Anonim Vaper! Nem volt rendesen beállítva a gépem

Itt olvashatod egy Vaper sikeres átszokását cigarettáról, elektromos cigarettára. Az e-cigi képes jobbá tenni az ember egészségi állapotát, mivel köztudottan 95% -kal egészségesebb a dohányzásnál! Ha Te is érintett vagy, küld be a történeted az oldal alján látható űrlap kitöltésével vagy az oldalon található :heart: Jobban vagyok! gombra kattintva! Ha csupán érdeklődő vagy akkor ez segíteni fog a tisztánlátásban. Ha teheted oszd meg, hogy felnyissuk az emberek szemét, miszerint az ellenség nem az elektromos cigaretta! A történeteket érkezési sorrendben osztom majd meg veletek minden kedden, pénteken és szombaton 18:00-kor.

A beküldő kérte, hogy anonim maradhasson!

Pár évvel ezelőtt, közvetlenül mielőtt betiltották otthon a nikotinos liquideket, már próbálkoztam az elektromos cigivel. Ha jól emlékszem egyszer tudtam nikotinosat venni, utána már nem. Úgyhogy abba is maradt ez a történet. Akkor úgy éreztem maradok az analógnál. Az elektromos, hogy úgy mondjam, akkor közel sem váltotta be amit vártam tőle, mondjuk a kezdetleges vákuumkapcsolós belecsepegtetős megoldás sem volt a technika csúcsa. Úgyhogy szívtam tovább az analógot.

Azonban észre kellett vennem, hogy egyre kevésbé vagyok fizikailag terhelhető, már néha én is megéreztem a saját kellemetlen dohányos füstös szagomat, az állandósult reggeli köhögési rohamok, és úgy összességében elkezdett zavarni a dolog. Aztán egyik kollégám, aki ugyanígy vélekedett, vett egy elektromos cigit. Kipróbáltam. Borzalmas volt! Azt hittem kiszakad a tüdőm a helyéről. Mint később utána olvastam, az analógban van köhögés csillapító anyag, a liquidben nincsen. Neki futottam még párszor 1-1 slukkra, és egyre kevésbé volt zavaró.

Pár napra rá megvettem az új időszak első elektromos cigarettáját, egy Wismec Sinuous V80 személyében, amit a boltban ajánlottak. Eleinte éreztem, hogy itt valami nem stimmel. Nagyon sokat olvasgattam a neten a vapelésről, mindenki ódákat zengett róla, de valahogy hiány érzetem volt. Valami nem olyan volt mint kellett volna lennie, vagy amit én vártam tőle. Aztán nagyon sok netes információ gyűjtés után rá kellett jönnöm, hogy nem volt rendesen beállítva a gépem. Meglátásom szerint sokan pont ezért adják fel, némi kipróbálás után. Megfelelő beállítás után viszont tudtam, hogy na ez megfogott! Ez hobbi lett számomra.

Azóta áttértem az RTA-kra, és az élmény még fokozható. Pár nap múlva elkezdtem érezni az analóg cigik borzalmasan büdös szagát, ami addig fel sem tűnt. Pár nap múlva rágyújtottam egy analógra, és 3 slukk után dobtam el. El sem tudom képzelni, hogy ez a borzalmas, égett, keserű, kátrány íz, hogy tudott akkora élvezetet okozni nekem 30 éven keresztül. 4 hónapja nem gyújtottam rá analógra. Nem mondom hogy nem voltak pillanatok mikor hiányzott, de ezek egyre ritkábbak és egyre rövidebbek. Természetesen az első slukknál csalódás lenne, csak hát a beidegződés. 4 hónap nem hosszú idő, azonban feltűnően javult a fizikai terhelhetőségem, köhögésem megszűnt teljesen, nem vagyok büdös, és meglepően kifehéredtek a fogaim. :slight_smile: Soha többet nem szeretnék visszaszokni az analógra, ebben biztos vagyok.

A történetet beküldte :

Ismeretlen Vaper


Photo by Koke Mayayo (TheVisualKiller) on Unsplash

1 kedvelés