Vákuum gondok


Most lenne nekem is egy kérdésem hozzátok.
Van ez a kayfun v5 klón kazánom, és, mivelhogy, ez egy rdl kazán, nekem pedig inkább a szűkebb mtl-ek jönnek be, így leszűkítettem a tekerés alatti levegőző lyukat egy darabka műanyaggal, amit egy leveses flaska csőréből vágtam le. (Tudom, hogy primitív, de jól jött ez a megoldás). Így az a kb 3 mm-es levegőző lyuk 1.5 mm-re szűkült, ami így már jó volt számomra.
De miután elkezdtem szívni, csak szörcsögött a kazán. Szerintem fel szívtam a levest a levegőző lyukon.
Kérdésem az lenne, ha van e ilyen, ha túl szűk a levegőző lyuk?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Szia Robi,lehet hozzá venni belső airpin készletet,azzal megoldódik ez a gond :smiling_face:
Ne kérdezd,valahol volt itthon :grin:

4 kedvelés

Próbáltad már feltolni az alját és úgy megkeresni a legkisebb levegőzőt? Szerintem a cseppentőt inkább vedd ki, mielőtt meglágyul a hőtől. Egyébként nekem csak akkor szörcsögött, ha nem volt benne elég vatta, vagy nem ért le a levezetés aljáig.

4 kedvelés

Persze. Szétszedtem már darabjaira is a kazánt. Tudom h fel kell tolni az alját, és úgy állítani a levegőzést. De ott is az 1 pontos van. Vagyis a legkisebb.:wink:

1 kedvelés

Utána néztem már… köszi

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.