PG azaz Propilén Glikol és az alkohol

Egy régebbi témán akadt meg a szemem :clown_face::

Azért kerestem rá erre, mivel ma teszteltem. :grin: Alkoholteszterre fújtam rá a liquid gőzt, és hát kimutatta az alkoholt benne. :astonished:

Ezt követően a neten is rákerestem :disguised_face:, ahol azt írják:
“A propilénglikol kémiailag kétértékű alkohol, és színtelen, enyhén olajos, édes ízű és szinte szagtalan folyadék, amely könnyen oldódik vízben.”

6 kedvelés

Amikor buszoztam minden reggel szondát kellett fújni soha nem jelzett akkor sem ha a gőzt belefújtam… :no_good_man:

8 kedvelés

Kipróbáltam azt is, hogy gőz beszív, kifúj, majd tiszta levegő a tüdőbe és ismét a szondába fújok. Ekkor már nem mutatta ki. Tehát nem para. :rofl:

Csak érdekességként írtam, hogy ha a liquid gőzt fújod közvetlen a szondába, akkor az érzékeli.

Pl. a Lidl-ben vettem 3 szilvás pur-pur batyut. Bekajáltam, és éreztem, hogy enyhén erjedt a szivalekvár. Amúgy nem volt rossz íze. Leteszteltem és ott is kimutatta az alkohol jelenlétét. :grin: Pár perc múlva már nem volt semmi.

5 kedvelés

2 napig nem vapeltem, mondtam is, hogy jézusom, megnősültem? :open_mouth::joy:

Amúgy szerintem pillanatnyi, azonnali koncentrációt mutathatna maximum - tévesen.

4 kedvelés

én soha nem jártam így bár sok szondát nem fújhattam csak 1991-és 2021 napi 2db plusz van olyan busz amiben be épített is van… :slightly_smiling_face:

6 kedvelés