Smok Morph 219

Sziasztok! Még eléggé új vagyok ezen a téren…
Lenne egy olyan problémám, hogy van egy Smok Moprh 219 készülékem.
Viszont amint kiveszem az akksit tölteni vagy csak újra indítom akkor a porlasztó újnak érzékeli(0.25-s porlasztó van jelenleg a készülékbe)
Viszont van amikor 0.35-t is feldob vagy akár még többet is…
Ilyenkor mi a teendő?
Melyiket érdemes elfogadni vagy melyiket nem?
Most a készülék 0.295-t ír…

Szia Patrik!

Nem volt még ilyen mod-om, amit most leírok, az csupán elmélet:

  • A porlasztokon szereplő ellenállás értéktől eltérhet kis százalékban a porlasztó valós ellenállása, nehéz és költséges lenne pontossan(!) egyformákat gyártani.
  • A mod sem egy évenként hitelesített mérőműszer, biztos hogy van “szórása”, tévesztése. (tizedekről-századokról van szó!!!)
  • A használt-felhasznált porlasztó valós ellenállása is változik, miután beáztattad és a használattól rárakodott koksztól dagadni kezd, a kiindulási értékhez képest.
  • Gondolom, elsőre rögzíti a mod a felhasznált porlasztó ellenállását és végig azzal számol. Mihelyt újraindítod, érzékeli az eltérést és választás elé állít.
  • A mért adat függhet még az (pl.:510-es) érintkezések, csatlakozások minőségétől, illeszkedésétől, tisztaságától (pl.: liquvid, zseppiszok, laza porlasztó nincs tökéletesen a helyén.).

Ilyesmik ötlöttek fel bennem. Viszont mint tudvalevő:

  • “Az elmélet olyan, mint a gyakorlat, de csak elméletben.”

…és ezzel a modattal át is adnám tapasztaltabb vépereknek a szót!

4 kedvelés

Köszönöm a szót kedves ház elnök úr :rofl::rofl:. Hasonló gondal küzdöenek sokan mondom sokan :grin:.

A massina csatlakozót is néha napján még kell takarítani. (Nem tapasztaltabb)

4 kedvelés

IMG_20220902_155545

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!:sweat_smile::pray:
Most jönne a másik kérdésem…
Melyikkel járok jobban, hogy ha feldobálja akkor a 0.25 felé menjek vagy esetleg igazából lényegtelen?
Tudok e esetleg így kárt tenni a porlasztóba?:thinking:
Mert most szétszedtem aztán nagyjából alaposan próbáltam áttakarítani utána össze raktam és 0.752-t dobott fel…:flushed:
Megláttam és majdnem dobtam egy hátast, hogy ezt mégis hogyan?!:joy:

Csak a gyári érték felé mert dryshot lessz belőle és pikk pakk beteg a porlasztó . Ott valószínű hogy a tank pinjevel van valami. Ugye azt írják hogy önbeálló de ha a tankban a kazán nem nyomja rendesen le akkor becsuszhat és az a kis fránya pin amúgy is mozog.
image

1 kedvelés

Na akkor erre oda fogok figyelni!
Köszönöm szépen a segítséget…:relieved:
Akkor a közel jövőben betervezek egy új tank vételt…

Esetleg hogy biztos legyen nincs a környezetedben egy pillanatra csere tank csere kazán ?

Sajnos nincsen…
De gondolkozok már egy új készüléken egy ideje :thinking:
Legalább most már van indokom is, ha úgy nézzük :joy: