Torokfájás, de mitől?

Úgy látszik kihagytam egész sok infót. Megyek sorban:
@Vaperina_Kinga: azért is vagyok kicsit kétségbe esve mert minden féle huzalt próbáltam már. Ezek nevezetesen, vandy vape superfine mtl clapton, ezekből,

De itt nem álltam meg, vettem Coilology tekeréseket is,

Kicsi tapasztalat mindegyikhez, ebből hátha lejön, hogy rosszul csinálok-e valamit.
Kanthal: lassan izzik, az első slukk kb semmi, ha csak nem 5-6 másodpercig szívom, utána a második slukk jó, a harmadiknál már érzem, hogy melegszik a brunhilde teteje. Az itt kapott ízzel nem igazán vagyok megelégedve, de ha össze kell hasonlítani a többivel, akkor ez bírja legtovább mielőtt fájna a torkom.
SS316L: első két slukk príma, utána melegszik nagyon.
Ni80: szintén mint az előző, csak mintha még gyorsabban izzana, de nem hűl le olyan gyorsan.
Ide hozzátartozik, hogy a tekerés majdnem érinti a levegőző lyukat lent, tehát levittem amennyire csak lehet. Jelenleg a 2,1mm átmérőjű levegőzőt használom(szívem szerint minimum eggyel mennék lentebb), nehogy az legyen a baj, hogy nem kap elég levegőt a tekerés, de nem hiszem, hogy 9-12 watt környékén ez lenne a probléma.

Ízekből pedig a teljesség igénye nélkül felsorolnám miket használtam:
red astaire, heisenberg, pinkman, riot squad rich black grape, dinner lady apple sours, aisu alma, aisu blue raspberry.

Nagyon agyalok azon, hogy talán az lehet a baj, hogy túl sok az aroma az adott keverésben mert ugye longfilleket használok. Szerinted lehetséges? Mert ugye ilyenkor ilyen 25-33% között mozog az íz, ha meg rendesen csinálnám 15% lenne a max. Olvastam továbbá az írásodat, ahol neked is ilyen problémád volt, azért mentem végig a huzalokon, más ízek, és nikotinmentes lötyi de sajna nem jobb a helyzet kicsit sem.

@Viktor_Hajdu: Megdupláztam a folyadékbevitelemet, és nem lett jobb. Van egy 0.5literes korsóm, amit mostmár sör helyett(sajnos), csak vízzel, teával vagy esetleg szörppel töltök, és mindig itt van mellettem, nehogy elfelejtsek inni. Egy nagyobb chain vapelés után meg amikor érzem, hogy a torkom nem oké állandóan iszok belőle. Ennél több folyadékot már nehezen tudnék bevinni, vagy közelebb kell hozni a wc-t :rofl: :rofl: :rofl:
Na jó azért néha a rendes funkcióját is ellátja az a korsó!
A tekerés lehűléséhez pedig, most jelenleg 3 készüléket használok, más ízek, más erősség, nem hiszem, hogy ez baj lenne. Egybe sosem szívok kettőnél többet, tehát nem gondolnám, hogy ez alatt annyira felmelegszik. Mind a 3 levegősebbre van hagyva mint ahogy szeretném, és kevesebb nikotinnal mint ahogy jól esne.

Nem. Semmi mást nem veszek észre, csak ez a durva torokfájás.

Sajnos az új tekerés élettartamáról órákban tudok beszélni csak nem napokban. De inkább percekben, ami nagyon gáz. Eljutottam oda, hogy szerintem egész jól meg tudom vattázni a brunhilde-t, tehát nem ez lehet a probléma. A lötyik 50-50 és 70-30 között mozognak, VG előnyben. Az pedig, sehogy sem éri meg, hogy óránként cseréljek. Kicsit részletesebben ez úgy néz ki, hogy megvan az új tekerés, beleszívok kettőt hármat, tök jó, majd ezt eljátszom párszor és már utána érzem, hogy az első kb atomgyenge slukk is kaparja a torkom. Napi 1 doboz rendes cigi majd heets után tértem vissza újra ide, tehát nem hiszem, hogy 3-6-os erősségő liquidektől ilyen gyorsan telítődne a szervezetem. Anno mielőtt “visszaestem” 20-as niksót szívtam egy lost vape orionba, azt is chain vapelve, és soha semmi bajom nem volt. Se fejfájás, se torokfájás, egyszerűen semmi. És az még gyári lötyi volt, tehát hűsített is mint az állat. Ahogy fentebb írtam, kb 5 féle aromát próbáltam, van közöttük hűsítős és nem hűsítős is, sajnos nem jobb egyikkel se. A vatta viszont lehet kérdéses, most egy pro cotton vattát használok, van még itthon a vapefly cipőfűzőséből, vapefly cotton clouds, és valahol @anon40018559 által említett titanium fiberből is vásároltam. Bevallom az utolsó kettőt még nem próbáltam, meg nem gondolnám, hogy a vatta a ludas, de bármi lehet. Azt viszont megjegyzem, hogy kanthal huzallal és a pro cotton vattával elég halovány ízeket kapok a brunhilde-ből, ss-el kicsit jobb a helyzet. És nem értem miért, mert a liquidjeim longfillek, tehát annyi aroma van bennük ami egy hadseregnek is elég lenne. Arra következtetek, hogy nagyon kevés watton szívom, de ha meg megyek feljebb akkor csak erősebb a kaparós érzés… Nem egyszerű eset tudom, sokat agyalok mi lehet a baj.

@Sylonan: csak MTL. Lehet rosszul fogalmaztam meg, de a boosterem 18-as, a kész liquid az max hatos. A boostert hígítom VG-vel (és néha pici PG-vel), majd utána adom hozzá az ízt. Most hármas erősségűek a kész liquidjeim. Azok is marnak, kaparnak. A vicc az, hogy semmivel sem kevésbé mint anno a 10-es mart/kapart.

@Kabak: Próbálkoztam ennyire alacsonyan hajtani a dolgokat, de akkor kb. semmi ízt nem kapok, és az nem pálya nekem annyira. Vagy hatszor kell megszívni, hogy beinduljon a tekerés és akkor már megint keményen csapja a torkomat. Viszont az érdekelne, hogy a levegőzés milyen nálad, mert pl, én azt most soknak érzem, és lehet ezért is nem adja annyira alacsonyabb watton.

Köszi mindenkinek. Amit még fontosnak tartom megemlíteni, hogy a brunhilde-n kívül használt két másik tank az egy zeus nano, 1.2ohm és 0.6ohm-os porlasztókkal, 10-17 watt környékén.(amiről az egyik bejegyzésben nagyon nem jó véleményt írtam, de hát vettem hozzá rettentő sok porlasztót, azt nem kukáznám, meg kísérletezni jó) és egy zenith pro, 1.6ohm-os és 1.2ohm-os porlasztókkal 9-12 watt környékén.

4 kedvelés