A 18-as csapdája!

Jóóóó, hát egyezzünk meg, hogy egymástól függetlenül találtuk fel :slight_smile:

Ezt én is láttam,de már jóval a vape-re állás után.Nekem rengeteg iránymutatást adott a párásító podcast,és rengeteg segítséget hogy ne áljak le a ratyi kis ego aio box-om után,a vape-ről a DarthVaper és a Gőzlérparaszt csatornák.

6 kedvelés

Nagyon jó kis írás mind mindig,Vaperina_Kinga nem győzöm ezt a sok jó írásodat olvasni… :eyes:
Ha még nem volt ide beszúrnák egy kis érdekesség, ha volt bocsi… :upside_down_face:

4 kedvelés

Köszönöm @Lsxtom :hugs:

2 kedvelés

Ez kéne mutogatni az iskolákba figyelemfelkeltés gyanánt! :slightly_smiling_face:
Tudom mert ott dolgozom! :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Látom hogy mennyi fiatal dohányzik, de valami változás van a levegőben. :slightly_smiling_face:
Egyre többen Vapelnek, vagy szívják azt az izét IQOS, de sajnos vegyes felhasználással! :frowning:

2 kedvelés

Elkélne a változás nagyon. Itt is sok fiatal vapel már, de mellette rengetegen cigiznek. Van itt egy utca, amolyan főút jellegű. Egymás mellett 3 főiskola és egy egyetem. Mikor szünet van kivonulnak a sulik elé cigizni úgy kb 100an. Van pár vaper, de néha nagyon úgy tűnik mintha fuldokolnának a cigifüstben. :confused:

6 kedvelés

szép irás és igaz is.gratula

4 kedvelés

Köszönöm :smiling_face_with_three_hearts:

3 kedvelés

Pár napja elkezdtem olvasni, de sosem értem a végére.
Egy szép írás, és közben elgondolkodtam azon, hogy miért is szoktam rá a cigire, és nem tudom.
Nem tudom megérteni, hogy egy felnőtt dohányos szavait fiatalon miért nem fogadjuk meg. Természetesen ma is azt tartom, hogy nem mindent szabad megfogadni. De ezt a szemetet mindenképpen. Sosem éreztem menőnek, sem lázadásnak. Szerencsére a legtöbb egészségügyi gond a 12 év alatt elkerült,
Volt pár kérdés, hogy mit ajánlanánk, és mit nem.

De szerintem ez a kérdés egyáltalán nem ilyen egyszerű, mert ha fiatalon kíváncsi az ember. Akkor, ha törik, ha szakad, akkor azt kipróbálja. Legyen az drog, cigi, vape, alkohol, stb stb.
Szerintem ésszerű keretek között mindegyiket engednie kellene a szülőnek egy próbára.
Nekem van egy nagyon kedves lány barátom, akinek a szülei szerintem a jelenben gondolkodtak.
Tetszett a felfogásuk, hogy ők maguk vették meg, és próbáltatták ki a gyerekeikkel, amikor már abban a korban voltak, hogy valószínűleg kipróbálhatják bármikor, vagy elkezdhetnek gondolkodni rajta.
Nem a legjobb írány, de valahol a fű esetében igazat kell adnom nekik, hogy annyira telített a piac méreggel, hogy akár egy próba is egy életre nyomorékká tehetnék a gyerekeket. Azt fogja venni, amire pont pénzve van, és ahonnan a leggyorsabban tudja szerezni, ha kipróbálná, így a baj elébre mentek.

UI: Nem erőszakolták rá senkire, csak egy lehetőséget adtak. Nem szeretném, ha az emberek rosszat gondolnának róluk, mert sajnos már nincsenek közöttünk.

5 kedvelés

Nem egy rossz felfogás, de szerintem ehhez a fajta neveléshez be kell töltenie a gyereknek egy bizonyos kort (csúnyán fogalmazva agyilag kell érett legyen), hogy ne az jöjjön le belőle Neki, hogy akkor a szülei most kvázi megengedték, hogy piáljon, drogozzon s.t.b…

Azért is lenne hasznos elgondolkodnia egy ifjú dohányosnak azon amit leírtam, mert ez mind saját tapasztalat. Szerencsés vagy, ha nincsenek ilyen tapasztalataid. Barátnőmet 24 éve ismerem, egy bandában voltunk 8 éves korunk óta, neki 10 éve van műfogsora. A cigi szétcseszte. Mindig erősebbet és erősebbet szívott, ráadásul úgy, hogy kifújáskor mindig kicsit a szájában tartotta. Tulajdonképpen nem kifujta, hanem kiszállt a füst a szájából. Ezt bárkinek meséli képen röhögik. Pedig a Bodajki fogorvos megmondja, hogy ez attól volt. Ősszel lesz 32, 22 évesen már megvolt a műfoga. Hát kell ez a mai 16 évesnek?

