Szlovákia adóemelés a füstmentes dohánytermékekre!

Sziasztok!
Akad köztünk aki pontosabb infóval bír Szlovák adóvonalon, mint amit olvasni lehet? A megjelent hírekben azt olvasni hogy a duplájára emelkedik a füstmentes(Heets,nikotintartalmú alapok-liquidek) dohánytermékek adója. Ez most sac/kb 1liter 36mg pg/vg ami jelen pillanatban 34ezer ez az ár gyakorlatban mennyivel emelkedhet?

2 kedvelés

Szia! Írtam a szolvákiai magyar kollégámnak, ha válaszol, megírom. :slight_smile:

4 kedvelés

Szia! Az remek de holnap vége az akciónak, dilemmába vagyok rendeljek ne rendeljek! Black friday alkalmából berendeltem,de ha annyira húzós emelés lenne akkor még szorítanék helyet a hűtőbe!

2 kedvelés

Válaszolt is, a Heets /cigi kombóról hallotta, és az itthon is lesz, EU - s szabályozás miatt. Halott egy új (az is lehet, hogy csak neki új) Komáromi e-cigi boltról, és ha feloldják a kinti tilalmakat, akkor elmegy, és megkérdezi. :slight_smile:

3 kedvelés

Szia! Nekem az volt az utolsó infóm, hogy a nikotinos alapok, liquidek nem szerepelnek a módosítás tervezetében. Kifejezetten a Heets-nek és a hasonló termékek tölteteinek (effektív dohánytartalmú) szólt az elképzelés. De lehet, azóta változott a dolog, én nem hallottam mást róla.

3 kedvelés

Hát, így sajna az már késő lesz, amikor tud infót. :frowning: Az alaplé hamarabb elfogy szerintem, mint megromoljon, szóval ha van rá keret, szerintem érdemes tartalékot rendelni. :slight_smile:

3 kedvelés

Szia! A dohánytermékek februártól drágulnak az tuti dobozonként 40-50 cent, de a füstmentesnél januárt írtak még szeptemberben és ott duplájáról beszélnek! De ugye azon kevesebb volt eddig az adó! Csak ott is mint nálunk a dohányból nem jött be a tervezett adó ezért ezen húznak nagyobbat!

1 kedvelés

Hát lehet akkor az lesz! A vape undergroundon még holnapig 20% alaplötyire, meg pár aromára!

2 kedvelés

Rákérdeztem egy kassai ismerősnél. Ugyan nem szakértő, de úgy tudja, kizárólag a Heets-Iqos stb. jellegű hevítős termékekre illetve azok tölteteire vonatkozik az új szabály. Ennyit tudtam tenni az infó érdekében. :wink:

3 kedvelés

Köszi! Egy Úr vagy! Akkor lehet mégsem akasztom ki anyát mégjobban!

2 kedvelés

Szívesen! Úr nem vagyok, de az “anyakiakasztás” elkerülése érdekében kövessünk el mindent! Már nekem is kinéz egy amolyan hobbiszintű máglyahalál… :grinning:

3 kedvelés

Szia Attila! Jómagam a szlovákiai tervezetről-helyzetről kérdeztem az ott élő ismerőst.

3 kedvelés

Sajnos…

1 kedvelés

A https://masquevapor.com/gb/ oldalon most még olcsóbb is, igaz 10ML kiszerelésben… :slight_smile:

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.