Terhesség alatt vape ?🤷

Annyira pasi vagy látszik.A tipukus​:wink:
Ahhoz gratuláltam,hogy addig amíg kellett a gyermek miatt,kibírta​:bangbang:Ez az ő érdeme és biztos azért nem volt olyan könnyű mint te gondolod,mert akkor nem szokott volna vissza​:bangbang:

MÉG​:thinking::unamused:

2 kedvelés

Igen, vártam, hogy ezért majd jól beszólsz, mert annyira csaj vagy :rofl:

Most már annyira nem hagyott nyugodni a dolog, hogy megközvéleménykutattam a feleségem.
Azt mondja nem volt könnyű, de nem volt stresszes tőle.

2 kedvelés

Minden elismerésem mellett az orvosok felé, de nem hiszem, hogy talál olyan dokit - legyen bármilyen felkészült és lelkiismeretes is - aki érdemi választ tud adni neki. Mert nincsenek olyan tudományosan elfogadható, hiteles, visszaellenőrizhető, megismételhető, normális módszertannal készült tanulmányok - pláne hosszú távú tanulmányok - a gőzölés témájában, ami alapján érdemi tanácsot tudna adni. Ezek nélkül meg csak gondol valamit, ahogy mi is.
Persze, vannak alapvető tények, és vannak ismert folyamatok (kémiai, biológiai, fizikai folyamatok), és ha a kettőt összerakjuk, akkor elég jó eséllyel lehet következtetni. De senki nem ellenőrizte le ezeket a dolgokat tisztességes tudományos módszertannal és kísérletekkel, vagy ha mégis, az nem jutott el a nyilvánossághoz.

Tény, hogy terhesség alatt az a tuti, ha semmilyen kockázatos anyagot nem visz be a kismama a szervezetébe. De nem élünk ideális világban.
Tény, hogy a nikotin idegméreg.
Tény, hogy a hagyományos cigiben a nikotinon túl még egy halom káros vagy potencionálisan káros anyag is van, és ezek az e-cigiben nincsenek ott.
Tény, hogy majdnem minden, ami az anya szervezetében van, az átszivárog a magzathoz is, de az is tény, hogy messze nem abban a koncentrációban.
Tény az is, hogy az orvosi értelemben vett stressz az sokkal több és komolyabb, mint az az idegállapot, amikor leüvöltöd mindenki fejét. Egészen komoly fizikai tünetei vannak, teljesen fel tudja borítani a szervezet biokémiai folyamatait, és biztos, hogy ez se tesz jót a babának.
Tény, hogy egy függőnél a nikotin megvonásának is konkrét fizikai tünetei lehetnek, a pszichológiai hatásból jövő stressz mellett, és biztos, hogy ezek sem tesznek jót a babának.

Szóval, amit a józan ész is mond: ha nem viseli meg nagyon az anya szervezetét, akkor próbáljon meg teljesen leszokni. Ha az nem megy, akkor próbálja a nikotinmentes gőzölést. Ha ettől nagyon borzasztóan érzi magát, és TÉNYLEG nem megy a teljes nik-mentesség, akkor legyen a nikotinos folyadék, de próbálja csökkenteni a nikotin mennyiségét - vagy a liquid erősségét, vagy az elgőzölt mennyiséget. De az analógot semmiképp ne vegye elő újra. És emellett meg nyilván próbáljon minden egyebet megtenni a kisbaba egészségének érdekében.

És akkor most ezzel a hozzászólással is eggyel több a vélemények száma :grin:

6 kedvelés

Ide is ideteszem, mint ahogy Szabolcshoz is, mikor a párja volt terhes. :slightly_smiling_face:

N
És még Szabolcs témáját is ideteszem, mert az alatt is van pár hasznos vélemény.

Én még cigiztem terhesség alatt. És, hogy ne a lányomon jöjjenek ki az elvonási tünetek, mert ez van, ha hirtelen leteszi valaki terhesség alatt a cigit, így fokozatosan csökkentenem kellett az adagot. Én azt javaslom, először is… Ne ostorozzátok egymást legyetek szivesek, mert ez egy örömteli pillanat Dorina életében. :heart: Másodszor pedig, csökkentse az adagját, a 3mg esetében már nem annyira vészes. Közel a 0mg. :blush: És sajnos el kell hagyni, mert bár nem árt, és van tanulmány is, amit fentebb linkeltem, aminek ugyan pozitívak a mutatói, de a baba az egy külön élet, külön reakciókkal! Soha nem lehet tudni mikor és hogyan reagál az anyaméhben egy baba bármire is.

Maradnék tisztelettel! :kissing_heart:

Dorina, szívből gratulálok! Sok örömöt, egészséget kívánok! :hugs:

3 kedvelés

Szia Dorina!
Sajnos a nikotin is,mint minden központi idegrendszerre ható cucc, olyan,mint a drog. A baba jó eséllyel sajna sóvárgással fog születni, mivel neki is fog hiányozni az adagja…bocsánat,de leegyszerűsítve valóban ez történik. Ahogy hat a te idegrendszeredre, úgy hat az övére is. Emellett nálad és nála is emelkedett szívritmust, emelkedett vérnyomást és emellé viszont az erek összeszűkülését okozza,ami viszont a magasabb vérnyomással pluszban veszélyes még placenta alulműködést is okozhat. Gondold végig és döntsd el mekkora kockázat éri meg azért a 3mg-ért :slight_smile:

4 kedvelés

Ismétlem magam:Ő nem volt.Vannak akik igen.Dorina tudja csak,hogy nála mi lenne.Vagyis nem tudja…a jó szó,hogy ő érzi​:slightly_smiling_face:

Tény,hogy a tudomány szerint asszem 3 évet(de lehet,hogy kevesebbet,de 1 év tuti)cigi mentesen kellene lennie egy nőnek és bizony a férfinek is,hogy kiürüljön minden káros a szervezetéből mindenhonnan.Mert bizony a férfi… val is lehetnek gondok.És nem csak a cigi,de az ital is!Ezt vajon melyik pasi vállaja be?:thinking:

1 kedvelés

Én ! Bevállalom ! Mármint a cigit és a piát. Egyiket sem fogyasztom :joy::joy::joy::joy:ja ! És áldott jó ember vagyok :joy::joy::joy:

3 kedvelés

Elveszel feleségül?:joy::joy::joy::joy:
A vape mint olvasod ugyan az​:wink:Arról is le kell mondanod jóval a babatervezés előtt​:wink::kissing_heart:

Hát…most…meg máskor sem :joy::joy::joy:ne haragudj :hugs:de a gőzölgésről meg az atyaúristen se tudna letiltani​:grin:

3 kedvelés

Szerintem ebben a témában csak szakértőre hallgass.

2 kedvelés