A ga szám mit takar?

Szia, kezdő rtas vagyok, a ga szám mit takar? Olvastam már de nem fogtam fel. Köszi

Szia. Az lényegében a szálhuzal vastagságát mutatja, csak itt minél magasabb a ga érték annál vékonyabb a huzal.

3 kedvelés

És azt mi alapján választok, ami nekem bejön?

A vastagsággal összefügg a fajlagos ellenállás (persze az anyag fajtájával is).
Ha túl vastag huzalból tekersz, az ellenállás túlságosan lecsökken például.

Fordítóval jól olvasható példalink.

4 kedvelés

Ami neked bejön, jó a kazánba, és a géped is elbírja. Pl. Én ni80-at használok, de félre kellet tenni a kedvenc otthoni gépet mert a kedven rda-ba olyan alient tettem amit azon a gépen nem tudok használni, és az rda sem a leg megfelelöbb azoknak a tekercseknek. (Nem nagy az rda és igy jobban melegszik mint azt én szeretném.) Ezeket ki kell tapasztalni, de ha megírod mit használsz, biztos kapsz javaslatokat kiindulópontnak. :wink:

4 kedvelés

Gép: geekvape aegis legend 2 és zeus x-et használok hozzá.

A kazánt nem ismerem, ráadásul a google mesh kazánt is kidob. De mivel baráti Dl szettröl van szó, mi sokáig használtunk hellvape tricore és quad fused claptont. https://liquidhall.com/hellvape-ni80-quad-core-fused-clapton-tekeres
https://www.liquid-aroma.hu/spd/425414/Hellvape-Ni80-Triple-Core-Fused-Clapton-037ohm-10d

1 kedvelés

Köszönöm a segítséget!

Igazán nincs mit, ha bármi egyéb kérdés van szólj nyugodtan. :wink:

1 kedvelés

2*26ga fused clapton huzalokat használtam benne, 3mm belső átmérővel 6 tekerést, duálban, de ezt már neked kell kitapasztalnod, elvileg single-ben is működik az az RTA

Ha pedig nem akarsz sokat költeni akkor sima 24 - 22ga huzalt veszel (ni80 vagy kanthal bár érre én a ni80-at ajánlom) és kalkulátorral megnézed hány tekerés kell hogy kábé 0,1 és 0,5 ohm közé essen valahova az ellenállás… de ez mind személyes preferencia

1 kedvelés

Lenne mégegy, megcsináltam, furamód de elsőre sikerült is jól (kb 30 yt vidit néztem meg), viszont olyan kérdésem lenne mi a különbség a single és a dual coil közt?


Én is innen loptam :grin:

3 kedvelés

A single ciol 1db, a dual coil pedig kettő. :laughing:
Nem tudom pontosan mire vagy kivancsi, és mivel én szinte csak dualt használok nem biztos hogy normálisan tudok válaszolni. :laughing: a dualba 2 coilt raksz, jobban eszi a liquidet, és több kraftot kell neki adni, és ahhoz mérten állítani a nikotint is. De, hogy jobb ízeket ad mint egy single… látatlanba azt mondom sokkal inkább kazán függő. De egy alapvetően dual kazánt single-re megépiteni… túlzottan levegős lenne a kazán (aminek szerintem nincs értelme ha csak nem ez a cél) vagy egy akkora coilt kéne beletenni ami kivált kettőt (aztat meg minek?).

4 kedvelés

Emlékeimn szerint 3,5mm belső átmérővel jól adta az ízeket, és nyomta a gőzt mint Thomas. Zeus x nem kimondottan dual, inkább univerzálisnak mondanám… de ez mind teljesen szubjektív. Mindenki úgy rakja össze ahogy akarja. A gyártó meg ajánlja is hogy mindkettőre jó.

3 kedvelés

Igen, azért kérdezem, hogy mivel jobb/rosszabb egy single, mint egy dual?

Kevesebb gőz, nem is olyan meleg. De őszintén ha elég nagy a single akkor lényegében semmiben.

2 kedvelés

Takarékosabb a single a liquiddel és dual tankot nem a legoptimálisabb single-ként használni…ahogy ezt előttem is írták. Ha single az igény akkor single tank az optimális …

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.