Akkucsere kalapáccsal

Sziasztok!
Így még nem jártam, bár megfordult a kezemben pár mod. Beruháztam, vettem 21700-as akkut az egyakkus (nem oldalpaneles, hanem a végén csavaros zárófedeles) modomba. Nem vacakoltam, akkufedél ki, akku belenyom. Közben elismerő gondolat szaladt végig egyébként lusta agyamban: micsoda mérnöki munka, század milliméteres pontosság. Amikor a helyén volt, akkor tudatosult bennem, hogy ki is kéne venni. A tenyérbe ütögetés hatására csak jobban érezte magát a fészekben, onnan vigyorgott rám. Asztallaphoz ütögetés soft-normal-hard módban és semmi, Kicsit sem. Nagyon erős ragasztószalag (hasonló a celluxhoz, csak “méginkább”) az akku alsó részére. Kisebb húzóerőre a segédeszköz simán levált az akku aljáról anélkül, hogy millimétereket kijjebb húzta volna. Enyhe pánikhangulatban keresgéltem a szerszámok között. Végül találtam egy műszerész gumikalapácsot. Szorgos ütögetéssel sikerült megbontani a mod és az akku egyébként feszes együttállását. Siker, a készülék is megőrizte működőképességét. Az adapteres 18650-el, és a 20700-al nem voltak ilyen gondok, “nadehamár 21700-ra tervezték, akkor fogd meg a söröm”.

Fontos tapasztalatokat szereztem:
Nem biztos, hogy a nagyon passzentos az tökéletes is.
Nem árt félúton megállni, és pihenni kicsit. Nem lett volna semmi gond, ha a félig betolt akkunál elgondolkodom a kivétel lehetőségén.

Járt már valaki hasonló cipőben?
Lett volna hatékonyabb és lájtosabb megoldás a kioperálásra?

11 kedvelés

Szia! Már jártam így! De ott akksi probléma volt! Újrafóliázott akksi nem fért bele, de gyári Samsung, Sony akksik simán belecsúsztak!

6 kedvelés

Szia Tibor! Sajna ez Ehpro Cold betegség! Ott megálmodták azt a modot csak a technológia hiányzik!

5 kedvelés

Egy noname mod esetében jártunk így, semmi más nem volt kéznél csak WD40. Befújtuk, segített rajta, kijött.

7 kedvelés

Arra Tibor akár jó is lehet! Pedig egy ilyen jó formatervezett modot ezen a bazári módon összerakni nem is értem, hogy sikerült nekik!

4 kedvelés

A Grus-sal jártam így. Pöpec, ragyogó mérnöki alkotás, de a gyári Basen beleszorult.

5 kedvelés

És hogy szedted ki? Csak mert már majdnem megrendeltem ezt a kombót.

1 kedvelés

Én műszerész gumikalapáccsal szedtem ki. Megoldás lehet eggyel kisebb (20700) akku használata, vagy esetleg más gyártó termékét venni.

2 kedvelés

Igen, nagyon csak picit szorult (épp annyira, hogy ne jöjjön ki). Valóban, ha más gyártó vékonyabb fóliát használ, vélhetően kijön kalapács nélkül is.

3 kedvelés