Akárhogy csinálom, kapar

Na igen, most fogok mindenkit meglepni… Én ez elött 3 évig nem dohányoztam… Letettem amikor terhes lettem… Most meg úgy voltam vele, hogy ez talán valamivel egészségesebb… A 6mg-os nikotin meg a párom találta ki… Én a 3-ban gondolkodtam

4 kedvelés

Szóval, ha jól értem, akkor úgy kezdtél el e-cigizni, hogy előtte (egy jó ideig) nem dohányoztál? Mert akkor szerintem nagyon gyorsan állj át nullás liquidre. Ugyanis ha elkezded a nikotinosat használni, akkor a jelenlegi (és gondolom, nem könnyen elért) “leszokott” helyzetből szándékosan visszaszoktatod magad a nikotinra, azaz a függőségre. Plusz anyagilag is jobban jössz ki, ha nem kell boostereket vásárolni :grin:

Nagyjából ebben a helyzetben vagyok én is, mert bár nekem a cigi lerakásához muszáj volt az e-cigi, de rögtön nullás nikotinnal kezdtem el használni. És működik a dolog, mert nem a dohányzás fizikai része (a nikotinfüggőség) hiányzott/hiányzik, hanem a pszichés (a füstnemű izé szipákolása :grin:) Ezzel bőven a kisebbség vagyok, de a kisebbség is létezik :wink:

Ízben pedig semmi különbség nem lesz a nikotinos - mentes gőz között, illetve csak annyi, hogy a csípősség az minden valószínűség szerint el fog tűnni.

A DL-MTL ügyhöz: ha jobban bejön a szűk drip tip (nem, nem vagyok hajlandó szopókának hívni :rofl:), és nem rögtön tüdőre akarod kapni a gőzt, hanem - mint a normál ciginél - előbb a szádba, és onnan letüdőzni, akkor MTL vonal lesz jó neked. De akkor a drip tiphez úgy építsétek a tankot, hogy minimum 0.8 ohm körüli, de inkább annál magasabb ellenállású tekerés legyen benne, és 13-15 Watt fölé ne nagyon menj a moddal. Tekerést azt lehet előre készen is kapni (csak figyeljetek az ellenállására), vagy lehet venni megfelelő huzalt és házilag megtekerni, nem egy bonyolult dolog. (Még nekem is megy - khmm… :sweat_smile:.)

8 kedvelés

Akkor itt a másik meglepni, nem tudok annyira ráfüggni dolgokra, hogy ne tudjam egyik napról a másikra letenni… Azt fogom csinálni, hogy következő körben rendelek 0-at meg 3-ast is…

Egyenlőre kaptunk egy csomó előre tekertet, szóval most abból válogatunk… Majd megnézem van-e olyan, ami jó lenne, ha nincs akkor rendelek azt is!
Még nem érzem magamban az erőt, hogy magamnak tekergessem…
Köszönöm

3 kedvelés

Valóban meglepi történet :slight_smile: El se tudom képzelni, hogy milyen lehet nem dohányzás után elkezdeni nikotinosat szívni. Azt tippelném, hogy bármilyen kevés nikotin az kaparás és egyéb hatásokat vált ki. Viszont azért másfél hónap után az csak csillapodna. Nem sok embernek lehet ilyen tapasztalata :slight_smile:
Nem akaraok “hittéritős” dumát, mindenkinek a maga dolga, de azért ha nincs függőség, amit le kell küzdeni, akkor tényleg érdemsebb a nullás. Egyébként megkérdezhetem, hogy miért szeretnél nikotinosat szívni?

Nem annyira egyedi, hogy valaki nem függ rá. Én is ismerek több olyan embert, aki sok évnyi dohányzás után abbahagyta. Évekig nem szívta és nem szokik vissza akkor sem ha valamennyi időre elkezd dohányozni. Láttam konkrétan egyik ismerősöm, akivel napokig elszivogattunk pár doboz cigit. Én mondtam neki, hogy ne csinálja, vissza fog szokni. Aztán mégsem. Letelt az a pár nap és azóta se cigizik. Ennek is már több éve. Akkor jól esett neki kicsit dohányozgatni és azóta sem. Van ilyen :slight_smile:

6 kedvelés

Egyébként megkérdezhetem, hogy miért szeretnél nikotinosat szívni

3 gyerek mellett, amikor a xanax vény köteles, az alkohol drága… :joy::see_no_evil::rofl: Vicceltem!
Én először nullásban gondolkodtam, párom nikotinosban. Aztán ismerős hozott 6mg-ost,aromával (nem koncentrátummal) kevertet és nagyon finom volt! Na mondom, akkor egy 3mg-mal megpróbálkozunk, erre a drágám 6-ost rendelt…

4 kedvelés

Ha csak az íz a lényeg, akkor tényleg felesleges a nikotin. :wink: És akkor tuti nem lesz se csípés se kaparás.

