Zeus z tank dual mesh porlasztó

Sziasztok!Valakinek lenne ötlete arra nézve,hogy miért lehet az,hogy a z tankomban a single porlasztóval 70%vg 30%pg liquiddel teljesen működik nem folyik,viszont ha a dual porlasztót rakom bele akkor átfolyik rajta a liqiud és fröcsköl felfelé?Válaszotokat előre is köszönöm!

1 kedvelés

@dl_csoport Itt biztos tudd valaki majd segíteni neked! :slight_smile:

Rendben van!Köszönöm!

Szia!

Látatlanban nagyon nehéz megmondani a tutit. Ezért úgy általában leírok néhány tipikus dolgot, ami okozhatja a jelenséget:
_ gyárihibás a folyós porlasztó
_ a porlasztón levő O gyűrűk valamelyike sérült, nem tömít rendesen, nincs teljesen a helyén
_túl nagy a levegőzés és ehhez képest alacsony a teljesítmény (watt), ezért nem megfelelő a porlasztás és olyan érzés, mintha a tömény likvid jutna a szájba.

Amit leírtál jelenséget: sok a likvid és felfröcsög, ezek miatt következhet be.
A duál mesh nagyon likvid-igényes, ezért lazább a porlasztó vattázása, jobban elázhat.

Remélem valamelyik felvetés elősegíti a megoldást.

További szép napot, kellemes gőzölést.

1 kedvelés

Köszönöm a részletes választ!Elfelejtettem azt is írni,hogy szörcsög!Ez egy kicsit redukálhatja a hibalehetőségeket?

1 kedvelés

Sajnos nem redukálja, hanem csak jelzi a túlzott likvidellátást. Ennek pedig a korábban leírtak lehetnek az okai. Egyszerűen túl sok likvid jut a porlasztóba. Ha szabad kérdezni milyen teljesítményen használod? A dual (folyós) a 0,2 ohmos porlasztó?

1 kedvelés

A 0.25 ohmos porlasztó 50 watt,ez még a gyári porlasztója amit küldtek hozzá mert eddig a single porlasztójával hajtottam teljes levegőzésen 75 watton és semmi gond nem volt vele de ugye a single porlasztó a gyártó ajánlásával 70-80 watt között hajtható!Most ugye a dual az 45-57 watt a gyártó szerint 50-re lőttem be teljes levegőzésen!

2 kedvelés

Még annyit meg lehet próbálni, hogy teljesen kinyitod a levegőzést, nagyon lazán papírzsepit teszel a tank köré és tüzelés nélkül jó erősen belefújsz egy párszor. Ennek hatására a szörcsögést okozó, rossz helyen felgyülemlett likvid távozik a levegőzőnyíláson (felfogja a zsepi). Utána szintén tüzelés nélkül pici próbaszívás - ha még szörcsög, akkor ismét fújás, ha nem szörcsög akkor eddig ok.

Ha már nem szörcsög, akkor teljesen nyitott levegőzés mellett, de nem "rácuppanós szívással) pár óvatos slukk. Ha nem nagyon meleg a gőze, meg lehetne próbálni pár slukkot 60 watton. Csak óvatosan, nehogy túl forró gőzt kapj. Utána visszaállni a szokásos 50 wattra.

Ha a (emlékezetem szerint) piros O gyűrűk a helyükön vannak és a porlasztót is jó erősen a helyére nyomtad, ez még segíthet.

Ha a helyzet nem változik, valószínűleg hibás a porlasztó.

1 kedvelés

azárt ha single poritr 75 watton hajtottad a duall joval többet kér az ami rá van irva az csak ajánlás ahol neked kellemes addig tekerd fell neki nagyobb kraft jobb porlasztás föleg ha nem tudja másképp ki dolgozni magábol

2 kedvelés

Szia. Nálam ugyanez a jelenség és sehogy sem tudom rendbe tenni ezt a dolgot. Dualt soha többé nem rakok a tankba azt hiszem.