Aroma dilemma

Sziasztok! Teljesen új vagyok a csoportban, annyira, hogy még készülékem -ha nem túl ostoba dolog így említeni at e-cigit- sincs. Van pipás, múltam, jelenleg vizipipázom, cigarettát csak napi néhány szálat szívok. Ezt szeretném végleg leváltani. Az aromák világa amelett, hogy szubjektív, -amennyire próbáltam elmályülni benne- teljesen átláthatatlan számomra. Szeretnék kezdésként valamilyen pipadohányhoz illathoz-ízhez hasonló, nikotin mentes keverést készíteni. Létezik valamilyen aroma, vagy kombináció, ami nikotin mentes?

2 kedvelés

Szia!
Teljesen a te egyéni szubjektív döntésed lessz,hogy nikotinos vagy mentes alaplevet keversz be az adott aromával a webáruházakban mind nikotinos és mentes alapleveket is megtalálod!Ha mentes alapot akarsz keverni ajánlom figyelmedbe a Floravita webáruházát vagy akár személyesen is vásárolhatsz náluk Soltvadkerten,pg és vg amire neket tőlük szükséged lessz,aromákat egyéb oldalakról fogsz tudni rendelni.

Azhad s Elixir -nek vannak egész jó dohányos ízei(dohánykivonatos java részt),de Tpa és Inawera aromákból is tudsz válogatni dohányos aromákat,vagy snv-ből az Al Carlo és Don Cristo esetleg Saint Cloud amik elérhetőbb árúak,amit mindenképpen számításba kell venni,hogy dohányos arománál az érlelés minimum 2 hét,de inkább 3-4,csak mielött még időnap elött a lefolyóba kötne ki,mert még nem éret be és nem jó az íze​:smirk:

1 kedvelés

Ami kimaradt az Egoist snv-k​:+1:

Szia Köszi a segítséget! :slight_smile: ! Alapvetően elég sok infót gyűjtöttem már. Amikor vizipipázni kezdtem, ott is azt tapasztaltam, hogy egy kicsit túl van a fórumokon misztifikálva a sztori, alapvetően egyszerűbb csinálni a dolgot, mint beszélni róla.:slight_smile: Azt hiszem itt sem leszek elveszve. Egyébként nikotin mentes alapot keverek majd, mert a napi pár szál cigit nem nevezném nikotin-függésnek. A pipadohány íz-illat izgat igazán, talán tud valaki jó és kipróbált aroma kombinációt ajaánlani.

3 kedvelés

Köszönöm! Az érlelési idő megdöbbent, bár már olvastam róla, korábban, hogy nem szabad a dohányos ízekkel kapkodni.

1 kedvelés

Szép estét!
Említve lett az azhads elixire aromacsalád tőlük ami általam kipróbált és van is itthon amiöta felfedeztem a kentucky és a latakia.
Ezeket tudom ajánlani jó szívvel :slight_smile:

1 kedvelés

Szia és üdv itt!
Arra érdemes odafigyelni, hogy a dohány kivonatos aromák fokozottan kokszolnak, azaz hamar elhasználódik a tekercs. Ez akkor érdekes, ha porlasztós tankot használsz, mert nagyon sokba fog kerülni, ha 1-2 tankonként porlasztót kell cserélni. Ha ilyen aromákban gondolkodsz, érdemes egyből rta-val kezdeni, az sem az ördögtől való.

2 kedvelés

Szia! Szilárd és a többiek gyakorlatilag mindent leírtak :wink:. Nézz szét a TNT, Journey, Omerta aromák között is. Ha adsz egy kicsivel több támpontot az ízlésedről: gyümölcs, desszert, hűsítő, mentol stb mi is közelebbi találatokat tudunk adni Neked.

3 kedvelés

Na erről pont nem, de szívesen olvaslak!

2 kedvelés

Köszönöm!

Nem, éppen, hogy nem. Eddig is csak szociális bagós voltam, napont néhány szállal. Teljesen el vagyok nikotin nélkül.

Nekem finom pipadohány aroma hiányzik inkább.

1 kedvelés

Szia! Ezek édeskés, aromásabb ízek, vagy inkább “cigarettás” ízek? …ha érted mire gondolok… :slight_smile:

Alapvetően egy pipadohányhoz hasonló íz-aroma érdekelne. Leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor a pipadohány édeskés illatát érezzük, úgy, hogy nem mi szívjuk.

Esetleg valami ilyesmi? Próbálom konkrétabban…
https://www.aromaparadise.hu/azhads-elixirs-signature-bahamas-10ml-aroma
https://www.aromaparadise.hu/tnt-booms-classic-10ml-aroma

1 kedvelés

Azt hiszem ilyesmire gondoltam. Ezek a kivonatos aromák tartalmaznak nikotint?

Nálam speciel MTL-nél is jelentkezett, igaz közrejátszott az állandó hörghurut… De többeknek okozott gondot ez a jelenség a környezetemben. Sokan elbagatellizálják, de első “élménynek” nem épp kellemes.

2 kedvelés

Az rta-t nem értem…

A latakia az markáns száraz pipadohány a kentucky lágyabb ezek szerintem lefedhetik amit keresel de ez szuvjektív megkóstolod és eldöntöd én bátran ajánlom.

1 kedvelés