Akciós Hardver Ajánló! (csakis új termékek)

Egy ideje én már fenntartásokkal kezelem az Ali review-kat, kiindulásnak jó de nem veszem tutira. Inkább rákeresek gugliban, youtube-on is, úgymond “függetlenebb” review-kért. Ha van konkrét márkája-típusa, úgy nyilván könnyebb arról az adott termékről ilyet találni, anélkül pedig esetleg egy hasonló termékét olvasom, nézem meg. De lehet csak az üldözési mániám erősödött az évek alatt :smiley:
Igazából a fentebb linkelt videóra is így találtam, mert nekem is megakadt a szemem már régebben a 2e Ft-os tisztító kütyün, és gyanús volt, hogyan lehet ennyiért árulni “ultrahangos” tisztítót. Hát a srác berendelte és szét is szedte :slight_smile:

Ami viszont most esett le, ahogy újra megnéztem a képet a rendelésedről, hogy egy szó nincs ultrahangról (ultrasonic), csak “sonic cleaning” és “multi functional cleaning”. Ezek szerint nem átverés hogy óccó kici ultrahangost árulnak ennyiért, mert nem arról van szó.
És ne értsd félre a kommentjeim, attól az még lehet jó, ha csak az rta alkatrészeket kell leöblíteni a liquid-től és nincs kedve valakinek ezzel szöszmötölni. Csak szerintem egy vibramotor hatása hideg/kézmeleg vízben kb. annyi lehet, mintha forró vízbe áztatnám alkatrészeket 5-10 percre és megmozgatnám néhányszor, én ennyiért nem vennék ilyen kütyüt.
Valójában az ultrahangos se csodaszer mindenre, ahogy olvasgattam róla, ereje inkább egy enyhe vagy közepes súroláshoz hasonlít (mármint a belépő árú, kicsi ékszertisztítóké). De épp ezért vettem meg, mert kicsivel csak több, mint egy sima öblítés/áztatás és nemcsak rta mosásra jó, hanem kis biszbaszokhoz, ékszerekhez is. Ja, és arról nem is beszélve, hogy pl. egy rta kémény belsejét, kis apró légjáratokat szinte lehetetlen hagyományos módon súrolni, mert nem lehet normálisan hozzáférni.

Egy szó mint száz, ha megkaptad és kipróbáltad, ne felejts tapasztalatokat megosztani. Ha tényleg beválik, másnak is jó alternatíva lehet, ha nem szeretne 10-20ezret áldozni ultrahangosra. Bár én akkor is az ultrahangost javaslom, ha valaki ilyenen gondolkodna :smiley:

3 kedvelés