Vaper Lokátor! (ötlet)

:white_check_mark: Ez az ötlet megvalósult, így az ezzel kapcsolatos beszélgetést az új témában folytatjuk: Vaper Lokátor!

Sziasztok! :slightly_smiling_face:

Ez amit most olvasol csak felvetés, csak egy ötlet, melyről szeretnénk kikérni a véleményeteket!

Bizonyára Ti is jártatok már úgy, hogy a legrosszabb pillanatban (sosincs jó pillanat) elromlik, behal a modod és nincs kéznél másik. Még a közeledben sem ismersz olyat akinek lenne esetleg vagy például, ha éppen kifogytál valamiből és jön az a fránya hétvége, akkor is jó lenne ha meglennének ezek az ismeretségek igaz? :slightly_smiling_face:

Na pontosan ebben a cipőben járok most én is, egy szettem van már 2 éve ugyanazt a Vandy Vape Pulse 80w -os készüléket nyúzom, eléggé rossz konstrukció, de ez van akkor sem tudok több 10 ezreket költeni egy modra! Eladni nem akartam mert nem szívesen vernék át senkit ezzel. Én nem az a Vaper vagyok. A lényeg az, hogy csütörtökön megadta magát! Leghamarabb kedden tudok újra gőzölni, ha minden jól megy! :crossed_fingers: Nehéz időszak ez most :disappointed:

Na, de visszatérve az alap felvetéshez. A fentieket figyelembe véve jött az ötlet, hogy milyen jó is lenne, ha tudnék a környezetemben élő Vaperekről, Vaperinákról. Úgy gondolom, hogy ez a fajta segítségnyújtás is kölcsönösen jól tudna működni.

Ha esetleg fel tudnám keresni Őket céltudatosan ilyen helyzetben és természetesen Ők is engem az nagyon jó lenne. Gondoljatok bele duplán be lennétek biztosítva, ha már az állam szándékosan ellehetetlenít minket. De sajnos ez nem megy olyan könnyen, mint egy doboz cigit megvenni! Fontos megjegyezni itt NEM adásvételről van szó! Elsősorban kölcsönös segítségnyújtás a téma!

Az ötlet tehát az, hogy természetesen önként, de azok a Vaperek, akik szeretnének ebben részt venni, be tudnák jelölni lakóhelyüket térképen (város, település) így az aki bajban van céltudatosan a saját környékén tudna keresni. Ugyanezen alapon működhetne ez szerelőkkel, szervizekkel is.

Mit gondoltok? Szerintetek működne ez a felvetés a valóságban is? Ha van ezzel kapcsolatban bármilyen javaslatod, ötleted írd meg hozzászólásban.

3 kedvelés

Szia György! :slightly_smiling_face:

Nagyon köszönöm a felajánlást, de sajnos messze lakom Zalától.

Az Felhasználók teljes lakcíme nem lenne megjelenítve csak a város vagy település.

Ez a funkció tulajdonképpen a Fórumon lévő Felhasználókat jelenítené meg térképen. (természetesen csak azokat a Felhasználókat, akik szeretnének ebben részt venni és beállítják)

Aki segítségre szorul ilyen téren, az a térképen a hozzá legközelebbi Vaperekkel vagy Vaperinákkal tudná felvenni a kapcsolatot közvetlenül.

2 kedvelés

Bár én rutinos rókaként, az ilyen esetekre mindenből tartok itthon tartalékot, de az ötlet nem rossz!

Egy hasonló elveken alapuló Tacskós csoportban már benne vagyok, és bevallom ez a módszer teljesen jól működik. Google térképen utcaszinten bejelölheted magad így a baj van, vagy ép csak egy kutyasétáltatás gyanánt tudjuk egymást értesíteni

2 kedvelés

Tetszik az ötlet. Aposnak is épp jól jönne mert tegnap halt be neki a pulse-a.

1 kedvelés

Ez egy teljesen jó ötlet. Bár jómagam nem lennék túl nagy segítség, de biztos hasznos lenne sokak számára.

De ez konkrétan milyen formában létezne? Itt a fórumon lenne egy olyan menüpont, ami önkénteseket mutatja?

1 kedvelés

Arra gondoltam, hogy mindenki a profiljában beállíthatná a címét (csak város, település). A térképen azoknak a profilképei jelennének meg akik beállították ezt az opciót.

Az adott felhasználó profilképére kattintva ugyanúgy előjönne a felhasználói kártya, mint most és lehetőség lenne azonnali privát üzenet küldésére. A továbbiakat privátban beszélnék meg.

A térkép egy külön menüpontban jelenne meg ahol az összes felhasználó aki beállította megjelenne.

A lényeg, hogy tudjunk a környezetünkben élő Vaperekről, Vaperinákról! Ez nem csak kölcsönös segítségnyújtás lenne, hanem új ismeretségek is kötődnének ez által. Könnyebben szerveznénk találkozókat együtt. Stb… sok lehetőség van ebben szerintem :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Ezz borzasztó jól hangzik :slight_smile: Hajrá, én támogatom, egyelőre ugyan csak hangzatos szavakkal :roll_eyes:

1 kedvelés

Nagyon jó ötlet, ez bennem is felmerült. Itt Veszprémben senkit sem ismerek, de tudom hogy van, mikor látom az autókból kiáramló gőzfelhőket, rögtön tudom…:smile:

2 kedvelés

Nekem is tetszik az ötlet, sokszor volt, hogy párommal figyelmetlenek voltunk és kifogytunk aztán nekem jött is vissza a bagó 1 nap után aztán az is szenvedés volt. Mi is segítettünk már ki másokat, vidéken meg még nehezebb dolgunk van ilyen helyzetben sajnos

1 kedvelés

Jó ötlet! :metal:Már az adás-vételi résznél is bejelöltem, csak azzal az a hátrány, ha törlöd a hirdetésed, akkor eltűnsz a térképről :smirk: Viszont anno, amikor még sok GŐZ csoport létezett :confused:, volt olyan hogy vkinél nem volt, liquid, vatta, stb. és olyan helyeken járt amiről nem sok infója vokt. Vagy én is már segítettem ki Vape Társat alaplével, mert pont karácsonykor fogyott ki és már minden bezárt pár hétre. Ami a címet illeti, gondolom te adod meg, mármint ÉN állítom be a pontos címet :sunglasses:De szerintem egy Helység név, városrész, vagy Bp. Kerület már az is bőven elegendő :blush: Sőt, ha egyre több a VAPERINA, akár társkereső is lehet belőle, legalább már 1 közös érdeklődési kör adott :smirk::hugs::heart_eyes: Anno bélyegeket cseréltünk (nyugi postai), most már VAPE cuccokat :nerd_face: Na gyerünk gyorsan, MUTI, hol kell beállítani :stuck_out_tongue_winking_eye::laughing::smiling_face:

4 kedvelés

“Anno bélyegeket cseréltünk (nyugi postai)”
:smiley: Nekem lenne egy Dupla Hofim, becseréled két Donald kacsásra? :smiley:

2 kedvelés