A kis értékű termékek áfamentessége is megszűnik: 3, 2, július 1

Tudni véltük már egy ideje, hogy meg fog szűnni a kis értékű termékek áfamentessége. Nagyon sajnálatos hír, ami azt fogja jelenteni, hogy kivétel nélkül minden beérkező csomagot vámeljárás alá fognak vonni. Teljesen mindegy milyen értékű tárgy van benne. Ezen már a költségmentességi kérelem sem segíthet. Az a kérelem ugyanis arról szólt, hogy ha netán elfognak egy kisértékű csomagot és megvámolják (amit nem tehetnek a 22 eurós határ miatt), akkor értelemszerűen kitöltve azt a kérelmet, a címzett nyilatkozott arról, hogy a termék valójában kevesebbe került, mint 22 euró. Persze ezt a megfelelő visszaigazolásokkal (banki email, weboldal visszaigazolása, PayPal visszaigazolás) bizonyítani is kell. Így mentesülhet a címzett/vásárló a vámeljárás alól. A nyereményjátékok nyertesei szoktak pórul járni mikor megfogták a nyereményüket, amiért nem kellett fizetniük. Vámeljárás alá vonják őket, mert sok esetben nem írják rá, hogy ajándék. Ezeket a csomagokat ezzel az eljárással tudja a címzett költségmentesíteni. Ha esetleg szükséged lenne a kérelemre ITT olvashatod az instrukcióimat!

A kis értékű termékek áfamentességének megszűnését már 2018 októberében bejelentette a Nemzeti Adó és Vámhivatal. Brüsszelben, az Európai Bizottság Adóügyi és Vámuniós Főigazgatóságán döntöttek erről, tehát nem csak mi járunk rosszul, hanem egész Európa! Nem sokkal ezelőtt még úgy tudtuk, hogy 2021 január 01-jétől megszűnik az áfamentesség. Most viszont úgy hozta a sors, és a koronavírus okozta téboly, hogy 2021 január 1. helyett 2021 július 1-jére tolódik ki az áfamentesség megszűnésének dátuma!

Erre azért van szükség, mert nagyon sok vásárló (mindenki akinek nem kerül vámeljárás alá a csomagja) elsumákolja az ÁFA-t. Ez nem csak az államnak kiesés, hanem EU szintű áfacsalásról van szó. Bár ez egy igazán hasznos kiskapu volt sok embernek és soha senkit nem vádoltak meg áfacsalással, mégis annak minősíti a NAV. 2018-ban az EU lakosok 60%-a vásárolt online. Azóta ez a szám rohamosan megnövekedett. Ugyanazon az éven Magyarországon 5.4 millió online vásárló volt (a felnőtt internetezők 91% -a), ebből 3.1 millióan vásároltak külföldről. Az alulértékelés és az ajándékként való behozatal áfacsalásnak minősül a szervek szemében. Ezek a „csalások” 4 milliárd eurós kiesést jelentettek a 2018-as évre visszamenőleg. Az áfamentesség miatt 1 milliárd euró esett a zseb mellé, szintén 2018-ban. Már 2015-ben 150 millió 22 Euró alatti csomagot importáltak az Európai Unióba. Évente, globálisan 15% -kal emelkednek ezek a számok. A hozzáértők szerint 2021-re elérheti az 1 milliárdot is a beérkező csomagok száma!

Ez az intézkedés évente 7 milliárd euró többletbevételt jelenthet az uniós tagállamoknak. Nyilatkozta Sepsi Edit Vámszakmai Igazgatóhelyettes ezredes. Az új számítógépes rendszer ami szintén július 1-jén startol, állítólag gyorsabb vámkezelési folyamathoz és a gyorsabb kiszállításhoz is hozzá fog járulni. Ám azt nehéz lenne megbecsülni, hogy ez a változás milyen hatással lesz a majdani postaforgalomra. De annyi már most biztos, hogy csomagok tízezrei fognak késve érkezni a vásárlóhoz. A NAV csak úgy fogalmazott, hogy „hatalmas csúszások következhetnek be”. Mivel a vámeljárások száma július 1-től akár a százszorosára is nőhet!

Tehát még van egy kis időnk bespájzolni! Egészen 2021 július 1-jéig az áruk 22 euró értékig vám és adómentesek, 150 euróig vámmentesek, de 27% áfát fizetni kell, 150 euró fölött pedig áfát és vámot kell fizetni! 2021 július 1. után pedig a 22 euró, vagy annál kisebb értékű csomagokat is ugyanúgy vámeljárás alá fogják vonni, 27% Áfa és a vámeljárás díja fogja terhelni ezeket!

7 kedvelés

Szia. Ez szuper, csak le kéne akkor forditanom. :slightly_smiling_face: Vagy valami összegzést be lehet küldeni. :thinking: Én is kapaszkodom, de már lassan nincs mibe. :pensive:

1 kedvelés

Csúszni fog, ők is tudják. Azt is hogy nagyon sokat. :flushed:

@Andras_Barton köszönjük, hogy megosztottad. Kérlek tedd bele egy új témába és kitűzöm fentre. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Ok. A kinai cegek fognak eu raktarakat kialakitani, mint a cigabuy. Oszt akkor bekaphatják. Lehet akarni, de nem lehet megoldani. Bénak hozzá. Két honapot fog csak a magyar postan állni a csomag. Bár a magyar olyan birkán fogja ezt is tűrni, mint minden mást is. Szóval remélem jönnek az EU raktárak. Az EU- n belülről meg továbbra is vámmentes minden.

3 kedvelés

Nem csak a cigabuy-nak van EU raktára. Everzon-nak is van, meg a La Petit Vapeur egy francia oldal, onnan is 2 hét alatt megjön minden. Akad itt még mihez nyúlni azért, csak hát az Aliexpressen minden van ami máshol nincs.

2 kedvelés

5 bejegyzés egyesült egy létező témába: Az ETHRA kérdőíve

Már én is megosztottam pár helyen.

Az Everzone-t nem ismertem. Milyen bolt ez. Eredetiket arulnak? Megbízhatók?

1 kedvelés

Szokványos vape webshop. Bár nincs sokminden, de ami van az eredeti. Eddíg mindent megtaláltam amit kerestem, vagy valami mást, ami szintén felkeltette az érdeklődésemet. 2-3 hét alatt ide ért eddíg minden, a követési szám is gond nélkül működött (alival ellentétben). Szerintem megbízhatóak. :slight_smile: Gyakran vannak akciók is.

4 kedvelés

Latom ket eu raktar is van. Par napot ir kiszállításnak.Már talaltam is valamit.:rofl:

2 kedvelés

Nekem is tetszik ez az EVERZONE.
8,5ért aegis solo! :thinking:
Nem rosszak az árak! :+1:

1 kedvelés

A pk kárpótol. :grinning: 8 dollár volt nekem legutóbb. De még emellett is azt mondom, megéri. :slightly_smiling_face: