Akku csere

Sziasztok
Van egy Aspire zelos 50 w 2.0 készülékem.
Sajnos tönkrement a beépített akksija,és szeretném kicserélni,ha lehetséges házilag.
Az lenne a kérdésem milyen akksit kell vegyek,ami forrasztható.

Legegyszerűbben úgy tudod kitalálni, ha szétszeded, és megméred, hogy mi volt benne. Talán 20600(?) a méret, de nem esküdnék meg rá, ezer éve bontottam szét egy ilyet, nem emlékszem. Viszont egyáltalán nem biztos, hogy utána össze is rakod, elég vacak az összeszerelés, úgyhogy mindenképp előbb bontsd szét, akkor látod közben, van-e értelme vele vesződni​:thinking:
(vsz. nem, nálam kukába került)

4 kedvelés

Video alapján pofon egyszerű(nek tűnik)

A videon ügyesen ki tudod sasolni az akksi tipusát is szerintem.

4 kedvelés

Köszönöm szépen, megpróbàlom hàtha sikerül

Sziasztok,
Végre sikerült szétszedni,és tényleg 20600-as akku van benne.A kérdésem az lenne hol tudok venni? Az összes akkus oldalt megnéztem de sehol nem talàltam ilyen méretűt

Keress k8sebbet, ha nincs. De körbenézek. Csak ne valami mélykínai bugyorból vedd…

3 kedvelés

Nem nagyon tudlak bíztatni, ami használhatóbbat(?) találtam, az se pontos méret, kisebb és ~16-17€ mire megkapod​:flushed:
Ez innentől azt hiszem, tekinthető gazdasági totálkárnak.

2 kedvelés

A kissebb méretnek mi szàma?

18500 ami gyakoribb, a nagyobb baj, hogy az egyedi méreteseknél előszeretettel nincs feltüntetve a legnagyobb engedélyezett áramfelvétel, ha mégis, akkor meg a béka popója alatt van. Modba nem raknám, pedig bátor ember vagyok​:grin:

3 kedvelés

Magyaràn ha nagyobbat rakok bele, akár fel is robbanhat?

Amúgy ez volt rajta
YDL 20600 6.66 Wh. RL02 181221

3-4A áramfelvételre javasolt motyókat találtam leginkább, én meg 20A alatt nem szívesen rakok akkut modba. Ok, mtl-re a 10A is elég lenne, de akkor se.
Nem feltétlenül robban a képedbe első slukkra, de túlterhelve a lehetőseg azért elvileg adott. Viszont az élettartamot alaposan megvágja, tönkreteszi a cellát, felhasználás oldalról gyors merülés, nyakoncsapva azzal, hogy fizikailag is inkább kissebb méretre tudsz cserélni, mert pont ekkorát nem kapsz…nem szerencsés kombináció. Nem biztonságos megoldás, és vsz. nem ér ennyit az egész, amit copsz vele

3 kedvelés

Ok. Köszi lehet akkor hagyom az egészet