Torokfájás, de mitől?

Szia Máté! Sok oka lehet, egyikeként a saját tapasztalatomat írom le. Nem vagyunk egyformák, de hátha … Keményen lánc-slukkos vagyok (és rendkívül különc figura), ezért az új tekeréseket nagyon alsó hangon fűtöm. Napi használatban most 2 MTL, és 2 DL kazánom áll. Megépítés után az MTL-t 7,5W-on (illetve az egyiket TC-ben 160C fokon) indítom, a DL-eket pedig 16W-on. A tankokban teljesen más aromával készített liquidet használok (fajta és beszerzési hely). Pár nap használat után a TH, mintha megsokszorozódna, marja a szájüregemet és a légcsövemet is. (Úgy gondolom, kezd összeesni a vatta, és így változik a porlasztás minősége). A liquid íze nem változott. Sok próbálkozás után nekem bevált, hogy 0,5W-al (a TC-ben 5C fokkal) növeltem a teljesítményt és erre a kaparó TH átmenetileg megszűnt (talán finomabbá vált a porlasztás?). Most az MTL-ek 9W-on (illetve 170C fokon), a DL-ek 18W-on üzemelnek (már több ilyen W növelésen túl vagyok). Ha a TH növekedés megint bekövetkezik, vagy ízromlással is jár, cserélem a tekeréseket.

Az esetem nagyon kirívó, egyedi lehet, mert mástól ehhez hasonlót még nem hallottam, viszont nekem beválik. Nagy ráfordítást, munkát nem igényel, szvsz megpróbálható. De ha alaphelyzetben a felső határérték körül hajtod a porlasztót/tekerést, akkor a további teljesítménynövelés beégést eredményezhet.

8 kedvelés