Akkumlátor

Sziasztok!Vettem 21700 akkumlátorokat, 14,4 amperosokat.De a modom néha elkér 17-18 ampert.Lehet belőle gondom?

Előre is köszi a válaszokat!

Szia. Én nem használok ekkora akkukat, nem dl-ezek. De viszont tudom, hogy mi a jelenség, ha gyenge az akku. Már teljesen töltött akkunál is megjelenik olyankor a “Low battery” felirat. (Néha olyankor is, amikor bírná, de nem érintkezik.) 2 megoldás van. Vagy több szünetet tartasz 2 slukk között, vagy kevesebb Wattra állítod a készüléked. Robbanni biztos nem fog, az élettartamának nincs javára, ha mindig maxon hajtod, Viszont kipróbálhatod vele nyugodtan. Ha nem bírja, azt úgyis meglátod, mert hamar lemerültnek fogja jelezni. Hosszú távon előnyös volna, amennyit elbír, annak max a felével terhelni. Például az önindítók is hirtelen nagyon sok Ampert vesznek fel. De azzal az autódat max. néhány tíz méterre bírnád elvontatni.

3 kedvelés

Szia Ádám. :slightly_smiling_face:

Gondod nem lesz belőle, de a 17-18 amper DL használatra utal. Ha jól értem 2 akkus modod van. Ekkora áramerősséget igényel a tekercsed ellenállása. Ha sorban van kötve a mod, akkor összeadódik a két akku teljesítménye, így a mod 28,8 amperrel számol, ami el kell bírja a tekercsedet. Ha 1 akkus modod lenne már az első slukknál letérdelne az akku.

3 kedvelés

Köszönöm szépen!:blush:

2 kedvelés

Köszönöm a választ!

1 kedvelés

Nincs mit. :slightly_smiling_face:

Egy voopoo drag x prot szeretnék használni egy Kylin m pro tankkal,aminek az ellenállása általában 0,2 ohm.

1 kedvelés

Ahhoz ez az akku kevés lesz. 25-35 ampereseket nézz. Mint pl ez

4 kedvelés

Köszönöm!:smiling_face:

1 kedvelés

Bocsánat, hogy kicsit helyesbítek!
Sorbakötött akkuknál nem adódik össze az áramerősség! Az igaz, hogy a teljesítmény összeadódik, de a feszültség adódik össze, az áram nem.
Az áramerősség akkor adódik össze, ha párhuzamosan kötöd a két akkut.
Így 14,4A-es akkut nem biztos, hogy használnék.

2 kedvelés

Elnézést és köszönöm a helyesbítést. :blush:

3 kedvelés

Feleződik az áramigény dupla feszültségnél, de az eredmény ugyanaz. Fele akkora elég, mert ugyanannyi Watthoz fele annyi Ampert kér. (Ohm törvénye.) Viszont az is igaz, hogy nem derült ki a kérdésből hány akkus a készülék? A képét elnézve én egy akkusnak gondolom, és valószínű ezért nem lesz elég neki.

Igen, ez igaz.
Hozzá tartozik, hogy nem tudom mennyire intelligens elektronikák ezek. Ha kevesebb áramot tud kivenni az akkuból, szabályozza-e a feszültséget hozzá? De a kérdés nem is ez volt, hanem hogy a 18A áramfelvételhez jó-e a két darab sorbakötött 14,4A-es akku.
Ha jól értelmezem erről szólt.
Való igaz, hogy az ohm törvény szerint (ha veszteségekkel nem számolunk), sorba kötött akkuk esetében a kevesebb áramot (Amper) pótolhatná magasabb feszültségszinttel (Volt), így a kettő szorzatából kijöhetne ugyanakkora teljesítmény, -de képes erre az elektronika?

1 kedvelés

Bocsánat, a soros kapcsolást én kevertem ide. Csak rosszul emlékeztem, összekutyultam a dolgokat. :sweat_smile: Ezért bocsánat. :slightly_smiling_face: Ádám által összeállított setup a következő:

Tény, hogy nem egy Dicodes, de nem is a legrosszabb alomból való. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés