mert dohányos levest használtam, de csak 1.8 pori volt itthon. Beletettem, de semmilyen beállítással nem működött jól, szörcsögött, pattogott… Hagytam vagy fél órát “ázni”, izzítás nélkül szívogattam, de inkább visszatettem a régit.
Akkor kicserélem a porit, meg lehet nézek egy hosszabb driptipet.

2 kedvelés

Megint itt vagyok​:smile:
Olyan problémám van, hogy egyik napról a másikra elkezdett forrósodni a topcap
Aspire Zelos nano, változás nem történt ugyanaz a használat, ugyanaz a leves.:woman_shrugging:
Pár slukk után már forró, a gőzképzés sem megfelelő, még a palást is meleg.
Kicseréltem a porit, ugyanez a probléma…
Mi lehet a gond?