7 kedvelés

Én arra tippelnék, hogy a 3mg is sok lehet. Nagyon-nagyon szervezet függő is szerintem. Nekem nagyon csalókák az átváltások. Én erős dohányos voltam, mondhatni. Ahogy mondtam, 20mg-osat kellene szívnom, hogy meglegyen ugyanaz az adag, hogy letüdőzéskor élvezzem azt, amit korábban, ahogy felszívódik. Viszont érzem, hogy nagyon sok. 9mg alatt kell szívnom, hogy elég legyen a szervezetemnek, és ne érezzek pár szívás után telítődöttséget. És elég, nem érzem nap közben a hiányt, elvonási tüneteket, stb. Én is meglepődöm magamon. Olyan mintha átszoknék barna szofiról extra nagyon világos kék szofira, vagy még gyengébb “hegyi levegőre”. Elképzelhetetlen dolog erős dohányosként :slight_smile: Meglepő de mégis a töredéke nikotinnal elvagyok egész nap :slight_smile: Nem gondoltam volna. :slight_smile: Én a helyedben meggondolnám, hogy a 3mg is nem lesz-e sok.

Nekem is ajánlották a nikotin sót. Kipróbáltam ilyet:
NicSalt e-liquid | E-liquidbolt.cc

Ahogy utána néztem, azért jó minőségű nikotin sót nem lehet ám akárhol, akármilyet kapni. A jobbak a legtöbb webáruházban elfogytak pont ahogy néztem, a többit nem mertem megrendelni, dohányboltokban nem kapni. Viszont az ilyen nicsalt e-liquid nekem bejött, tényleg nem kapar meg mar ez sem. Viszont ezekből nem nagyon van gyengébb. Nem tudom, hogy érdemes e ezeket keverni, higítani, de ami tényleg jó lehet és én is ajánlom, nikotin só. Ha megpróbálod és sikerül valami jó fajtát, jó forrást találni, akkor szólj nekem is :slight_smile:

Egyébként egyet értek én is azzal, hogy valami azért kell. Én se térnék át se gyógyszerre, se semmi másra. :slight_smile: írják, hogy azért a nikotinnak van nyugtató, stressz oldó hatása. Volt dohányosként én is tudom, hogy tényleg van és nem csak pszihés a hatás az biztos. :slight_smile: Én leginkább a kátrány miatt tértem át, nem tett jót a fogaimnak, fogínyemnek. Járhatok kezelésekre, hogy ne hulljon ki az összes fogam hamarosan. (azt hozzátenném, hogy a sodrós cigihez nem igazi filtert használtam, csak egy kis gagyi szivacs filtert, hogy ne legyen “köpködős” ) Először le akartam szokni teljesen. Viszont ahogy olvasgattam, már azon gondolkodom, hogy dehogy mondok le a nikotinról. Azért ez is jó valamire :slight_smile:

6 kedvelés

Én is használok alapból md készüléket szűk drip tippel, nagyobb ohm értékkel MTL-ként. Majdnemhogy jobban beválik mint a célirányos készülékek. :slight_smile:

2 kedvelés

Szia, Meg kell hogy említsem. A függőség miattt nagyon nagy igényeim vannak, hogy érezzem az mint cigizéskor viszont. Akármilyen számítás is létezik, a 30-as szorzó, vagy testsúly alapján, bármi. Nekem a korábbi dohányzási szokásom alapján kellene szívnom 18-20 mg/ml nikotin tartalmú folyadékot. Viszont az “egyensúlyt” én is a 6 mg-nál találtam meg úgy bő hónap után. Volt erős dohányosként ez a mennyiség, ami nem okoz telítődést,kaparást stb. Ez is sok néha. Erről majd, a tapasztalatokról írok majd. Neked szerintem még a 3 mg is sok. Mi lett a vége, hogy haladtál tovább? Rendeltem egyébként nikotin sót: The Liquid City - Nic Salt Shot Majd ha megjött akkor megírom,hogy milyen a tapasztalat.

4 kedvelés

Meég nem rendeltem új kört a liquidből, van egy csomó még, de majd írok, ha…

1 kedvelés