A tökéletesen kezdő

Sziasztok!

Tökéletesen kezdő vagyok. 3 hete hagytam abba a cigarettázást, de egyelőre valamit muszáj szívnom, ezért döntöttem az ecigaretta mellett. Mivel teljesen tök vagyok mindenhez, találomra vásároltam egy Joyetech ego aio készüléket. Hirtelen két porlasztót is sikerült tönkretennem (leégetnem?) :smiley: Szóval, szeretnék segítséget kérni, hogy ez a készülék megfelelő vagy van esetleg valami jobb, amit használhatnék? Nem pöfékelek egész nap, csak négyszer-ötször egy nap. Hogyan szívjam ezt a cuccot úgy, hogy ne menjen azonnal tönkre a porlasztó? Egyáltalán, mit csináltam rosszul?
Előre is hálásan köszönöm a válaszoket.

Szép napot
Gábor

4 kedvelés

Szia!

Szerintem kipróbáláshoz ez megfelelő készülék, ha bejön a vapelés akkor hamar fogsz másra váltani.
Hogy mit csináltál rosszul… hát azt akkor lehetne tudni, ha megmondod mit és hogyan csináltál :slight_smile:

7 kedvelés

Szia!

Első készüléknek az Ego nem rossz választás, napi 4-5 slukkoláshoz pont jó (ár-érték arányban is). Használatánál ha előzetesen beáztatod a porlasztót és kinyitod a levegőzését, elvileg nem lehet probléma, nem éghet be “hirtelen” és azonnal a porlasztó.

Ha még nem láttad, esetleg ez segíthet:

Igaza van @Deepfreeze -nek! Ha továbbra is fennáll a beégés problémája, akkor részletesen írd le, hogy mivel és mit csinálsz (melyik porlasztóval, milyen levegőzéssel, milyen likviddel), csak akkor tudunk konkrét segítséget nyújtani.

További szép napot, kellemes gőzölést!

7 kedvelés

Köszönöm a választ!

Köszönöm a választ. Igen a második videot én is megtaláltam. Most egyelőre úgy tűnik, minden rendben, bár azt nem tudom, hogy mennyire szabad sercegnie ennek a cuccnak szívás közben, illetve, ha ez baj, hogy lehet orvosolni. Ja, és még egy kérdés, ha nem gond: van ugye egy jel, ameddig maximum feltölthetem a tartályt. Ez azt jelenti, hogy eddig nyomhatok bele folyadékot vagy eddig érjen a folyadék, ha rácsavarom a porlasztót a szívófejjel együtt.

Szép estét
Gab

1 kedvelés

Szia :slight_smile: Üdv,itt :slight_smile: Nekem is voltak anno Aio készülékeim,tök jó kezdésnek :slight_smile: Igen,ez egy furcsa sajátossága,hogy tud sercegni és igen néha köpköd is, sok múlik a porlasztó minőségén és ugye a liquideden is mit teszel bele. Én igen, figyeltem arra,hogy a porlasztóval visszahelyezett fejjel és a liquiddel együtt legyen tele a tartály,hiszen emeli a lötyiszintet, ha összerakod :slight_smile: Sok sikert! Kérdezz,mesélj majd, hogy haladsz :slight_smile:

3 kedvelés

A sercegés normális, azt nem tudod szabályozni/befolyásolni. Igen, a jelölés azt jelenti, hogy addig töltheted fel folyadékkal.

Láthatod magad is, hogy amikor rácsavarod a porlasztót a szívófejjel együtt, akkor még emelkedik a folyadék szintje. Azért szabad csak a jelölésig tölteni, hogy később ne csorduljon túl.

1 kedvelés

Nekem egy Vaporesso Luxe PM40 volt az első készülékem és leginkább akkor sercegett vagy köpködött mikor 70/30 VG többletes liquiddel használtam. (1.2 porlasztóval)
50/50 keveréssel már jó volt.

1 kedvelés

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!

2 kedvelés