Akkor is olcsóbb a dohányzásnál, ha drága

Sziasztok! Van itt egy óriási problémám: Amiket ti írtok, az a gyárilag kész cigarettára vonatkozik. A rendszerváltás után kezdett el drasztikusan drágulni, főleg a jövedéki adó miatt. Azelőtt egy csomag cigi kb. egy kiló kenyér ára volt. Nem csak ezért, de többek között ezért szoktam át a pipára. A körülöttem élő jó emberek többsége sodorja a cigit, én sohasem sodortam, erről nem nyilatkozhatok, de nyilván olcsóbb, mint a gyári cigi. Viszont a pipadohányból az olcsóbbak egy csomag ugyanannyi, mint egy doboz cigi ára, csak abból nem napi kettő, hanem csak heti 2 csomag fogy el, tehát pontosan 7 - szer olcsóbb lehet a pipa, mint a cigaretta. Ehhez képest a vape cuccok már nem olyan olcsóak. Egyedül az egészségsesebb mivolta miatt vapelek. Egy havi pipadohány árán talán veszek 2,5 hónapra elegendő folyadékot, de viszont a készülékek eléggé iszonyat drágák. Igaz azokra egyszer kell költeni, de egy kezdőnél ez az egy, amivel először szembe találja magát. Utána jön az, folyadék is kell, porlasztó is kell, az rta tankok ezért százszor jobban megérik.

6 kedvelés