Akkumlátor

Sziasztok :slight_smile:
Azt szeretném kérdezni hogy ez a fajta akkumlátor jó e egy smok g-priv 2 esbe?

Nagyon NEM

2 kedvelés

Köszi a választ :slight_smile:
Akkor ez nem lesz bele rakva :slight_smile:

Szia! Ez nem kimondottan vape eszközbe való.

1 kedvelés

En nem raknam bele. :grinning:

1 kedvelés

Én se fogom :slight_smile:

Mitől való vagy nem való egy vape eszközbe egy adott akksi?

Az akksiknak 2 fontos tulajdonsága van vape szempontból, kapacitás (pld. 3000mAh) és a leadni képes kisülési áram erőssége (pld 20A vagy 30A jellemzően) és persze még van pár apró finomság. Példának Watt / 3.6V (18650 akksi standard feszültsége) megadja a szükséges kisülési áramerősséget. Ha 80W-ot akarsz adni a tekercsnek akkor 80W/3.6V= ~22,2A kisülési áramerősség kell. Ezt tudják a vape-re fejlesztett akksik. A zseblámpákban és egyéb eszközökben használt 18650-es akksik ezzel szemben kb. 4-5A kisülési áramot tudnak, mert ott több nem kell. Ha ilyen akksival próbálsz vapelni, akkor az ilyen akksi könnyen túlmelegszik, esetlegesen felgyulladhat. A litium ion akksi tüzet NEM lehet eloltani, mert az égés során több oxigén keletkezik, mint amit elvon a levegőből és kb. 2000°C-on ég! Ha vízbe dobod az sem javasolt, akkor akár hidrogén gáz robbanás is lehet a végeredmény! :slight_smile: Ezt úgy érdemes elkerülni! :smile:

8 kedvelés

Hmmm … ez jól hangzik. De a képről hogy tudtátok megállapítani hogy jó a vape-re vagy nem? A 3,6V az megvan, 2200mAh megvan, 18650es méret tiszta, de ampert nem látok feltüntetve.

Áhá, így már tiszta!
Nagyon szepen köszönöm! :blush:

Én még azt is megmondom neked,hogy ez egy Moser hajvágógép akkumulátora :slight_smile:

Pontosan :slight_smile:

Google segítségével nekem is ment, csak nélküle vagyok hozzá barlang lakó. Azért is kérdeztem. :laughing:
https://ersatzteildirect.de/en/Moser-Haarschneider-Li-Ion-Akku-fuer-Type-1884-1888::24484.html

Tudnál esetleg egy képet küldeni hogy milyen akksit vegyek a gépbe?

Ha olcsó és jó kell

Egyébként pedig csak tudjon legalább 20A folyamatos terhelést
Molicell p26, lg hg2, sony vtc…

A link önálló életet él, vátsd át magyarra jobb felül :thinking:

Ha(!) hinni lehet nekem(?) kpn10 kódra kapsz -10%- ot, ha nem megy elsőre, kosarazd be a szimpatikus motyót, vidd el fizetésig, majd hagyd úgy, jönni fog ~fél nap után a kedvezményes ajánlatod. :grin:(smucig disznó én!)

7 kedvelés

Amilyen típusokat írt @Gumikacsa azt ajánlom én is! Bocs, hogy nem írtam korábban, nem nagyon volt időm, közbejött a munka! :smile:

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.