Én szarabbul jártam. Engem minden fos utolért. És van ami miatt még mindig szenvedek. Csoda, hogy nem haltam meg. Azt mondta a doki mikor 24 voltam, hogy ha így folytatom nem érem meg a 30at. Idén töltöttem a 32-t. Hát kell ez bárkinek is?

Na jó, elmerultem a gondolataimban. Elnézést. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Az a baj, hogy ma már előbb érnek mint gondolnánk, változott a világ. Szerintem nem lehet addig várni, amíg érett fejben. Ahogy kamaszodnak úgy jönnek a lázadási gondok, meg újabb, és újabb közeg. Szerintem akkor érdemes. De mindenki lázadt, szóval csak magát kell a gyermeke helyébe képzelnie. Haverom szavaival élve, minden kamasz egy kis g…i lesz, te is az voltál, én is az voltam. Sose tagadd és hazudd azt, hogy te mennyire jó gyerek voltál!

A fog sokszor genetika, nekem 3 fogam bánta a dohányzást. De szerencsére volt rá elég pénzem, hogy a csavaros megoldással magát a fogat építsék be a csontba. De ez a 3 fog volt 480.000Ft. Hát igen, ha az ember nem értékeli azt ami van, akkor elég szépen ráfizet, Így azóta 3havonta járok kontrollra, és polírt kap a fogam. Amire speciális kezelést kell csinálnom otthon, hogy a leporlírozott zománcréteg rekord alatt visszaépüljön. Ha valakit érdekelne (REGENERATE termékek, maga a fogkrém nem elég, kell az eszköz, és a “krém hozzá”) Szintén nem olcsó, de a fogainkból csak egy van, és ha már nem fogadjuk meg azt, amit a felnőttek mondanak, akkor ígyuk a levét. Mondjuk ezt a terméket dohányzás nélkül is ajánlanám, és ismételve magam, a fogainkból csak egy van, és elég sok dolognak tesszük ki, hogy ennyi törődést megérdemeljen.

Erre egyszerű a válasz, NEM! :smiley:

3 kedvelés

Ebben egyetértek. Aki ismeri a gyerekét az tudja kezelni majd ezeket a lázadós gondokat is. Mert ahogy minden ember más, úgy minden gyerek is más.

5 kedvelés

Még egyet a dohányzás káros hatásairól! :face_with_hand_over_mouth:
Kapcsold be a magyar feliratot hozzá! :vaperina:

8 kedvelés

Tehát a dohányzás káros a csótányra? :joy:

4 kedvelés

Bocs, nem bírom ki, hogy ne írjam le: szegény csotkó :frowning: A nettó szadizmuson túllépve is minden részletében rossz “kísérlet” ez. Kezdi azzal, hogy egy atomháborút is túlélnék a csótányok: ez egy hoax. Igen, kibírnak 10-20 percet levegő nélkül, a legtöbb rovar képes erre. 15 perc fagyasztást is van esélyük túlélni, na bumm. Az viszont köztudott, hogy a nikotin egy idegméreg, magában a dohánynövényben is rovarölőszernek fejlesztette ki az evolúció. Az a belemagyarázás meg, hogy azért téved vissza a füst útjába, mert pár másodperc alatt nikotinfüggő lett… hagyjuk is. Nem ilyen fals videókkal kéne a cigi ellen küzdeni, na.
(disclaimer: hobbiból madagaszkári bütykös csótányokat tartok…)

7 kedvelés

Szia @clsdclsd! :slight_smile:

Üdvözöllek a Közösségben!

Ez a videó szerintem pont erre alapoz. Azt a tényt használja ki, hogy az emberek többsége annyit tud a csótányokról, hogy szinte elpusztíthatatlanok és ezért éri el a várt hatást. Őszintén bevallom, hogy én sem néztem még utána, hogy ezek amiket említ, igazak-e vagy sem. Régi dolog ez az atomtámadást túlélnek stb…és a legtöbb emberben ez maradt meg.

Engem kifejezetten érdekelne bővebben is és örülnék neki, ha Te, mint hozzáértő beavatnál minket is egy külön, az OFF-Topik kategóriában létrehozott témádban, hogy miket kell tudni a róluk, tévhitek stb… hogy jött számodra, hogy elkezdesz velük komolyabban foglalkozni és tartani? :slight_smile: Tehát egy hosszabb írásban, képekkel stb bemutatnád nekünk őket. :slight_smile:

9 kedvelés

Jó ötlet @Donat ! Én is kíváncsi lennék egy kis beszámolóra, mert nekem is ez a tévhit van meg.:slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Engem is a fater zavart le cigiért, és az élelmiszerboltban egyszerűen beletettem a kosaramba a magamét is. Senki sem kérdezte meg akkor egy tízéves gyerektől, kinek is lesz? Egy szerencsém van: Letüdőzni csak a szakközépiskolában tanítottak meg az osztálytársaim, ahol az illemhely menyezete is tele volt ragasztva, az oda feldobált cigaretta-csikkekkel.

3 kedvelés