20A, 30A? Milyen akksi kell egy készülékhez?

Sziasztok.

Szeretnék venni egy 1 akksis, max 80 wattos MTL-es kitet ( https://eliq.hu/termek/innokin-coolfire-z80-keszlet/ ) és nem tudom, hogy milyen akkumulátort vegyek hozzá.

Azt írja az adatlapon, hogy:

3 féle duppla akksi van ebben a webshopban készleten jelenleg.

Az adatlap szerint 25A-nál kisebbet nem tehetek bele? A kimeneti ellenállás szerint meg max 28.5A-s nál nagyobbat sem? Szóval csak 25A-s mehetne bele? De olyan meg nincs a webshopban. Néztem amúgy külföldi más webshopokat, és nem elírás ez a két adat a termékhez. 4-5 helyen is így hirdetik ezt a készüléket. Amúgy olyan 35-55 Watton használnám.

Előre is köszi a válaszokat. Nem értek ezekhez az “A”-khoz.

2 kedvelés

Szia.

Én ilyet használok hozzá

3 kedvelés

Ennyi Wattal ebbe a készletbe akár naponta kétszer is cserélhetsz porlasztót. MTL - hez az ajánlott max. 15 Watt, de ha nem akarod, hogy gyorsan megégjen, akkor csak 10 W körül használod, vagy ennyi Wattal használj dl kazánt. Egyébként abba a szettbe bármelyik akku elég, a felsoroltak közül, mivel 4V x 20 A = 80 W. Erősebbel meg csak jobban jársz akkor, ha netán esetleg áttérsz dl -re, mert a mod még azt is bírja, csak egy másik kazán kell neki.

2 kedvelés

Szia!
Csak,hogy egy kicsit képbe kerülj,itt egy remek írás Kingától:

Ebből egyértelműen kiderül.hogy az általad linkelt akkumulátorok nem modba valók!
Ha mindenképpen ebből az üzletből szeretnél akksit is vásárolni,akkor inkább ez lenne a számodra megfelelő:

5 kedvelés

Helyesbítés!
Keresgéltem kicsit a neten,az alábbi mondatom nem állja meg a helyét,
elnézést kérek érte.

Ami,engem megtévesztett azt a képen pirossal jelöltem.

Első,és még sokadik ránézésre is úgy tűnt nekem,mintha button top,azaz gombos lenne a pozitív érintkező.

1 kedvelés

Nekem is úgy tűnt. Ezért nem is szóltam közbe. Viszont a linkeltek közül a Vapergy 20A 3500mAh-at venném, üzemidőben az fogja tovább bírni.

3 kedvelés

Köszi szépen az ajánlatot.

1 kedvelés

Köszi, elolvastam a témát, meg az ott linkelt másik két akksisat is.

1 kedvelés

Köszönöm a választ.

2 kedvelés

Oké, köszi. :smiley:

1 kedvelés

Köszi a Kinga az üzit. De figyi, ezt írják a weboldalon a készülékhez.

Akkumulátor: 18650 (legalább 25A) – nem tartozék
Kimeneti ellenállás: max. 28.5A”

És mégis 20A-sat vegyek bele? De akkor miért írják ki ezt a min. 25, max. 28.5 számokat? Nem értek hozzá, de érdekelne. :smiley:

1 kedvelés

Ha jól tudom a minimumot folyamatos terhelés alatt adja le, a maximumot pedig szakaszos terhelés alatt. Az e-cigivel szakaszosan terheled. De mivel az elektronika szabályozza a folyamatot, az ellenállásból és a wattból kiszámolja az aktuális terhelést, ezért nem valószínű, hogy eléred a maximumot. :thinking:

4 kedvelés

Köszi szépen Kinga. Nagyjából értem, bár nem teljesen. Akkor az a lényeg, hogy gond nélkül használhatom a 20A-sat ennél a készüléknél?

2 kedvelés

Szia :blush:nézd,ha túlaggódod abból nem sül ki semmi jó :grin:
Én simán megvenném a vtc 5,vtc 6 és lghg2 akkukat mindegy nekem mi van ráírva elboldogul vele bármelyik készülék :rofl::rofl::rofl:

7 kedvelés

Így van. :slight_smile:

2 kedvelés

Köszi szépen. :slight_smile:

1 kedvelés

Ilyesmi keresgélése nekem eszembe sem jutott, hiszen vape shop (eliq.hu) árulja. Vagy ilyen helyeken is kapható olyan, ami nem oda való?

3 kedvelés

Az kapható amit a tulaj akar árulni. Itt a doboz volt nagyon megtévesztő.

4 kedvelés

Szia Ferenc!
Pont amiatt keresgéltem tovább,hogy vape shop-ban már ilyen akkumulátort is árulnak. :thinking:
Ráadásul,számomra “gyanúsan” kedvező áron,az említett eliq.hu árképzéséhez képest.
Értékeléseket,kommenteket is csak itt találtam:
https://www.vaprio.eu/brand-vapergy.html
Lehetséges,hogy jó,illetve minőségi ez az akksi,de én személy szerint maradok,a “nevesebb” gyártók termékeinél.

7 kedvelés

Ha pénzt kéne kiadni érte, én is megnézném, honnan veszem, és milyet? Amiket én használok, azok közül 2 db eredetileg is beépített akkus modban voltak csak én meggyilkoltam az elektronikájukat, azóta átkerültek cserélhető akkus modokba. Van még kettő olyan no name, a gyerek adta, mondván rollerbe szokta beépíteni, induláskor azok motorja akár 200 Ampert is felvehet. Csak arról feledkezett meg, hogy azokban legalább 50 darab ilyen akku szolgáltatja az áramot. De: Összehasonlítva 5 Amperes laptop akkukkal, azoknál sokkal többet tudhatnak, csak én nem tudom hogy mennyit? De ha az akku túl gyenge, akkor sem történik katasztrófa, csupán annyi, hogy idő előtt írja ki a képernyőre, hogy “battery low” és le fog tiltani, akár 80 % töltöttségnél. Egy jól működő inteligens modban ennél nagyobb problémát semmi szín alatt nem okozhat.

1 kedvelés