Mutasd meg, mid van. 😊 3.0

Biztos? Mintha ez világosabb lenne.

A micro már már felete.

5 kedvelés

Aha, Norbié nekem sötétebbnek tűnik.

Szerintem teljesen egyforma.


Balra mini jobra micro

7 kedvelés

A mikró világosabb.
A minit se mondanám feketének, de sötétebb 1-2 árnyalattal.

Mármint a tied tünt világosabbanak, de arra már rájöttem, hogy danit nehéz fényképezni, mert mindig változik a színe a fényviszoktól. De akkor veszek én is egyet, mert a színét szerettem a micronak, csak a méretét nem.

Nagyon szep szerintem. Szebb , mint a fekete.

1 kedvelés

Gratulálok! Szép cucc!

Koszi

1 kedvelés


Hogy én is mutassak valmit​:grinning::+1:l

6 kedvelés


…mert én sem szeretnék lemaradni…
Nekem még mindig a jó öreg aspire glint. Na de ez a pioneer rta mennyei…
Másfél hét alatt ennyi maradt a flaska ‘the crown’-ból… a pio-ban nagyon ott van ez a leveske…:blush:


No, meg a csapat…:smiley:

9 kedvelés


Ezt csak úgy itt hagyom…
Egy jó öreg orosz elektroncső, ha már a tank Sputnik :wink:

9 kedvelés

Az elktroncső kissé kokszos. Nem kéne cserélni? :thinking:

Egy hely, ahol annak a rétegnek volt haszna :grin:

3 kedvelés

:grinning:Kikérem magamnak a megboldogult CCCP nevében! Az ott nem koksz, hanem valamilyen fémfüst, amit szándékosan vittek fel. Biztos, hogy a ‘zelektonok’ ne csámborogjanak.

Ha jól rémlik ezek a csövek még sugároztak is :thinking:…és nem csak az adást :grin:

De viszont nem tartalmaztak nikotint, mert az nagyon addiktív anyag ám! :boom:
Tudtátok??? :rofl:

Az a bevonat az úgynevezett getter. A feladata, hogy a gyártáskor a szivattyúzás után a vákuumcsőben maradó, a működés során felszabaduló vagy beszivárgó gázokat elnyeli, így próbálnak minél nagyobb vákuumot elérni/fenntartani.
Tehát igencsak hasznos dolog. :smile:

3 kedvelés

Ma is tanultam valamit! Köszönöm az infót! Annak idején (80s) a közelünkben lakott egy TV szerelő. Sokszor a műhely hulladékaiban turkáltunk, mert bizony a sok kávézacc mellett találhattunk izgalmas dolgokat :grinning: Az elektroncsövek formája és (ma így hívnánk “skeleton”) kinézete akkoriban amolyan űrkorszakos volt nekünk. Ha meg most nézem, nagyon illik a tankomhoz, és mostmár igazi retro!

6 kedvelés

Az biztos, hogy retro. Es egy csoves erositoert mi penzt elkernek.

1 kedvelés

Na én ilyet ne!!! Eldobható kazán. Addig vagyok nyugiban, míg én nem vagyok eldobható! :slight_smile: