Vaporesso GTX go 80

Szia, üdv itt!

Az alaplé a liquid fő összetevője. Két alapvető elemből áll:

  • PG (propilénglikol), az íz hordozásáért felelős, víz állagú folyadék;
  • VG (növényi glicerin), a gőzképzésért felelőls, sűrű, majdnem méz állagú folyadéky

Ezeket meg lehet venni külön külön, és akkor Te keverheted be tetszőleges arányban.
Vagy meg lehet venni keverve, ezesetben feltüntetik a százalékos arányukat.
Pl:

  • 50/50 (egyes helyeken: “egyensúly”) ez fele fele arányban tartalmaz PG-t és VG-t;
  • 70/30 (egyes helyeken: “füstbajnok”), ez 70% VG-t és 30% VG-t tartalmaz;
  • 30/70 (egyes helyeken: “ízbajnok”), ez 30% VG-t és 70% PG-t tartalmaz.

Ehhez kell keverni az aromákat, a gyártó által megadott vagy épp ízlés szerinti százalékban. Ez lehet 2%, 5%, vagy akár 15-20% is. Ezek szinte mind PG alapúak, tehát egy 50/50-es alaplevet elmozdít PG többletes irányba.

Fontos tudni, hogy a PG többletű alaplevek nagyon folyósak, ezért megfolyhat az tankban.
A 70/30-as liquideknek pedig olyan porlasztó kell, aminek nagy a nyílása, hogy elegendő folyadékot vehessen fel. Ezek jellemzően 0.7-0.6 Ohm alatti értékekkel vannak.

Minél kisebb az Ohm, annál több Watt és ugyanakkor levegő kell neki, és egységnyi idő alatt annál több gőzt fejleszt. A kisebb Ohm-os porlasztók általában DL felhasználásra vannak, vagyis egyből leszívja az ember tüdőre, kvázi mintha azon keresztül vennél levegőt.

A 0.9-1 Ohm és fölöttieket pedig alacsony teljesítménnyel (Watt) kell hajtani, mert szépen lassan porlasztja a gőzt, és MTL felhasználás, tehát először beszívja az ember a szájába, majd letüdőzi (persze nem is muszáj, ha anélkül jobban esik). Ezzel az akksi is tovább bírja.

5 kedvelés

Akkor én vagyok a kakukktojás aki a 0,6-0,8 ohmot MTL-re használja?:sweat_smile: Napi egy doboz cigi elment de ez az 1,0ohm nem jött be.

No én se vagyok teljesen normális mert 1 ohm körül mtl tankbol dl ezek egy kis fals levegővel.

Na az nekem nem jött össze pedig próbáltam. :sweat_smile:

Szia :smiling_face:kérdezd meg milyen készülék,milyen liquid ,milyen porlasztót használ a kolleganő :grin:
Ha az tetszik és neked megfelel,miért ne vehetnél ugyanolyat mint neki van ? :stuck_out_tongue_winking_eye:
Mindegyikünk így kezdte :joy:kipróbáltuk,tetszett,a többiek tudják hová jutottunk :joy:

3 kedvelés

Szia.
Én csak üdvözölni akarlak mert még vagy 40-n elkezdünk itt tanácsot adni úgy össze kavarodsz hogy elmenekülsz innen.
Úgyhogy csak ennyi: Üdvözöllek közöttünk!!!
A legfontosabb lépést megtetted…

Ezek csak nagyjából értékek, hogy mégis tudja hova tenni a dolgot.

1 kedvelés

Én úgy kezdeném hogy pl a mai estét rászánnám és itt olvasgatnék bőven van tartalom…
Aludnék rá egyet és holnap a felmerülő kérdéseket feltenném…:wink:

2 kedvelés

:rofl::joy: MEK Elek Tomi :rofl::joy:

A vásárlás mély bugyraiba :rofl::joy:

A héten nem is vettem semmit :flushed:de már tűkön ülök :joy:

Á most akksikat leszek :shushing_face: meg mércés flakonokat . :grin:

Ő még nem tudja hogyha adnál Tominak egy szívószálat meg 50000ft-t akkor tuti elmondaná hogy az a legjobb pod amit szívott :wink:
De a mai világ már csak ilyen…

A télen vg többletű leves a jó mondat után lefordultam a székről. Addig se nagyon néztem de kivancsivá tett . Sablon szöveg minden gépre az igen ez is jó de az is . Tudja ezt azt amazt de watt módban megy minden hát :joy::rofl:

Én mit gőzmozdony nem mondhatok semmit mert ugye kantalal nyomom úgy hogy nekem csak watt van :rofl:

Ezt cáfolnám. A legjobban úgy jönne ki, ha maga keverné a liquidet. Ha tud majd shortfill-t vagy épp longfill-t keverni, akkor otthon is simán be fogja tudni mixelni amit szeretne. És attól olcsóbb jelen pillanatban nem létezik.

1 kedvelés

Teljesen igaz. Eddig is így volt, és ezek után is így lesz :slight_smile:
Ameddig lesz “sima” aroma :slight_smile:

Tisztelettel

2 kedvelés

Az azért egy magasabb szint egy kezdőnek​:smiley:,persze az a legolcsóbb ezt aláirom! Igy kapásból mivel a tekeréssel sem szeretne még bíbelődni,igy gondolom a keverés se annyira releváns még neki. Ezért irtam a shortfilleket mert ahhoz max boostot vagy mentes alapot rak aztán megvan és van 120 ml lötyije.

2 kedvelés

Én a fill-eket kihagytam. Szóval anélkül is lehet keverni, nem egy atomfizika, főleg ha az ember lánya tudja használni a kalkulátorokat(de anélkül sem )

2 kedvelés

Jó hát én ezután a videó után pettem meg a gépem,amit tudni kell róla azt elmondja. Azt én nem tudom hogy mennyi hülyeséget szokott összehordani. :sweat_smile::sweat_smile: