Vaper Lokátor!

Sziasztok! :slight_smile:

Na hát akkor itt is van, megérkezett a Vaper Lokátor!

A Lokátorban lehetőséged van a környékeden élő Vaperek és Vaperinák felfedezésére. Ha eddig nem is tudtad, hogy élnek még rajtad kívül is kisvárosodban Vaperek, most itt az alkalom! Derítsd ki! Állítsátok be minél többen!

A Vaper Lokátor segít kapcsolatot tartani és kölcsönösen segíteni egymást nem várt helyzetekben. Például, ha kifogysz a liquidből, huzalból vagy vattából, illetve akkor is nagyon hasznos lehet ha tudsz ezekről az emberekről, ha éppen elromlik modod. :frowning: Rengeteg lehetőség rejlik a Vaper Lokátorban! Együtt sokkal egyszerűbb találkozót is szervezni, összeülni egy kis liquid kóstolásra, sörözésre :slight_smile:

Fontos változás!

Mostantól a Felhasználói profilt és a profilkártyát csak és kizárólag bejelentkezve van lehetőség megtekinteni, csakúgy, mint a Vaper Lokátort!

Na akkor nézzük hogyan is működik a Vaper Lokátor.

  • A Vaper Lokátor felváltotta a jelenlegi Hely mezőt a profilodban, így azt a továbbiakban csak a Lokátorban van lehetőséged megjeleníteni, ehhez újból meg kell adnod a címed (város, település).

  • A Vaper Lokátort összekapcsoltuk a hirdetéseknél és témáknál megadható hellyel, így ha beállítod a Lokátor pozíciód, a további hirdetéseidhez és témáidhoz is automatikusan hozzáadja a címet és megjeleníti a térképen. (Ha nem szeretnéd hogy megjelenítse a Lokátor pozíciód, töröld a téma létrehozásánál.)

  • Új felhasználóknak is lehetőség van beállítani a pozíciójukat, azonban Ők nem azonnal jelennek meg a Lokátorban. Használd a Fórumot és legyél a Közösség tagja! :slightly_smiling_face:

Hol találod a Lokátort?

A Lokátort kettő helyről tudod elérni könnyedén.

1. Számítógépen ( fent jobb oldalt a profilképed mellett kis iránytű ikon jelzi )
lokator-pc

2. Mobilon ( lent az első helyen található iránytű ikon )

Hogyan tudod beállítani a Lokátor pozíciód?

A Vaper Lokátor Pozíció megadásához látogass el profilodba és add meg a Vaper Lokátor Pozíciód
Kattints vagy koppints ide a Vaper Lokátor Pozíció beállításához!

lokator-be

Hol jelenítjük meg a pozíciód?

A Vaper Lokátor pozíciód a Lokátoron kívül látható a profilodban, a profilkártyádon, a témáidnál és hirdetéseidnél.

Profil oldalon

Profilkártyán

profilkártyán

A Vaper Lokátor működés közben :slight_smile:

3 kedvelés

Természetesen, ki más, ha nem én :nerd_face: Vmit elb@szarintottam :thinking: elvileg mentettem, de lehet belenyúltam másba is, lentebb, régió, stb. és most nem látom magam a térképen :roll_eyes:

1 kedvelés

Szia Attila! :slightly_smiling_face:

Kattints a linkre és a Vaper Lokátor Pozíciód töltsd ki ( írd be a várost, majd válaszd ki a lenyíló listából a címet ) majd a lap alján kattints a Mentés gombra. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Köszi szépen! :metal: Sikerült! Remélem minél többen leszünk! És meg1szer GRATULA, ez is egy szuper innováció :hugs:

4 kedvelés

Hát ez nagyon faya gyerekek :smiley: ! Amúgy nem gondoltam volna erre a megoldásra sem de így hogy lett kegyetlen revolutionary és hasznos dolog :slight_smile: .
Így tovább, így tovább!

3 kedvelés

Kérdés. Nem lehetne megadni pontosabban kézzel a címet? Én direkt GPS pozíciót írtam be, de mindenképp a szemben lévő iskola címét ajánlotta fel, ami már csak azért is gáz, mert ebben az utcában full logikátlanul a páratlan és a páros számozás a két oldalon nem csak eltér, hanem fordított is. Az kilences, ez 24. Plusz direkt a klub miatt adtam volna meg, ahol délutántól hajnalig vagyok, mindig van nálam liquid, amiből ha kérnek adok, de vatta vagy huzal is előfordul ha nagyon kell, sőt, meg is tekerem az RBA-t, megtanítom ha kérik.

