Tudja valaki mi történt?

Senki nem mond semmit sehol nincs kiirva semmi. A neten is kerestem de kb. semmit nem találtam.
Jelenleg jobban felcsesz hogy nem tudni semmit minthogy ez történt.
Elöször talán a Tasty Vape webshopja szünt meg, azt jött hogy az Ecigimarket is csak személyes átvétellel lesz majd.
Azt most nem rég hogy a Master of Vape teljesen megszünik ami a legborzasztóbb szerintem az volt a legjobb, még eddig nem találtam ilyen készlettel másik boltot.
A mr-joy ami még nagyobb készlettel bírt de velük se tudom mi történt a .de-n kívül az összes weboldaluk üres pedig ott aztán tényleg 1000 féle termék/márka volt. Nekik is írtam úgy csinálnak mintha azt se tudnák miröl beszélek.
Meg most Liquid-aromán eltüntek a nikotinsók meg a shortfillek is. Kérdeztem öket is csak annyit irtak majd személyesen lehet nemsokára.
Amit találtam hogy elvileg cseheknél a nikotinsókat betiltják ami lehet mert le van 50%-ra árazva vaporismon is meg valamit irtak is az oldalukon multkor. De ezek a cégek szlovákiában vannak az nem indokolná a shortfilleket meg egyáltalán nem értem.
A Fehér Tamás szokott felrakni videót ha valami ilyesmi van mát most ö is csak annyit csinált hogy letiltotta a kommentelést az utolso 2 videóján a legutóbbin most éppen nem.
Na mindegy de sehol semmi a megkérdezett boltok se (ugyan nem irtam az összes boltnak) adtak semmi érdemi választ. Azt se tudom, hogy ez most megint az Orbán müve, vagy valami eus szabályozás, vagy pár országot érint csak. Azt se tudom hogy most ez mind össze függ-e. Mindenesetre ha valaki tudja kíváncsi lennék.

6 kedvelés

Tasty Vape tulajdonosa egy podcastben elmondta, hogy azért nem szállítanak már ide mert magyar szervek finoman jelezték, hogy gond lesz ha tovább folytatják. Rajtuk kívül egyik szlovák/magyar cég se kommunikált semmiről vagy ha volt azt is ködösen.

A csehekről csak ennyit tudok egy augusztus végi hírlevélből: " A cseh egészségügyi minisztérium korlátozásokat tervez bevezetni az elektronikus cigaretta használatára vonatkozóan. A készülő rendelet célja a fiatalokat az e-cigaretta iránt vonzó ízesített aromák betiltása, csak dohányra korlátozva az ízek kiválasztását. A csomagolás is csak fehér vagy barna lehet, elkerülve az élénk színeket és a fényes felületeket, amelyek használatot ösztönözhetnek. Ezek a változtatások várhatóan jövőre lépnek életbe, bár - mint a miniszter elmondta - a dokumentum végleges változatáról még vita folyik." Ott is van gond ahogy más EUs országban is.

Fehér Tamás megélhetési bünöző. Nem kommentálnám a továbbiakat​:sweat_smile:

Összefüggés van az országok között. A legtöbb ország elindult a szabályozás és a magasabb adózás felé.

13 kedvelés

Köszönöm a válaszod!
Szomorú és dühítö is ez egyben.

5 kedvelés

Az nyugtasson, hogy mindenre lesz megoldás​:blush::+1: Lehet kicsit komplikáltabb lesz később minden de csak pozitívan.

11 kedvelés

Például ha valaki ott lakik a közelben és átveszi a cuccokat amiket rendelek majd ő feladja a postán az járható út :smile: ?

2 kedvelés

Azt a podcastot el lehet érni valahol?

1 kedvelés

Szlovákiába érkezik a jövedéki adó minden termékre legyen az nikotinmentes vagy nikotinos. Gondolom látják a webshopok, hogy senki nem fog rendelni onnan ez miatt hiszen máshonnan olcsóbban be lehet majd szerezni.

2 kedvelés

Ha jól emlékszem 1 óra körül kezdődik a rövid interjú.

4 kedvelés

Párkány olyan lesz mint Mexikóban Tijuana ahol az amerikai gyúrúsok járnak át szteroidért :rofl:

4 kedvelés

2025.02.01.től érkezik a jövedéki adó 0,2 EUR/ml . Így már nem fogja megérni kiutazni Szlovákiába. Talán van valami türelmi idő a 2024-es készletek eladására.

2 kedvelés

2025.06.30-ig lehet a készletet kiárusítani.

2 kedvelés

És 2025 júniusa után mi lesz velünk?
Leáll a vape mint megoldás és mindenki analóg cigizni fog?
Nem lesz honnan rendelni és ránkrohadnak a modok meg kazánok?
Komolyan ez a cél és ez lesz?
Megszünik a vape-elés teljesen?

1 kedvelés

Miért állna le? Tök jó, hogy tiltás helyett legalább lehet kapni. Nincs online rendelés csak személyes átvétel.

Szlovákiában? Fa**a. Nagykőrösi vagyok, van egy rozzant biciklim.

1 kedvelés

Az a cél, hogy egy baszott drága luxus kiadás legyen a vape.

3 kedvelés

Bp-i és van BKV bérletem :sweat_smile: Bár engem totál hidegen hagy a szlovák helyzet mert az első vészjelek után váltottam.

De még mindig ott vannak a franciák és a horvátok.

6 kedvelés

Aroma 49 ha minden kötél szakadna :man_shrugging:

5 kedvelés

BUDAPESTI-II-III?
Hoool vetteeeeed?

2 kedvelés

Két megállóra lakom a történelmi helyszíntől :smiley:

3 kedvelés

Ha nem lesz aroma meg longfill, akkor én is szipus leszek mint Alfonz.
Csak remélem lesz belőle RY4 meg sütis dohányos hígító…

4 kedvelés