Szlovákiai jövedéki adó a folyadékokra

Sziasztok!
Most még ez is. :frowning:
Elég sok üzletet fog gondolom érinteni.
Vape42 már készletkisöprést tart.

Merre tovább?
Horvátországban nyugalom van ezen a téren?

Frissítés (2024.10.04. 9:33):
Életbelépése az adónak 2025.02.01.
Részletek:

12 kedvelés

Szerintem jobb ha mindenki teszteli az aroma nélküli vépelest. Nem szándekozom senkit lebeszélni az aromáról csak ha legfőképp a nic bevitel a szempont akkor jobb a tudat, hogy legrosszabb esetben ez is opció…ami sokkal jobb mint az analóg. A siker titka a masszív VG többletben rejlik​:point_up:…ha teszteled.

8 kedvelés

Szomorúan olvastam. Tehát Szlovákiában is győzött a dohány-gyógyszer lobbi.
Ez azt is jelenti, hogy lassan Párkányba se lesz értelme átmenni. Szorul a hurok, úgy érzem.
Sajnálom azokat is akik pénzt, energiát fektettek ebbe.

8 kedvelés

Itt szerintem nem az aroma lesz a probléma, hanem pont a nic. Így én inkább a teljes leszokáson gondolkodom, ha nem akar az ember a büdösbagóhoz visszatérni.

8 kedvelés

Azért bíztam benne, hogy a másik utat választják és boltot nyitnak. De gondolom belefáradtak.

@Zsolt68 ahogy @graver is írja a nic lesz a gond nem az ízek. Aromát bármikor lehet majd a jövőben is szerezni.

@graver a környező országokat és a többi EU-s szankciókat látva szerintem ez a legjobb megoldás ami történhetett.

5 kedvelés

Minden előrelátó vépernek ajánlott abból sokévre spájzolni. Nekem kb 6év megoldott és utánrendelek így is évente…amíg megoldható.

3 kedvelés

Majd nyomjuk a sütőrum aromát meg a vanília aromát kevereve egy kis patikus mentol kristállyal :rofl:

9 kedvelés

Szerencsém hogy időben leadtam még a rendést. 3 hete álltam teljesen vissza ugy látom feleslegesen :neutral_face: Remélem azért lesznek valamilyen aromák.

2 kedvelés

Elméletileg PG/VG beszerezhető itthon is, ízek valószínűleg fagylalt aroma vagy valami egyéb úgyis lesz (mondjuk ki tudja meddig húzza a Horvát és Francia beszerzés) nikotint meg nem tudom.

3 kedvelés

jelen esetben az utóbbi már nekem is csak külföldi átvétellel lenne megoldott…mert minden szart nem veszek meg és borsós büntetést sem rizikózok.

3 kedvelés

A nikotin, hát nem is tudom… Lehet el tudnám hagyni. de a gozolest nem. Az aroma pedig kérdéses. Lehet arra is szükségem van :grinning:

4 kedvelés

nik nélkül akár szappanbuborékot is fújhatnánk…mint ártalmatlan pótcselekvés :rofl:

4 kedvelés

Körülbelül igen :grinning: de nekem az 1,5 körülihez képest nem nagy csökkenés :grinning: de ha nem lesz más…

3 kedvelés

Több évre?
Melyiknek mennyi a szavatossági ideje?
Aroma nem bírja évekig, ahogy a booster sem.
PG, VG meddig bírja?

2 kedvelés

1,5? Ez tényleg már nem nagy különbség a nullához képest.
Én 6 és 9 között mozgok, ehhez képest a nulla szerintem messze van. :frowning:

2 kedvelés

Én 1,5mg/ml-ről jöttem le már lassan fél éve nullára. Meg se érzed majd a változást. 3mg-os sample termékeket már el sem tudom szívni :slight_smile:

3 kedvelés

Egy időben betegség után még vagy 1 hónapot kohogtem és nem bírtam a th-t, akkor kevertem ilyen nagyon gyenge nik-et és azóta is ez maradt. Nincs th de megszoktam már

3 kedvelés

Akkor a nik miatt nem is kell annyira aggódjak ? Végre valami pozitív :grinning: még nyugtass meg azzal kérlek, hogy aromára is van b terv.
Nem tudom meddig húzza a többi ország.

3 kedvelés

Nekem van pár aroma otthon aminek a lejárata 2027 közepe. Az jóindulattal 3ev

3 kedvelés

Mindenre van B és C opció is. Amíg a horvát/francia/görög shopok mennek nincs miért aggódni. Szlovák shopok szabályozására voltak előjelek.

6 kedvelés