A májusi tüdőfunkciós vizsgálat drasztikus javulást mutatott

Itt olvashatod Vica és párja sikeres átszokását cigarettáról, elektromos cigarettára. Az e-cigi képes jobbá tenni az ember egészségi állapotát, mivel köztudottan 95% -kal egészségesebb a dohányzásnál! Ha Te is érintett vagy, küld be a történeted az oldal alján látható űrlap kitöltésével vagy az oldalon található :heart: Jobban vagyok! gombra kattintva! Ha csupán érdeklődő vagy akkor ez segíteni fog a tisztánlátásban. Ha teheted oszd meg, hogy felnyissuk az emberek szemét, miszerint az ellenség nem az elektromos cigaretta! A történeteket érkezési sorrendben osztom majd meg veletek minden kedden, pénteken és szombaton 18:00-kor.

Az én történetem nem volt egyenes út. Anno 16 évesen kezdtem dohányozni, ahogy sokan mások. Az évek alatt kialakult egy folyamatosan fennálló Bronchitiszem, ami azzal járt, hogy szinte percenként köhintettem egyet-egyet. 10 évvel ezelőtt már túl estem egy mélyvénás trombózison. akkor az orvosok nyomatékosan felhívták a figyelmemet, hogy tilos dohányoznom.

Bár a szándék meg volt, de megvalósítani nem sikerült sem Nikotinos rágóval, sem tapasszal.Hiányzott a mozdulat, a rituálé.

Párom életútja is hasonló volt, ezért 2014-ben -na miért is ne- Újévi fogadalmi akcióban, december 29.-én vásároltunk párban egy Smok T-Dux 2.0 Pen-t. Sajnos, mint az Újévi fogadalmak, ez sem sikerült akkor. Köhögtetett nagyon a szerkezet, így hamar, 1 héten belül visszaálltunk az analóg cigire. Kb. 1 évvel ezelőtt, mikor párom sorozatos orvosi kivizsgáláson esett át és megállapították, hogy rossz a légzésfunkciója, valamint folyamatos éjszakai vádli görcsök kínozták, az orvos rá parancsolt. Ő ezt nem merte elmesélni, szinte egymással párhuzamosan ért bennünk az, hogy lépni kell.

Idén 2019. január 31.-én csütörtökön azzal állt elém, hogy ő utána nézett és rendelt egy komolyabb készüléket. Ha megérkezik, aznap szívja el az utolsó cigit. Gondolkodás nélkül rá vágtam, hogy akkor én is. Másnap, február 1.-én hozta a postás. Aznap gyorsan vettem én is egy egyszerű készüléket egy dohányboltban és idén február 2 -án a kávéhoz elszívtuk az utolsó cigit. Az első 2 hónap nem volt könnyű nekünk. Nagy akaraterő kellett hozzá.

DE !!! Elmúltak az éjszakai érgörcsök. A májusi tüdőfunkció vizsgálat drasztikus javulást mutatott. Az ismerőseim pedig megjegyezték, hogy amikor telefonon beszélünk, észre vették, hogy nem köhécselek! Ez erőt adott. Javult az általános közérzetünk, jobban bírjuk a fizikai megterhelést. Már nem zavar az sem, ha mellettem dohányoznak. Baromi büdösnek érzem. Visszatért a szaglásom, érzem az illatokat és az ízeket is jobban érzem. Legkevésbé sem gondolom és érzem magam dohányosnak!

A történetet beküldte :

Márkus Ágnes Éva


Borítókép: vaping360.com

1 kedvelés