Újrakezdés sok év után

Sziasztok,

Köszönöm, hogy itt lehetek!
Sok év kihagyás után kezdtem újra a gőzölést. Jelenleg egy Taifun GT-vel és egy Aspire NX30-al rendelkezem, meg sok aprósággal, amik előkerültek a fiókból. Van köztük alaplé és aroma. Nem tudom, hogy ezek használhatóak-e még így kb. 4 év távlatában.
Illetve ahogy nézem igencsak megváltozott a világ, amióta kiestem belőle.
Korábban Taifun, illetve Kayfun tankokkal operáltam. Ezeknek nagyon bejött az ízvilága (ami számomra fontosabb, mint a nagy gőzfelhő)
Mit javasolnátok, merre induljak el?
Azt látom, hogy most a Dvarw nagyon megy és elég jók róla a vélemények. (Első körben klónt keresnék. Ha valakinek van eladó, ne tartsa vissza)
Illetve régen a liquidet is magamnak kevertem. Akkor a Mystic Juice volt az aromák csúcsa. Ezzel mosz mi a helyzet? Mit érdemes venni? (Főleg gyümölcsös ízek)
A keverési arányokkal is bajban vagyok. Igazság szerint nekem az volt a módi, hogy 10ml flakonokban kevertem a lötyit és cseppszám alapján lőttem be az arányokat. Tudom, nem ideális, de az a helyzet, hogy nem szeretnék egy-egy aromából nagy mennyiséget bekeverni, amíg nem teszteltem.
Most a megmaradt Solub aromáimat szívom. Nem mondom, hogy jók, bár gyanús, hogy a szavatosság miatt is. (Ne kövezzetek meg, légyszi :smiley: )
Kicsit hosszúra sikerült. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, illetve nézem lelksen a hirdetéseket, mert vennék is ezt-azt :slight_smile:

9 kedvelés

Szia! Én csak érdeklődni jöttem ide hogy miért kezdted el újra? Az alapján amit írtál 4 évig nem gőzöltél? Analóg cigarettát sem szívtál? Én próbáltam egyszer leszokni a gőzölésről is nikotin mentes levessel de az rosszabb volt mint a semmi :smiley: Aztán rájöttem hogy nem is akarok erről leszokni nem hogy 4 évig hanyagoljam :smirk:

6 kedvelés

Nem rossz a dvarw, de nem is nagy hűha. Megvannak az előnyei. Építés szempontjából talán most azt mondom, hogy a by-kak elég jók, viszonylag hibamentesen lehet tekerni őket és jól ki vannak találva.

4 éves levesekkel én már nem küzdenék, jobb a bekesség, mégiscsak odabenntre megy.

Szóval íz, praktikusság, tudás és minőség szempontjából a byka v7 és v9 jó választás, de a v8 és az SE sem hiszem, hogy nagyon elmaradna. A klónok viszonylag jó áron beszerezhetők és elég jó minőségűek. Minden más tankomnál tudok valamibe belekötni.

8 kedvelés

A V8 -ba amióta sikerült gyártani külön egy AFC -t, azóta nálam a legjobb. (Ha nem felejtem megnyitni a vízcsapot, sajnos már Cavinton kell, mert feledékeny vagyok.) Nem csak az volt a baj az eredetiekkel, hogy kerek lyukúak, (Nem lehet bele 4-5 menetnél többet tekerni, ami az ízek rovására megy.) Az eredeti AFC -k alacsonyak, ami miatt sokkal könnyebben megfolyik, és ízetlen, ha nem nyomod le a tekercset. Ideális az lenne, ha minden nyomorgatás nélkül volna meg a levegő furat és a tekerés között az 1 mm, az általam gyártottal már ezt tudja, de a régiekkel még 1 mm-t le kellett erőszakolni a tekercsen. Lehet, hogy azért, mert klón? Amúgy mindene rendben volna. A fém palást betekintőjét kivéve, bár olvastam, hogy ez általános hiba, hogy eltörik minden klónnál. A tiszta műanyag palást viszont jónak, strapabírónak tűnik. Az újabb By-kák már épp azért nem érdekelnek, mert ott az AFC nem egyszerűen egy átfúrt csavar. A Dvarw - nál az egyszerűsége a legnagyobb értéke. Jobb az íze és a TH is több, vele együtt, mint a lelógatós vattásoknál. Talán épp ezért olyan jó a BY-ka is. Ha a levegő furat nem lett volna annyira mélyen lent a huzalbefogató csavarok alatt, az én beavatkozásom nélkül is jó lett volna.

4 kedvelés

Nekem nincs bajom a bykaval íz szempontjából, szerintem jobbak, mint a 22-es dvarwok, de elmarad az atamantól és a primetól, de összességében nálam egyelőre a bájkák a nyerők.

8 kedvelés

Szia,
Hát, azt nem mondom, hogy leszoktam. Visszatértem sajnos az analóghoz, aztán szívtam Iqos-t is. Mostanában megtaláltam egy eldugott fiókban a régi ecigi szettből megmaradt dolgokat és úgy döntöttem, hogy ha régen jó volt ez nekem, akkor most is. :smiley:

3 kedvelés

Köszönöm mindenkinek!
By-ka (vagy klón) hol beszerezhető? Mert sajnos Magyarországon nem igazán találok forgalmazót.

1 kedvelés

Eredeti nem tudom most van-e, mert orosz…

3 kedvelés

Pontosabban Belorusz, fehérorosz. Talán a By azt jelenti a nevében, hogy Byelorussia? Legalábbis én arra tippelek. aztán a Lukasenka hogy viszonyul a háborúhoz, és a két szemben álló félhez, a jó isten se tudja. https://hu.wikipedia.org/wiki/Aljakszandr_Rihoravics_Lukasenka

4 kedvelés

Ahol @Ispy is mondotta + itt a clone!
https://svapoloco.it/module/novadvancedsearch/result?fc=module&module=novadvancedsearch&controller=result&orderby=position&orderway=desc&id_category=0&search_query=byka&submit_search=
Eredetit meg itt!

4 kedvelés

Bájkáim! 9 és 7.

8 kedvelés