2 kedvelés

Szia :slightly_smiling_face:

A helyadatokat a Mapbox biztosítja, így azon sajnos nem tudok változtatni. Viszont nem feltétlen kell pontos címet megadnod elég csak megközelítőleg.

Az alap felvetés szerint csak város / település szinten menne, azonban inkább a Felhasználóra bízzuk, hogy mennyire pontos címet ad meg. Ez főleg nagyobb városokban lehet hasznos.

A működését tekintve az volt az első számú szempont, hogy a Vaperek tudomást szerezzenek a környezetükben élő többi Vaperről, így könnyebben, célirányosan vegyék fel a kapcsolatot egymással. A részleteket privát üzenetben megbeszélhetik.

Ez szomorú. Főleg, mert a klub vape barát, és amúgy is nehezen találják meg sokan az ilyenek miatt, ugye a térképeknek is nehéz hinni, ha a kilences házszám előtt járunk, de ott nincs semmi csak zárt ajtó, és sok idő mire leesik, hogy a 25-tel szemben van a kettő, a 24 máshol van. Inkább ott hagyják az egészet.
A mapboxot vajon el tudom érni emiatt?

Esetleg a kapcsolat oldalon megpróbálhatod, hátha. :slightly_smiling_face:

Köszi. Openstreetmap integráción nem gondolkodtatok, vagy nem volt opció?

Nem szerkesztem az előzőt, mert nem arra lenne válasz. Ahogy láttam a Mapboxnak ilyenek miatt esélytelen írnom, elkezdtem, de a support a jellege miatt a szoftverre (apira) koncentrál, nem a térképre.

Nem véletlen említettem az openstreetmapet, napi szinten használom két kliensnél is telefonon, még a kukákat, padokat is jelzi, eszméletlen milyen alapos az azt szerkesztő közösség. Az opensource jelleg előnye, hogy nyíltabb egy zárt cég által gründolt eszköznél.

Van apijuk is, így sok akadálya nincs a használatának itt sem, bár igaz, fejlesztő nem vagyok.
https://www.programmableweb.com/api/openstreetmap

1 kedvelés

Szia :slightly_smiling_face:

Köszönöm a tippet! Utána fogok járni. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Ez ugyan nem a lokátor, de láthatóan ugyanazt a mapboxot használja.
Megadtam az eseménynél a címet, Irányítószámra, házszámra pontosan, (1096 BP Ernő utca 24.) És a térképen a három utcával arrébb lévő Kerekerdő park közepét jelezi.
Ez már annyira nincs közel, konkrétan ha valaki a metró vonaláról közelítené meg, az két percre van a Klinikáktól, a helytől meg kb. 10, a Nagyvárad tértől pedig a helyiség van két percre, a Kerekerdő park pedig nagyon arrébb van. Arra a környékre járó embereknek már leginkább fogalmuk sincs az Ernő utcáról.
Speciel néha abba a parkba járok edzeni.
Kicsit elnagyolt ez a Mapbox :slight_smile:

Szia módosítottam a térképen :slightly_smiling_face:

A létrehozott eseményed címét frissítettem a térképen.

1 kedvelés

Sziasztok!

Most állok neki harmadszorra megírni ezt a bejegyzést úgyhogy bele a közepébe:

Az tartalék modomat a napokban elhagytam, a másikat meg tegnap összetörtem, a harmadik a tracker szerint már az MPL- nèl van, így hacsak nem éri vám baleset, a napokban megkapom.

Viszont: addig kell valami, ezèrt arra kèrnèm a társaságot főleg a @dl_csoport tagságát :slight_smile: hogy ha van valakinek elfekvő eszköze amit tudna nélkülözni 1, max 2 hétig, ráadásul ha holnap a budapesti metrovonalak környékén lesznek napközben, dél körül, esetleg kora délután Szigetszentmiklós ill az ott járó hèv bármely állomásánál akkor írja meg nekem privátba a tel számát hogy a rèszleteket megbeszèlhessük.

Előre is köszönöm, siker esetén majd jelentkezek, sikertelensèg esetèn meg max veszek egy doboz cigit…

Üdv!

1 kedvelés

Szia,Tudom nem a leírt útvonal , de ha Dunavarsányba el tudsz jönni adok egy modot ajiba

Gábor

4 kedvelés